رئیس کل دادگستری استان کرمان :
توسعه نظارت پهپادی ضریب امنیتی شهرهای کویری استان کرمان را افزایش می‌دهد

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: مناطق کویری بسیاری در استان وجود دارد و توسعه نظارت پهپادی ضریب امنیتی شهرهای کویری استان کرمان را افزایش می‌دهد.
به گزارش سپهر بردسیر، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی، رئیس کل دادگستری استان کرمان از حوزه قضایی شهداد بازدید، با مسئولان این منطقه دیدار و گفت‌وگو کرده و مسائل و مشکلات این حوزه را بررسی کرد.

رئیس کل دادگستری استان کرمان در دیدار امام جمعه، بخشدار، مسئولان محلی و کارکنان قضایی و اداری بخش شهداد با اشاره به اینکه مناطق کویری بسیاری در استان کرمان وجود دارد، اظهار داشت: لازم است که احاطه و تسلط اطلاعاتی و عملیاتی لازم بر پهنه کویر داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در این راستا علاوه بر اقداماتی که در سال‌های گذشته انجام شده، در زمینه استقرار نیروهای انسانی در حاشیه کویر و استفاده از پهپادها برای سیطره اطلاعاتی و عملیاتی برنامه‌های خوبی نیز در دست اقدام است، گفت: اقدامات انجام شده در راستای توسعه پهپادی در کویر، این نوید را می‌دهد که به زودی در استان کرمان و استان‌های دارای کویر، اشراف اطلاعاتی و عملیاتی افزایش یافته و ضریب امنیتی کویر و شهرهای کویری از جمله شهداد تامین می‌شود و هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد و گردشگران با خیال راحت می‌توانند از ظرفیت‌های گردشگری استفاده کنند.

حمیدی با اشاره به اینکه بخش شهداد ظرفیت‌های گردشگری بسیار بالایی دارد و در سطح بین‌الملل نیز این شهر، به عنوان یک شهر گردشگری شناخته می‌شود، بیان کرد: برای آنکه مردم این بخش از ظرفیت‌های این حوزه استفاده کنند، باید برای ایجاد و ارتقای امنیت در شهر اقدام شود.

وی با اشاره به اینکه شهداد یک شهر کویری است و در حاشیه کویر قرار دارد، خاطرنشان کرد: این شهر از امنیت مناسبی برخوردار است و خوشبختانه مشکل امنیتی در این شهر وجود ندارد و مردم نیز احساس امنیت بسیار خوبی دارند.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه جاذبه‌های گردشگری شهداد بیشتر بیرون از شهر و در کویر هستند، ادامه داد: با توجه به اینکه این موارد اخیرا بیشتر مورد توجه گردشگران قرار گرفته‌اند، مسئولان امنیتی استان نیز نگاه ویژه‌ای به بخش شهداد و اطراف شهداد و کویر شهداد دارند تا امنیت موجود آسیب نبیند و بتوانند امنیت این بخش را ارتقاء بخشند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه تعامل و همکاری خوبی بین مسئولان در استان کرمان وجود دارد، یادآور شد: بایستی با فرهنگسازی، زمینه وقوع جرائم و آسیب‌های اجتماعی و اختلافات خانوادگی کاهش یابد.

حمیدی با اشاره به اینکه تنها 38 درصد پست‌های اداری در دادگستری شهداد فعال هستند، عنوان کرد: با جذب کادر اداری در آزمون اخیر بخشی از کمبود کادر اداری در این بخش حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه در پنج ماهه سال جاری 846 پرونده به دادگاه بخش شهداد وارد و 844 پرونده مورد رسیدگی قرار گرفته است که بر این اساس نرخ رسیدگی به پرونده ها در این حوزه قضایی، 99.76 درصد است، بیان کرد: متوسط زمان رسیدگی به پرونده‌ها در این حوزه قضایی نیز 60 روز است.

رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه زمینه ارتکاب جرم باید خشکانده شود، گفت: تقویت بنیه‌های اعتقادی و مذهبی؛ موجب کاهش آسیب‌ها و جلوگیری از تشکیل پرونده‌های قضایی می شود.

وی با اشاره به لزوم توسعه صلح و سازش در جامعه، افزود: مراجعه به دستگاه قضایی باید اولویت آخر باشد و مسائل بایستی از طریق صلح و سازش حل و فصل شود.

حجت‌الاسلام احمد الله‌وردی امام جمعه شهداد نیز در این نشست گفت: خوشبختانه مسئولان قضایی به صورت مستمر در بین مردم هستند و به مشکلات حقوقی و قضایی شهروندان رسیدگی می کنند و این نشانه توجه مدیران قضایی به موضوع تکریم ارباب رجوعان است.

وی با بیان اینکه تعامل و همکاری خوب و سازنده‌ای بین مسئولان قضایی و سایر دستگاه‌ها در شهداد وجود دارد، گفت: باتوجه به اینکه  شهداد بیش از 100 سال بخش بوده است، ضرورت دارد این منطقه از بخش به شهرستان ارتقا یابد.

انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

آخرین اخبار