فرمانده انتظامی استان کرمان خبر داد:
کشف ۱.۵ میلیون لیتر فرآورده سوختی قاچاق در استان کرمان

فرمانده انتظامی استان کرمان از افزایش ۷۵ درصدی کشفیات سوخت و کشف بیش از یک میلیون و ۴۴۸ هزار لیتر فرآورده سوختی قاچاق در استان کرمان خبر داد.
فرمانده انتظامی کرمان

به گزارش آسمان‌بردسیر، پایگاه اطلاع رسانی پلیس نوشت: سردار عبدالرضا ناظری در جمع خبرنگاران با اشاره به عملکرد پلیس استان کرمان در دو ماهه ابتدایی سال 1402 نسبت مدت مشابه سال گذشته، اظهار داشت: در این مدت شاهد افزایش انهدام باندهای حمل مواد مخدر و همچنین افزایش کشفیات حوزه سوخت قاچاق بوده‌ایم.

 

وی به افزایش 75 درصدی کشفیات سوخت قاچاق در دو ماهه ابتدای امسال در استان کرمان اشاره کرد و گفت: مقابله با عاملان حمل غیرمجاز سوخت از مخاطرات جاده‌ای و سوانح رانندگی هم خواهد کاست.

 

فرمانده انتظامی استان کرمان با بیان اینکه این مدت بیش از 12 هزار و 856 کیلوگرم انواع مواد مخدر کشف، 488 قاچاقچی دستگیر و 25 باند فعال در عرصه حمل و توزیع این مواد خانمانسوز منهدم شدند، گفت: در این مدت افزایش 15 درصدی دستگیری خرده فروشان مواد مخدر، توقیف 326 دستگاه خودروی حامل مواد، جمع‌آوری بیش از 2 هزار و 200 معتاد متجاهر و همچنین کشف 21 هزار و 528 بسته سیگار قاچاق را داشتیم.

 

وی با اشاره به موقعیت استان کرمان ادامه داد: در حوزه دیگر کشفیات نیز در این مدت 330 متهم به دلیل حمل کالای قاچاق و همچنین بیش از یک میلیون و 448 هزار لیتر فرآورده سوختی قاچاق کشف و با دستگیری 232 قاچاق‌بر و توقیف 567 خودروی حامل سوخت که عمدتا از نوع سواری و وانت بوده‌اند از مخاطرات بسیار زیاد تردد این دست وسایل نقلیه در محورهای استان کاسته شده است.

 

ناظری با بیان اینکه ماموران پلیس شهربابک با انجام اقدامات اطلاعاتی و با همکاری ماموران پلیس امنیت اقتصادی استان از اقدام افرادی در زمینه قاچاق سوخت به صورت باندی از استان‌های مرکزی به مناطق جنوبی و در نهایت خروج آن ها از کشور مطلع شدند، افزود: در این ارتباط ماموران پلیس شهربابک با تکمیل اقدامات اطلاعاتی از ورود سه دستگاه تریلر حمل سوخت به حوزه “شهربابک” مطلع و با استقرار در محور ترانزیتی “شهربابک- بندرعباس” هر سه دستگاه تانکر را متوقف کردند.

 

وی با اشاره به اینکه در بازرسی از این سه تانکر 98 هزار و 500 لیتر گازوئیل قاچاق که از تهران به صورت غیرمجاز بارگیری و به مقصد جنوب و شرق کشور در حال انتقال بودند کشف شد، گفت: در این ارتباط 5 متهم به صورت باندی به دنبال خروج غیرمجاز این محموله‌ها از کشور بودند، دستگیر و به مراجع قضائی معرفی شدند.

 

فرمانده انتظامی استان کرمان با بیان اینکه مقابله جدی با معضل سرقت از دغدغه‌های اصلی مجموعه انتظامی است، بیان کرد: در این راستا نیز با تشکیل قرارگاه مبارزه با سرقت و تلاش‌های بی‌وقفه پلیس آگاهی و دیگر رده‌های انتظامی، بیش از 2 هزار و 250 سارق دستگیر و بیش از چهار هزار و 479 مورد سرقت کشف شده است.

 

وی با اشاره به شناسایی و دستگیری 52 عامل قتل و همچنین دستگیری 106 عامل تیراندازی و 18 عامل گروگانگیری در دو ماهه سال جاری در استان، گفت: از جمله مولفه‌های موثر بر کاهش زمینه‌های وقوع انواع جرائم و کشف آنها مشارکت خود مردم با پلیس در حوزه‌های خودمراقبتی و ایفای نقش در حوزه نظم و امنیت است که تداوم این رویکردها باعث استمرار این نتایج موفق خواهد بود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

بخش خبری آسمان بردسیر
بخش خبری دوشنبه 26 تیر ماه

آخرین اخبار