معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان خبر داد؛
جدیدترین دستگاه‌های درمان سرطان جهان در کرمان

معاون علوم پزشکی کرمان از تجهیز استان کرمان به آخرین نسل دستگاه‌های درمان سرطان خبر داد و گفت: دستگاه توموتراپی در بیمارستان شفای کرمان در حال نصب است.
درمان سرطان در کرمان

به گزارش آسمان‌بردسیر، سیدمیثم موسوی معاون دانشگاه علوم پزشکی کرمان در نشست خبری تکمیل چرخه کامل تشخیص و درمان سرطان در منطقه جنوب شرق با تبریک ولادت حضرت امام رضا (ع)، اظهار داشت: دستگاه توموتراپی آخرین نسل از دستگاه‌های درمان سرطان در جهان است.

 

وی با بیان اینکه کرمان هفتمین مرکز دانشگاه علوم پزشکی در کشور است که توانسته یکی از این دستگاه‌ها را خریداری ‌و وارد کرمان کند، گفت: با تلاش چهار ماهه در مدیریت بودجه دانشگاه توانستیم موافقت وزارت بهداشت و معاونت درمان را بگیریم.

 

معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه دستگاه توموتراپی در بیمارستان شفا در حال نصب است و به‌زودی به بهره‌برداری کامل می‌رسد، افزود: از حمایت رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان و پورابراهیمی، نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تشکر می‌کنم که وقت زیادی برای اختصاص این دستگاه به استان کرمان گذاشتند.

 

موسوی با بیان اینکه سه میلیون یورو برای خرید این دستگاه هزینه شد، ادامه داد: برای اختصاص و خرید دستگاه توموتراپی یک اراده قوی وجود داشت و امروز قطب جنوب شرق کشور به این دستگاه مجهز شده است.

 

وی با اشاره به اینکه این دستگاه در درمان کودکان سرطانی بسیار موثر است و از مزیت‌های مهم آن همین موضوع است که تاکنون در استان کرمان این قابلیت وجود نداشته، بیان کرد: درمان با این دستگاه با تعرفه دولتی انجام می‌شود و تقریبا پرتو درمانی با این دستگاه هزینه‌ای برای بیمار ندارد.

 

علی جمعه‌زاده، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه خدا را شاکر هستیم که در روز ولادت امام رضا (ع) خبر نصب و راه‌اندازی دستگاه توموتراپی را به مردم کرمان می‌دهیم، اظهار داشت: اختصاص این دستگاه اتفاق مبارکی برای بیماران در استان کرمان بوده و تلاش‌های شبانه روزی مسئولان دانشگاه نتیجه داد ه است.

 

وی با اشاره به اینکه از خرداد سال 98 پیگیر اختصاص این دستگاه برای کرمان هستیم، گفت: دستگاه توموتراپی نسل سوم دستگاه‌های پرتودرمانی در دنیا است، این دستگاه در خارج از کشور ساخته شده و از جدیدترین دستگاه‌های پرتو درمانی در دنیا است.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه توموتراپی تنها دستگاه پرتو درمانی در دنیا است که بیمار و تخت همزمان داخل یک تونل قرار گرفته و 360 درجه تومور سرطانی مورد تهاجم قرار می‌گیرد، گفت: این روش کیفیت بسیار بالایی برای درمان سرطان دارد.

 

وی با اشاره به اینکه این تکنیک محاسن خیلی خوبی داشته و برای درمان تومورهای سرطانی نتایج شگفت انگیزی دارد، افزود: این دستگاه قابلیت جدیدترین تکنیک‌های روز دنیا را برای درمان سرطان دارد.

 

جمعه‌زاده با بیان اینکه تا قبل از این تمام بیماران سرطانی که نیاز به تکنیک‌های روز پرتودرمانی داشتند مجبور بودند به شهرهای دیگر کشور مسافرت کنند و این بُعد مسافت آسیب‌های زیادی برای بیمار داشت، ادامه داد: با وجود دستگاه توموتراپی در کرمان چرخه درمان بیماری سرطان تکمیل شد.

 

وی با اشاره به اینکه کرمان نیاز زیادی به این دستگاه داشت و خوشبختانه امروز این نیاز برطرف شده است، گفت: بخش پرتودرمانی بیمارستان شفا کرمان 25 سال سابقه تاسیس دارد و از با سابقه‌ترین بخش‌های پرتو درمانی کشور است.

 

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: از مزیت‌های دیگر این دستگاه وجود دستگاه سی تی اسکن در داخل این دستگاه است که تکنیک پیشرفته دیگری را بر روی بیمار سرطانی انجام می‌دهد و این قابلیت در هیچ یک از استان‌های همجوار نیست.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

بخش خبری آسمان بردسیر
بخش خبری دوشنبه 26 تیر ماه

آخرین اخبار