وزیر ارتباطات خبرداد :
پرتاب ماهواره «ناهید۱» با ماهواره بر «قائم ۱۰۰»

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آزمایش موفقیت آمیز کلاس جدیدی از ماهواره‌ برهای لایه لئو خبر داد و گفت: قائم ۱۰۰قرار است انشالله پس از طی مراحل نهایی، ماهواره ناهید یک را در مدار قرار دهد.

 

به گزارش سپهر بردسیر، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات با انتشار پستی در فضای مجازی درباره دستاورد جدید حوزه فضایی نوشت: در راستای پیگیری اجرای دستورات ریاست محترم جمهور و مصوبات نخستین جلسه شورای عالی فضایی کشور، با همت متخصصین نیروی هوافضای سپاه، روز گذشته کلاس جدیدی از ماهواره برهای لایه لئو با نام «قائم» با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفت.

 

وی با بیان اینکه این ماهواره‌برِ سوخت جامد موسوم به «قائم ۱۰۰» توانایی تزریق ماهواره‌های زیر یکصد کیلوگرم در مدار ۴۰۰ تا ۵۰۰ کیلومتری زمین را دارد، افزود: قرار است انشالله پس از طی مراحل نهایی، ماهواره ناهید یک را در مدار قرار دهد.

 

زارع پور تصریح کرد: ماهواره ناهید یک، ماهواره‌ای مخابراتی ساخت پژوهشگاه فضایی ایران و از کلاس میکرو با قابلیت ارسال و دریافت داده و صوت در باند ku و کنترل سه محوره و برخی دیگر از مکانیزم‌های فضایی است که چنین ماهواره‌ای برای نخستین بار انشالله در مدار تزریق خواهد شد.

 

وی در ادامه با انتشار هشتک «ایران قوی»، این موفقیت را به همه دست اندارکاران صنعت فضایی و تلاشگران نیروی هوافضای سپاه پاسداران تبریک گفت و برای همه آنان آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون کرد.

 

انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

بخش خبری آسمان بردسیر
بخش خبری دوشنبه 26 تیر ماه

آخرین اخبار