دهه ی کرامت

9 خرداد 1402

سنگین ترین ریزش تاریخ بورس؛
بازار سهام در دو روز ۱۰۰۰ همت از ارزش خود را از دست داد

بازار سهام روز جاری را با تابلویی کاملا قرمز آغاز کرد به صورتی که در ۱ ساعت ابتدایی بازار شاخص کل ریزشی ۱۰۰ هزار واحدی را داشته است.
ریزش بورس

به گزارش آسمان‌بردسیر، تسنیم نوشت: بازار سرمایه در 1 ساعت ابتدایی روز جاری بیش از  110 هزار واحد از ارتفاع خود را از دست داد و تابلوی معاملاتی تقریبا یک دست قرمز پیش روی معامله گران قرار گرفت. بنابراین شاخص کل بازار سهام با اصلاحی 4 درصدی به 2 میلیون 341 هزار واحد رسید.همچنین شاخص هم وزن نیز با ریزشی بیش از 30 هزار واحدی به ارتفاع 810 هزار واحد رسید.

 

به این ترتیب لازم به ذکر است که سه نماد فولاد، فارس و فملی بیشترین تاثیر منفی بر شاخص کل و سه نماد مارون، آریا و کگهر بیشترین تاثیر منفی بر شاخص فرابورس را تا این لحظه داشته اند. ارزش صف های فروش تا این لحظه از بازار به 7000 میلیارد تومان رسیده است و باید دید آیا این صف ها امروز جمع خواهند شد یا صف نشینی فروشندگان ادامه خواهد داشت.

 

این در حالی است که وضعیت بازار سهام در روز گذشته نیز همانند امروز، به شدت منفی بود و شاخص کل در پایان روز گذشته نیز تقریبا ریزشی 100 هزار واحدی را تجربه کرده بود.

 

گفتنی است در روز جاری و تا این لحظه، تعداد نماد منفی در بازار بورس 346 و تعداد نماد مثبت 36 نماد است همچنین در بازار فرابورس نیز تعداد 255 نماد در محدوده منفی معامله  میشوند و 46 نماد در محدوده ی مثبت در حال معامله شدن هستند. لازم به ذکر است که ارزش معاملات تا کنون بیش از 7 هزار میلیارد تومان است. همچنین گروه خودرو و محصولات شیمیایی بیشترین ارزش معاملات را در بین صنایع به خود اختصاص داده‌اند.

 

نکته ای که قابل تامل در معاملات امروز این است که، ارزش بازار شرکتها از 11،900 همت به 10884 همت رسیده است و شاهد اصلاح حدود 10% در کل بازار بوده ایم. همچنین در پی اصلاحات دو روز اخیر ارزش دلاری بازار 20 میلیارد دلار اصلاح کرده و از 229 میلیارد دلار به 209 میلیارد دلار رسیده است.

 

خروج پول سنگین توسط حقیقی ها

به نظر می رسد تجربه ی ریزش عجیب و غریب بازار سهام در سال 99، دلیل عمده ی ترس شدید معامله گران از ریزش های بازار باشد و به همین علت با اولین نشانه های اصلاح، پول سنگینی توسط حقیقی ها از بازار خارج شده است. بررسی ها نشان می دهد در معاملات روز گذشته 4 هزار میلیارد تومان پول توسیط حقیقی ها از بازار خارج شده است که این مقدار در روز جاری و در 1 ساعتی که از بازار سپری شده است حدود 3 هزار میلیارد تومان است.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

آخرین اخبار