حضور چندوجهی کرمان در اکسپو/ از معرفی محصولات صادراتی تا فرصت‌های سرمایه‌گذاری

استان کرمان امسال با تیم و برنامه‌ای هدفمندتر در بزرگ‌ترین و مهم‌ترین رویدادتجاری نمایش توانمندی‌های صادراتی با بازارهای بین‌المللی موسوم به اکسپو ۱۴۰۳ حضور یافته تا هم محصولات راهبردی صادراتی خود را معرفی کند و هم فرصت‌های کم‌نظیر سرمایه‌گذاری این دیار را در معرض دید بیشتر بگذارد.

به گزارش ایرنا نمایشگاه دوره ششم ایران اکسپو در ۱۴۰۳ از دیروز(هشتم اردیبهشت) در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران گشایش یافت و تا ۱۲ اردیبهشت ماه جاری میزبان بازرگانان در داخل و خارج است؛ فرصت مناسبی تا ظرفیت های صادراتی جای جای میهن اسلامی به بازرگانان چند قاره جهان معرفی شود.

استان کرمان با تمرکز بر زنجیره ارزش در صنایع بالاوپایین دستی و با معرفی محصولات متنوع در چهار بخش معدن، کشاورزی، انرژی های تجدیدپذیر و نیز گردشگری در این رویداد مهم حضور یافته است.

انسجام در معرفی

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کرمان می‌گوید در کنار معرفی محصولات راهبردی استان که ظرفیت صادرات دارند، فرصت های سرمایه گذاری این استان نیز در قالب یک مجموعه به شکل فایل دیجیتال و پرینت شده به زبان انگلیسی در اختیار علاقه مندان قرار می دهیم.

امیر حسن زاده روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار ضمن تشریح چگونگی حضور کرمان در نمایشگاه اکسپو ۱۴۰۳، این رویداد جهانی را فرصت بسیار مناسبی برای معرفی محصولات صادراتی معرفی و بیان کرد: غرفه دیار کریمان در سالن شماره ۴۱ میزبان علاقه مندان است.

حضور با نگاه زنجیره ارزش

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان با اشاره به توانمندی‌های متعدد و متنوع صادراتی این استان که قطب تولیدات معدنی، کشاورزی و گردشگری به شمار می رود گفت: با تمرکز بر زنجیره ارزش مرتبط با محصولات صادراتی دیار کریمان در این نمایشگاه حضور یافته ایم تا معرفی این محصولات کامل تر و هدفمندتر باشد.

وی با بیان اینکه توجه به زنجیره ارزش در صنایع بالادستی و پایین دستی در هر بخش سبب اشتغال افزون تر و ارزآوری بیشتر می شود گفت: استان کرمان با ظرفیت‌های کم نظیر خود در این رویداد ملی حاضر شده و شعار نگاه به توسعه زنجیره ارزش را در دستور کار خود قرار داده است.

چهار ضلع متنوع

حسن زاده بیان کرد: نمایشگاه بین‌المللی صادراتی اکسپو فرصت خوبی برای معرفی ظرفیت‌های استان و دیگر نقاط کشور است که در این زمینه غرفه استان کرمان با چهار محور معدن، کشاورزی ، انرژی های تجدیدپذیر و گردشگری کار خود را آغاز کرده است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمان عنوان کرد: استان در حوزه تولید محصولاتی با ارزش افزوده بسیار از جمله گیاهان دارویی مانند گل محمدی، انواع تولیدات حوزه خرما مانند سرکه، شیره خرما و غیره، همچنین در حوزه پسته محصولات مرتبط با شکلات و کَره پسته، در کنار سایر محصولات مثل فرش یا تولیدات صنایع معدنی و گردشگری ظرفیت های بسیاری دارد.

دعوت از سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی
وی با اشاره به آمادگی استان برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی با شعار ‘توسعه زنجیره ارزش’ ضمن اعلام اینکه فرصت های سرمایه گذاری نیز در این جریان در اختیار علاقه مندان قرار می گیرد گفت: از تمامی سرمایه گذاران داخلی و خارجی دعوت می‌کنیم تا ضمن بازدید از ظرفیت‌های استان کرمان، با فرصت های کم نظیر و پراستعداد سرمایه گذاری استان نیز آشنا شوند.

وی خاطرنشان کرد: از کشورهای خارجی زیادی در این نمایشگاه حضور دارند و در همان روز نخست ده ها شرکت کننده از کشورهای مختلف از جمله چین،‌ روسیه ، لبنان، یونان، قرقیزستان و داغستان از غرفه کرمان در این نمایشگاه بازدید به عمل آوردند.

 

حسن زاده اضافه کرد: معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان کرمان در حوزه سرمایه گذاری خارجی برای علاقه مندان و بازدیدکنندگان بسیار جالب و مورد مطالبه است.

وی بیان کرد: فرصت های سرمایه گذاری در شمال و جنوب استان در چهار محور معدن، کشاورزی، انرژی های تجدیدپذیر و گردشگری ایجاد شده است که امیدواریم با انعقاد تفاهم نامه ها و قراردادهای اجرایی عملیاتی شود.

زیرساخت‌های جذب سرمایه‌گذاری خارجی فراهم است
معاون اقتصادی استانداری کرمان، با اشاره به فراهم بودن زیرساخت‌های لازم برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی در این استان ادامه داد: امسال در تحقق شعار سال، زنجیره ارزش باید ایجاد شود و این زنجیره ارزش برای ساماندهی صنایع بالادست و صنایع پایین دستی است که موارد مربوط به تولید، تا عرضه، بازار، بسته بندی و غیره را ساماندهی می کند.

حسن زاده گفت: مشارکت مردم در تولید با ایجاد صنایع کوچک به وجود می آید و حضور مردم در قالب شرکت های تعاونی می تواند باعث شود از ظرفیت های موجود به نحو احسن استفاده کنیم.

تیم اقتصادی منسجم

معاون امور اقتصادی استاندار کرمان گفت: اینک تیم اقتصادی استان با همراهی بخش های دولتی و خصوصی همراه با یکدیگر، در هم‌افزایی و تعامل در قالب یک پیکره واحد، درحال مدیریت امور از حل موانع سرمایه گذاری، صدور مجوزها و تعالی مرتبط با زنجیره های ارزش هستند و خروجی این تیم نیز در قالب ارتقای فزاینده رتبه کسب و کار استان در سال گذشته خود را نشان داد.

به گفته وی، رتبه کسب و کار استان که سال ۴۰۱ معادل ۳۱ بود سال گذشته به رتبه چهار ارتقا یافت که نشان می دهد شاخص های سرمایه گذاری نیز بهبود یافته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

آخرین اخبار