رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان :
اتلاف آب و خام فروشی چیزی جز نابودی استان کرمان به دنبال ندارد

رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان گفت: اگر اتلاف آب و استفاده از منابع معدنی به صورت خام همچنان ادامه پیدا کند چیزی جز نابودی کرمان به دنبال ندارد.
خام فروشی

به گزارش سپهر بردسیر ، سید مهدی طبیب‌زاده در نشست مطبوعاتی “همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان کرمان”، با بیان اینکه برگزاری این همایش یک کار بزرگ برای استان است، اظهار داشت: در کنار برگزاری چنین رویدادهایی نه تنها ظرفیت‌های استان معرفی می‌شوند که گفتمان بیشتری اتفاق می‌افتد.

 

وی با بیان اینکه در تابستان‌ها شکاف زیادی بین تولید و مصرف برق در ایجاد شده است عنوان کرد: صنایع استان کرمان در 10 سال آینده به 3 هزار مگاوات برق نیاز دارند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان با اشاره به میزان مصرف گاز کنونی استان کرمان، بیان کرد: در چند سال آینده فقط 600 هزار مترمکعب نیاز منطقه گل گهر است.

وی با اشاره به اینکه در آینده‌ای نه چندان دور پروژه‌های استان کرمان بدون گاز خواهند ماند، گفت: اجرای خط گازی که از سال 1395 کلید خورده به یک میلیارد دلار بودجه نیاز دارد و هنوز کاری انجام نشده است.

طبیب‌زاده با بیان اینکه سند تامین مالی پروژه‌ها از دل برگزاری چنین رویدادهایی بیرون می‌آید، افزود: بخش معدن استان کرمان رتبه دوم کشور در زمینه جذابیت سرمایه‌گذاری را دارد.

وی با اشاره به اینکه برگزاری این همایش به گفتمان‌سازی توسعه استان می‌پردازد، ادامه داد: کرمان منابع محور است نه دانش‌بنیان محور و اگر اتلاف آب و استفاده از منابع معدنی به صورت خام همچنان ادامه پیدا کند چیزی جز نابودی کرمان به دنبال ندارد.

علی نقوی رئیس کمیسیون اتاق بازرگانی ایران نیز در این نشست خبری با اشاره به اینکه کار علمی و کارشناسی کمتری در حوزه جذب سرمایه‌گذاری داخلی و خارجی شده اظهار داشت: استان کرمان در این راستا گام برداشته و 200 عنوان فرصت سرمایه‌گذاری در استان تعریف شده است.

وی به ظرفیت‌های گردشگری، منابع معدنی، سرمایه‌های اجتماعی و غیره استان کرمان اشاره کرد و افزود: در زمینه جذب سرمایه‌گذاری مشکلات متعددی داریم که در این همایش از 300 هلدینگ بزرگ کشور و 10 شرکت تامین سرمایه دعوت شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

بخش خبری آسمان بردسیر
بخش خبری دوشنبه 26 تیر ماه

آخرین اخبار