سادات حسینی معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان در بردسیر:
اثرگذاری معلم می‌تواند نقش بسزایی در تربیت دانش‌آموزان داشته باشد

سید علی اصغر سادات حسینی معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان: اثرگذاری معلم می‌تواند نقش بسزایی در تربیت دانش‌آموزان داشته باشد.
معاون پرورشی اداره کل کرمان

به گزارش آسمان بردسیر، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بردسیر، سید علی اصغر سادات حسینی معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان در جمع مدیران مدارس این شهرستان گفت: اثرگذاری معلم می‌تواند نقش بسزایی در تربیت دانش‌آموزان داشته باشد.

 

وی اظهار داشت: دانش آموزان ظرفیت بسیار بالایی دارند که معلم میتواند از این ظرفیت درجهت اثر گذاری بیشتر استفاده کند.

سید علی اصغر سادات حسینی با اشاره به الگو بودن معلم افزود: دانش آموزان سرمایه‌ی جامعه‌ی ما به حساب می‌آیند، این سرمایه‌ها اگر در دستان فردی کاربلد و متبحر باشند ارزشمندتر خواهند شد و اگر در دستان فردی نابلد و بی‌اطلاع باشند به هدر خواهند رفت.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان ادامه داد : حالا که این سرمایه‌ها در دستان ما قرار دارد، باید بتوانیم به بهترین شکل ممکن آنها را پرورش دهیم، هدف شغل معلمی هم همین است؛ علاوه بر این، تاثیر معلم بر شخصیت و آینده فرد باعث می‌شود که روی اجتماع نیز اثر بگذارد.

 

کیخا: گزینش در زمینه جذب نیروی انسانی در مسئله مهم آموزش و پرورش رسالت خطیر تربیتی و آموزشی دارد

یحیی کیخا مسئول گزینش آموزش و پرورش شهرستان بردسیر نیز در این جلسه گفت: نیروهای انسانی کارآمد و متخصص می توانند منشأ بهترین خدمات به مردم باشند که گزینش در زمینه جذب نیروی انسانی در مسئله مهم آموزش و پرورش که رسالت خطیر تربیتی و آموزشی دارد کلیدی وحساس است، معیارها و روز آمدی روش های گزینش را بهبود بخشیده است.

وی با بیان اینکه آموزش وپرورش زیر بنا و محور توسعه کشور و معلم نقطه ثقل نظام آموزشی است، افزود: تلاش ما در گزینش بر این است معلمانی باتقوا، مومن، متعهد، دلسوز، مسئولیت پذیر، شجاع و در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی جذب کنیم.

یحیی کیخا در ادامه توضیحاتی در مورد نقش گزینش در اجرایی شدن اهداف سند تحول بنیادین یک نقش مهم از جمله نقش معلم به عنوان هدایت کننده و اسوه امین و بصیر؛ وظایف مدیران و معلمان در تربیت و آماده‌سازی دانش آموزان برای آینده وهمچنین در خصوص تبیین اهداف گام دوم انقلاب و فراهم آوردن موقعیت مناسب برای دانش آموزان، بخصوص مقطع متوسطه دوم برای شناخت بهتر گذشته ارئه داد.

لازم به ذکر است در ادامه ی حضور سید علی اصغر سادات حسینی معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان در شهرستان بردسیر، وی با حجت الاسلام کرمانی امام جمعه بردسیر دیدار و گفتگو کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

بخش خبری آسمان بردسیر
بخش خبری دوشنبه 26 تیر ماه

آخرین اخبار