مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان خبر داد:
اعزام ۲۳۰ نیروی درمانی و امدادی هلال احمر استان کرمان به عراق

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان از اعزام بیش از ۲۳۰ پزشک، پرستار، امدادگر و داوطلب برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی در مرز و کشور عراق خبر داد.
هلال احمر در اربعین

به گزارش آسمان‌بردسیر، تسنیم نوشت: رضا فلاح مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان در جمع خبرنگاران، از استقرار تیم‌های پزشکی و کمک رسانی جمعیت هلال احمر استان کرمان در هتل بستان نجف، مرز مهران و حیدریه عراق خبر داد و اظهار داشت: 230 پزشک، پرستار، امدادگر و داوطلب امدادی با برنامه‌ریزی جمعیت هلال احمر استان کرمان برای خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی به مرز و کشور عراق اعزام می‌شوند.

 

وی با بیان اینکه 70 پزشک، امدادگر و عضو داوطلب در هتل بستان شهر نجف مستقر و به زائرین خدمات رسانی می‌کنند، افزود: کادر پزشکی، درمانی و همچنین نیروهای امدادی جمعیت هلال احمر در آن سوی مرزها، یعنی در کشور عراق همراه و همگام با زائران اربعین حسینی هستند.

 

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان، ادامه داد: 80 پزشک و پیراپزشک از بیمارستان فاطمه الزهرا (س) نیز در مرز مهران با هماهنگی جمعیت هلال احمر استان کرمان مستقر می‌شوند.

 

وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات درمانی، امدادی، دارویی، بازپیوند خانواده، انتقال زائران بیمار و مصدوم از کشور عراق به داخل کشور ایران بر عهده جمعیت هلال احمر است، افزود: 80 نیروی داوطلب عضو خانه‌های هلال محلات حاشیه شهرستان‌ها نیز به کشور عراق اعزام می‌شوند که اعزام این نیروها با همکاری و هماهنگی قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) به عراق انجام می‌شود.

 

فلاح با اشاره به ورود زائرین از کشورهای همسایه به ویژه پاکستان به کشور ما برای حضور در همایش عظیم پیاده‌روی اربعین، بیان کرد: با توجه به اینکه استان کرمان در مسیر عبور این زائران قرار دارد، جمعیت هلال احمر استان با استقرار پایگاه‌های ثابت و سیار به منظور خدمات‌رسانی به زائران اربعین حسینی در سطح استان در حال آماده‌باش است.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

بخش خبری آسمان بردسیر
بخش خبری دوشنبه 26 تیر ماه

آخرین اخبار