مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان خبر داد:
تراکنش نانوایی‌های کرمان زیر ذره‌بین تعزیرات/اختصاص سهمیه آرد بر اساس تراکنش واقعی

با اشاره به اینکه از شهریور به بعد تراکنش نانوایی‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم، گفت: به استحضار همه نانواها رسانده شود از این به بعد هیچگونه عذری در خصوص کاهش تراکنش موجه نیست مگر اینکه ثابت کنند ایراداتی در سیستم کارتخوان آنها وجود داشته است.
تراکنش نانوایی کارتخوان

 به گزارش آسمان بردسیر، ارسلان میری مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان در شصت‌وششمین جلسه تنظیم بازار استان کرمان در سال جاری در سالن پیامبر اعظم(ص) استانداری در زمینه نانوایی‌های که از تراکنش کمتری برخوردار هستند، اظهار داشت: بنا به بررسی که توسط مراجع قانونی صورت گرفته کاهش تراکنش‌ها بین ۱۰ الی ۱۵درصد در برخی از نانوایی شاید قابل قبول باشد، اما بیش از این درصد هیچگونه توجیه عقلایی ندارد.

 

وی بیان کرد: پرونده‌هایی که در زمینه نانوایی‌های متخلف مطرح شده زیاد است، اما با بررسی‌هایی که ما انجام داده‌ایم در سطح شهرستان‌های استان که اعلام تخلف شده این تخلفات به تعداد انگشتان دست نیست و در شهر کرمان ۱۶واحد نانوایی متخلف شناسایی شده است.

 

میری تصریح کرد: بر اساس سامانه‌ای که الان موجود است، صنف باید به همه واحد‌های نانوایی تحت نظر خود اعلام کند که بیش از ۱۰ الی ۱۵ درصد کاهش تراکنش چه به دلیل قطعی اینترنت و تراکنش تکراری وجود ندارد، هرچند بانک سپه اعلام کرده امکان قطعی اینترنت و دستگاه‌های پوز وجود ندارد، اما اگر کسی بتواند مستند بیاورد که در آن بازه زمانی اینترنت و یا سیستم قطع بوده، همکاران ما آنها را مورد بررسی قرار می‌دهند.

 

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان با اشاره به اینکه ما از شهریور به بعد تراکنش نانوایی‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم، گفت: به استحضار همه نانواها رسانده شود از این به بعد هیچگونه عذری موجه نیست مگر اینکه ثابت کنند ایراداتی در سیستم کارتخوان آنها وجود داشته است.

 

میری عنوان کرد: نرخ کلیه واحد‌های صنفی باید درج شود و با توجه به اینکه به زمان پایانی سال نزدیک می‌شویم همه فرمانداران شهرستان‌ها در زمینه درج قیمت‌های نانواهای آزاد پز اقدام کنند.

 

وی ابراز داشت: از این به بعد سهمیه آرد نانوایی‌ها در سطح استان بر اساس متوسط تراکنش‌های واقعی به آنها داده می‌شود.

 

 مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کرمان گفت: هیچ مغازه‌ای حق فروش آرد یارانه‌ای را ندارد و هر مغازه‌ای که آرد یارانه‌ای بفروشد با آن برخورد شدیدی صورت می‌گیرد.

 

حسین مهرابی معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان نیز در این جلسه اظهار داشت: هدف کلی طرح توزیع آرد یارانه‌ای در واحد‌های نانوایی کاهش آرد برای مصارف سفره خانوارها نیست، بلکه برای جلوگیری از قسمت توزیع خارج از شبکه است.

 

وی تصریح کرد: سیاست کلی که دولت در این طرح دنبال می‌کند کاهش سه‌میلیون تنی مصرف خارج از سفره خانوارها است.

 

مهرابی بیان کرد: از فرمانداران در خواست دارم از تخلف نانوایی‌ها به‌خاطر اینکه سهمیه‌های هر شهرستان کاهش نیابد چشم‌پوشی نکنند و با متخلفان طبق قانون برخورد شود.

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان گفت: ما تراکنش ۹۰روزه نانوایی‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم تا ببینیم نانوایی‌ها نسبت به سهمیه‌هایی که دارند چقدر کم فروشی کردند.

 

 وی بیان کرد: اعلام کرده‌ایم تا ۱۵درصد کاهش تراکنش نانوایی‌ها به‌دلیل قطع اینترنت، فروش نقدی، سوختگی نان و…می‌تواند موجه باشد، هرچند این مقدار مشکل وجود ندارد و حتی نانوایی‌هایی که در مناطق دوردست استان قرار دارند و از اینترنت خوبی برخوردار نیستند کاهش تراکنش‌های آنها زیر ۵ درصد است.

 

مهرابی افزود: تقریبا آردی که ما تحویل نانوایی‌ها دادیم دو سوم آن را نان تحویل گرفتیم و یک‌سوم آرد تحویل دادیم توسط کارت‌خوان‌ها نان تحویل مشتری داده نشده و در برخی از نانوایی‌ها این مسئله به بالای ۴۰ الی ۵۰ درصد می‌رسید.

 

 وی با اشاره به اینکه قرار شد نانوایی‌هایی که بالای ۱۵ تن سهمیه دارند توسط اداره تعزیرات و غله مورد بررسی قرار گیرند، ادامه داد:  از ۲۴دی‌ماه سال جاری بر اساس تراکنش‌های هر نانوایی سهمیه آرد به آنها تعلق می‌گیرد.

 

 پایان پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

بخش خبری آسمان بردسیر
بخش خبری دوشنبه 26 تیر ماه

آخرین اخبار