کرمانی امام جمعه بردسیر:
نظام جمهوری اسلامی ایران یک نظام مستحکم، پویا و فعال است

به گزارش آسمان بردسیر، حجت الاسلام کرمانی ضمن سفارش همگان به رعایت تقوای الهی با روایت حدیثی از پیامبر اکرم(صلی الله علیه واله) افزود: یک معیار برای تقوا، رعایت انصاف است و با تقوا ترین مردم کسی است که حق را چه به ضررش باشد و چه به نفعش، می گوید.

وی یکی از عوامل تحکیم بنیان خانواده و اجتماع را بحث انصاف نام برد و گفت: خیلی از مشکلات ما در جامعه و خانواده بی‌انصافی است و ریشه کلمه انصاف به معنای تقسیم کردن است و در روابط اجتماعی و خانواده، عدالت و انصاف آن است که سود و زیان را بین خود و دیگران به نسبت مساوی تقسیم بکنیم.

امام جمعه بردسیر ادامه داد، فضائل و ویژگی انصاف و منصف بودن، در روایت متعددی آمده است، حضرت علی(علیه السلام) در این مورد می‌فرماید: بالاترین فضائل رعایت انصاف است، یکی از راه‌های محبت بین شما انصاف است و انصاف قلوب شما را به هم نزدیک، موجب وحدت و پیوندها با رعایت انصاف، دوام پیدا می‌کند.

حجت الاسلام کرمانی با اشاره به ۲۵ ماه ذی القعده و روز دحوالارض، این روز استثنایی را روز گسترش زمین دانست و گفت: روزی که کل کره زمین را آب فرا گرفته بود و در این روز مبارک اولین نقطه‌ای که سر از آب بیرون آورد کعبه بود و این روز دارای اعمال خاصی می باشد که  آن را گرامی می‌داریم.

خطیب جمعه بردسیر پیشاپیش ضمن عرض تسلیت چهاردهم خردادماه، سالروز ارتحال ملکوتی بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) و تبریک انتخاب به جا و شایسته مقام معظم رهبری (مدظله العالی) به عنوان رهبر انقلاب اسلامی، افزود: نظام جمهوری اسلامی ایران یک نظام مستحکم، پویا و فعال می‌باشد که با رفتن یک خدمتگزار خللی در روند اجرایی کشور ایجاد نخواهد شد به گونه ای که در یک برهه استثنایی، کشور نه رئیس جمهور، نه رئیس مجلس و نه وزیر امور خارجه داشت اما این ضایعه اسفناک و ایام بحرانی را پشت سر گذاشت و استحکام خود را حفظ نمود و آنقدر پایدار است که حتی با رفتن رهبر انقلاب هم اتفاقی در این نظام رخ نخواهد داد زیرا حضرت امام خمینی(ره)، خود در وصیت نامه‌شان می‌فرمایند؛ با رفتن یک خدمتگزار در صفوف آهنین ملت خللی ایجاد نخواهد شد.

وی با تاکید بر استحکام نظام، نظام را دارای پایه‌ها و اصولی عنوان کرد که بر اساس آن مبانی تا اکنون ماندگار بوده و ماندگار خواهد ماند. وی اولین مبنای این اصول را در منطق و آرمان نظام جمهوری اسلامی ایران دانست و آن منطق را شامل چهار عنصر اصلی استقلال، آزادی، جمهوری مردم و اسلامی بودن بیان کرد و تصریح کرد: ممکن است نقص و مشکلات در کشور وجود داشته باشد اما این نواقص از منطق نیست، بلکه مربوط به عملکردهای ضعیف و مدیریت است.

امام جمعه بردسیر پشتوانه دوم را در نیروهای مومن و مردمی بودن بیان کرد و گفت: سفارش حضرت آقا به مسئولین این بوده که همیشه پشتوانه مردم باشند و مردم را رها نکنند زیرا این انقلاب هرچه دارد از مردم است.

وی رکن سوم را در رهبریت امت اسلامی، چه رهبری امام راحل و چه رهبری فرزانه مقام معظم رهبری عنوان کرد و گفت: نقش تاثیرگذار امام حاضر و امام امت در استحکام جمهوری اسلامی ایران نقشی بی‌بدیل می باشد و متاسفانه خیلی ها، قدر ولایت فقیه و نقش والای رهبری را نمی دانند که باید در این زمینه اهتمام ویژه بشود.

 حجت الاسلام کرمانی در اشاره به پیام حضرت آقا در رابطه با شروع مجلس دوازدهم، خلاصه توصیه های چندگانه مقام معظم رهبری را اینگونه عنوان نمود که، مسئولین و نمایندگان دعوا نکنید و تنها برای مردم کار انجام دهید. هر کس شبانه روزی کار بکند و خدمت صادقانه و خالصانه برای مردم داشته باشد، خداوند پاداش خدمت او را خوب خواهد خرید و به او عزت و سربلندی می‌ بخشد.

وی با عنایت به انتخابات پیش رو، از قوای سه گانه درخواست کرد که با کمک به هم و به دور از تلاطم های سیاسی، کاری انجام دهند که هشتم تیر ماه، انتخابات پرشور و بانشاطی را داشته باشیم و مردم همیشه در صحنه نیز با یک انتخاب آگاهانه و برتر، شخصی را انتخاب نمایند که ادامه دهنده روش، شیوه و منش شهید آیت الله رئیسی باشد.

امام جمعه بردسیر ضمن محکوم کردم حادثه دلخراش پیش آمده در منطقه رفح و جنایات رژیم صهیونیستی، حمایت خود را از مردم غزه اعلام نمود و گفت: خود آن رژیم ظالم اعلام می نماید که رفح یک منطقه امن است و کاری به آن منطقه نخواهند داشت و درحالیکه هزاران نفر از مردم بی گناه در داخل چادر در آن منقطه بدون هیچ سرپناهی سکونت داشتند، متاسفانه طی بمباران فاجعه بار این منطقه، مردم بی‌ دفاع و آواره را در سکوت مجامع بین المللی و دنیا به خاک و خون کشیده و دل آزادی خواهان را به رنج کشاندند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

آخرین اخبار