حسن پور نماینده مردم بردسیر:
سهم 25 درصدی تعاونی‌ها در اشتغال محقق شود

رئیس فراکسیون اشتغال و اصناف مجلس با بیان اینکه لازم است زیرساختی فراهم شود تا ۲۵ درصد اشتغال استان کرمان در تعاونی‌ها تعریف و نتیجه کار پایان سال دیده شود، گفت: تعاونی یعنی توزیع عادلانه ثروت و باید فرهنگسازی در حوزه تعاون به صورت جدی دنبال شود.
حسن پور نماینده بردسیر و سیرجان

به گزارش آسمان‌بردسیر، شهباز حسن پور رئیس فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی در نشست معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با دستگاه‌های زیرمجموعه این وزارتخانه در کرمان اظهار کرد: درخواست دارم سهم ۲۵ درصدی تعاونی‌ها در اقتصاد و اشتغال کشور هدفگذاری و مدیران استان‌ها براین اساس ارزیابی شوند؛ همه مدیران ومجموعه‌ها باید با وزارت کار همکاری کنند.

 

وی افزود: بسیاری از مجموعه‌ها مانند شستا هماهنگی لازم را ندارند و بحث این است باید بپیذیرند در استان تابع مدیرکل استان باشند؛ تا انسجام و هماهنگی نباشد به موفقیت نمی‌رسیم و موازی‌کاری صورت می‌گیرد.

 

حسن پور با بیان اینکه لازم است زیرساختی فراهم شود تا ۲۵ درصد اشتغال استان کرمان در تعاونی‌ها تعریف و نتیجه کار پایان سال دیده شود، تصریح کرد: تعاونی یعنی توزیع عادلانه ثروت و باید فرهنگسازی در حوزه تعاون به صورت جدی دنبال شود.

 

نماینده مردم بردسیر و سیرجان در مجلس بیان کرد: با فعالیت تعاونی‌ها، عدالت اجتماعی محقق می‌شود و درخواست داریم مرکز توجه بیشتری به تعاونی‌های استان کرمان داشته باشد.

 

وی با اشاره به ناهماهنگی بین برخی مجموعه‌های وزارت رفاه گفت: دستگاه‌های مختلف باید به صورت ویژه با بهزیستی همکاری کنند؛ ضمن اینکه مدیریت ارشد استان به کار تعاونی اعتقاد دارد و باید از این ظرفیت استفاده شود.

 

به گزارش ایسنا، شیخ شعاعی مدیرکل تامین اجتماعی استان کرمان نیز در این نشست اظهار کرد: ۵۵۳ هزار بیمه شده اصلی و ۱۳۲ هزار نفر مستمری بگیر در استان داریم که با احتساب خانواده‌هایشان یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر تحت پوشش این سازمان قرار دارند که ۴۹ درصد جمعیت استان را شامل می‌شود.

 

وی افزود: سال قبل ۵.۲ درصد تعداد بیمه‌شدگان و هشت درصد آمار بازنشستگان ما در استان رشد داشته است.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

بخش خبری آسمان بردسیر
بخش خبری دوشنبه 26 تیر ماه

آخرین اخبار