رئیس جمهور پس از بازدید از مناطق سیل زده جنوب کرمان:
احساس در کنار مردم بودن دولت باید تداوم داشته باشد/ سیل‌بند جیرفت با یک حرکت جهادی به سامان برسد

رئیس جمهور با اشاره به اینکه بایستی ظرف ده روز آینده تمام لازم مورد نیاز و دام از بین‌رفته مردم آسیب دیده از سیل کرمان تهیه شود، گفت: این احساس که دولت برای رفع مشکلات و گره‌گشایی در کنار مردم است باید همچنان ادامه داشته باشد.
رئیسی

به گزارش سپهر بردسیر، آیت‌الله رئیسی در پایان بازدید از مناطق سیل‌زده جنوب کرمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: ابتدا باید از مسئولان در استان کرمان تشکر کنم که همت کردند و در کنار مردم بودند و برای کاهش مشکلات مردم تلاش کردند.

رئیس جمهور با تقدیر از نیروهای مسلح، سپاه پاسداران و بسیج عنوان کرد: نیروهای مسلح با انگیزه تلاش کردند و در کنار دولت بسیار کمک خوبی نه در اینجا بلکه در همه حوادث در کنار مردم هستند نسبت به امدادرسانی تلاش می‌کنند.

وی ادامه داد: از استاندار و فرمانداران تقدیر می‌کنم که تلاش کرده و در همان ساعات اولیه مسائل مردم را پیگیری کردند که امر امدادرسانی که اولویت اول در این مناطق بود خوب انجام شده است.

 

ظرف ده روز آینده تمام لازم مورد نیاز مردم آسیب دیده تهیه شود

وی ادامه داد: بخش مهم بعدی این است که پیش‌بینی شود نسبت به اینکه هم ممکن است بارش نزولات داشته باشیم و هم پیشگیری شود، لذا لازم است سیل‌بندهایی برای حفظ وضعیت کشاورزی مردم و شهرهایی که در مسیر قرار دارند باید سریع انجام شود.

آیت‌الله رئیسی گفت: نسبت به مردمی که منازل آنها دچار آبگرفتگی شده برای رفع مشکلات آنها اقدام شده اما باید لوازم منزل آنها تهیه شود و ظرف ده روز آینده انشاءالله تمام لازم مورد نیاز مردم آسیب دیده تهیه شود، همچنین نسبت به آنهایی که احشام آنها از بین رفته برای اینکه دامداران دچار مشکل نشوند احشام مورد نیاز خریداری و در اختیار آنها قرار می‌گیرد و ظرف ده روز آینده باید به صورت سریع انجام شود که مردم احساس نکنند مشکل ادامه‌دار است.

وی با بیان اینکه کارهایی که در میان مدت باید حتما انجام شود مسئله آبخیزداری و آبخوان‌داری است که بسیار مهم است، بیان کرد: کار بلند مدتی که در منطقه جیرفت باید انجام شود مسئله سیل‌بند معروف به سیل‌بند جیرفت است که یک آغاز بوده و چند کیلومتری انجام شده است.

 

دولتمردان در بخش‌های مختلف باید در کنار مردم باشند

وی ادامه داد: این سیل‌بند برای اتمام کار نیازمند تخصیص اعتبارات دولت است و اگر دنبال شود از کارهای بسیار خوب است که قرارگاه سازندگی بتواند کار را دنبال کند هم از درآمدهای معادن استان و هم دولت بتواند بودجه‌ای اختصاص دهد و این کار با یک حرکت جهادی به سامان برسد.

رئیس جمهور اظهار داشت: قرارگاه سازندگی کارهای خوبی در کشور انجام داده و اینجا هم حتما باید بتواند به عنوان اینکه منطقه از خطر سیلاب حفظ شود، انجام دهد و این اتفاق اخیر آخرین اتفاق نیست و اگر وضعیت متفاوت باشد باز هم تکرار خواهد شد.

 وی با تأکید بر اینکه مردم احساس آنها این است که مسئولان کنارشان هستند، بیان کرد: سیل اول که در این منطقه اتفاق افتاد علاوه بر مسئولان استان و نیروهای مسلح، معاون اول رئیس جمهور و وزیر کشور نیز سرکشی و پیگیری کرد و مصوبات خوبی هم داشتند اما به نظر من کفایت نمی‌کند.

آیت‌الله رئیسی تصریح کرد: دولتمردان در بخش‌های مختلف باید در کنار مردم باشند نه در این حادثه بلکه در تمام حوادث و این احساس که دولت در کنار مردم است باید همچنان برای رفع مشکلات مردم و گره‌گشایی از کار مردم ادامه داشته باشد.

 

انشاءالله سفر استانی به کرمان خواهم داشت

رئیس جمهور با بیان اینکه هر مشکلی را با حضور و مشارکت مردم می‌شود حل کرد، گفت: این سفر، سفر استانی نیست و به صورت دفعی به‌خاطر سیل اتفاق افتاد انشاءالله سفر استانی به کرمان خواهم داشت و مناطقی که نتوانستم حضور پیدا کنم، حضور پیدا می ‌کنم.

وی گفت: به برخی از مناطق رفتیم و در ماشین یک جلسه شورای تامین سیار بود که به گزارشات دوستان توجه می‌کردیم و هم مناطق را بازدید کردیم و در نظر داشتم مناطقی را بروم اما به دلیل وضعیت آب و هوایی گفتند که به آینده موکول شود و در آینده مناطقی که نتوانستیم در این سفر برویم انشالله در سفر استانی تدارک سفر خواهیم داشتیم.

آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه از همین جا به مردم استان کرمان و در جنوب و شرق و … سلام می‌کنم، خاطرنشان کرد:  انشاءلله با همین روحیه انقلابی و باصفایی که مردم این منطقه دارند که همواره نسبت به انقلاب و ارزش‌های انقلابی روحیه حساس داشتند و روحیه بسیجی داشتند باقی بماند.

رئیس جمهور گفت: باید به شرایط اطمینان‌بخشی در زمینه تجهیزات در منطقه جنوب کرمان برسیم تا شرایط تغییر کند و ما باید در دولت مطرح کنیم و شهرداری‌های مناطق را تجهیز کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

آخرین اخبار