وفایی فرماندار بردسیر:
جشنواره ملی گل‌محمدی لاله‌زار امسال برگزار نمی‌شود

فرماندار بردسیر گفت: با وجود برنامه ریزی و تشکیل کمیته های اجرایی، جشنواره ملی و پرطرفدار گل‌محمدی لاله زار امسال برگزار نمی‌شود.
جشنواره گل محمدی لاله زار بردسیر

به گزارش آسمان‌بردسیر، حمزه وفایی فرماندار شهرستان بردسیر در گفتگو با خبرنگار ایرنا گفت: بنا بود به رسم هر سال در فاصله اردیبهشت تا خرداد جشنواره ملی گل‌محمدی لاله زار برگزار شود اما با وقوع سانحه شهادت رییس جمهور و همراهانش برگزاری این جشنواره به تعویق افتاد.

 

وی تصریح کرد: اینک نیز مقدمات برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری در دستور کار دستگاه‌های اجرایی شهرستان است لذا تا تا هشتم تیر ماه و برگزاری انتخابات در عمل امکان برگزاری جشنواره وجود ندارد.

 

فرماندار بردسیر ادامه داد: پس از ایام انتخابات نیز فصل گلچینی رو به پایان می رود و با شروع ماه محرم مواجه می‌شویم.

 

گل‌محمدی بخش لاله زار در شهرستان بردسیر به علت کاشت در ارتفاع( مرتفع ترین شهر کشور) از کیفیت بسیار بالایی برخوردار و دارای بازار صادراتی است.

 

لاله زار در فاصله ۸۰ کیلومتری جنوب غربی شهر بردسیر و مرکز شهرستان بردسیر نیز در فاصله ۶۰ کیلومتری غرب مرکز استان کرمان قرار دارد که با آب و هوای بی نظیر و بی نهایت خنک، گلستان های وسیع گل‌محمدی و عطر ناب گلاب با غلظت عصاره ۹۸ درصدی مشهور است.

 

آیین و فن گلاب گیری منطقه لاله زار بردسیر در سال ۹۷ در فهرست میراث فرهنگی ناملموس کشور و جشنواره گل محمدی لاله زار بردسیر نیز در سال ۹۸ ثبت ملی شد و تاکنون ۱۵ دوره آن دوره برگزار شده است.

 

جشنواره گل محمدی لاله زار بردسیر به طور معمول هر سال در فصل گل‌چینی با هدف معرفی ظرفیت‌های گردشگری و کشاورزی منطقه برگزار می‌شد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

آخرین اخبار