معاون فنی مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت:
استفاده از ماسک در مدارس و مراکز آموزشی الزامی است

معاون فنی مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به اینکه در شرایط همه‌گیری کرونا قرار داریم، استفاده از ماسک در مدارس و مراکز آموزشی اجباری است.
ماسک

وی اظهار داشت: با توجه به اینکه خطر انتقال کرونا در محیط‌های بسته از جمله فضای آموزشی بسیار زیاد است، به معلمان توصیه می‌شود در صورت نداشتن تهویه مناسب کلاس، برای استفاده از هوای آزاد، در و پنجره‌ها باز شود و تا حد ممکن محصلان فاصله فیزیکی را رعایت کنند.

 

فرهادی تاکید کرد: همچنین لازم است پرسنل مدارس و مراکز آموزشی سطوح دستگیره‌ها، نیمکت‌ها و شیر‌آلات بهداشتی را قبل از حضور دانش‌آموزان و دانشجویان ضدعفونی و گندزدایی کنند، لازم است غربالگری دقیقی در مورد افرادی که دچار علایم کرونا حتی سرماخوردگی هستند، انجام و به منازل بازگردانده شوند.

 

به گفته معاون فنی مرکز سلامت و محیط کار وزارت بهداشت، با توجه به اینکه بوفه‌های مدارس نیز امسال مجاز به فعالیت هستند، لازم است وقتی دانش‌آموزان در حیاط حضور دارند، اقلام خوراکی عرضه کنند و برداشتن ماسک در فضای باز مشکلی ندارد.

 

فرهادی افزود: وزارت آموزش و پرورش به سامانه ایران من متصل بوده و تمامی رانندگان سرویس‌های مدارس در برابر کرونا واکسینه شده‌اند، لازم است دانش‌آموزان هنگام حضور در این سرویس‌ها شیشه‌ها را پایین کشیده و فضای آزاد تنفس کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: دانش‌آموزان بالای ۱۲ سال باید در برابر کرونا واکسینه شده باشند و اگر فاصله زمانی از آخرین تزریق واکسن در آنها گذشته است، دز یادآور را زودتر دریافت کنند.

 

فرهادی تاکید کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و توجه به هشدارهای مسوولان در مورد پیشگیری و مقابله با کرونا از سوی دانش‌آموزان و دانشجویان باعث مدیریت و کنترل این بیماری می‌شود تا فصل سرما را به آرامی و بدون دغدغه‌های نگران کننده ناشی از کرونا سپری کنیم.

 

انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

بخش خبری آسمان بردسیر

آخرین اخبار