با حضور رئیس اورژانس کشور در کرمان:
افتتاح 2 پایگاه اورژانس پیش‌بیمارستانی در کرمان 

دو پایگاه اورژانس خیرساز شهید شفیعی و شهید صیاد شیرازی با حضور جعفر میعادفر رئیس اورژانس کشور در مناطق کم‌برخوردار شهر کرمان به بهره‌برداری رسید.
اورژانس و مسمومیت

به گزارش آسمان بردسیر، جعفر میعادفر در حاشیه افتتاح 2 پایگاه اورژانس پیش‌بیمارستانی در کرمان با اشاره به کمک‌های خیرین در احداث اورژانس‌ها در کل کشور، اظهار داشت: امروز دو پایگاه در کرمان افتتاح کردیم و حتما تا پایان سال یک یا دو پایگاه دیگر به جمع پایگاه‌های اورژانس شهر کرمان اضافه می‌شود.

 

وی با اشاره به جمعیت شهرستان کرمان، گفت: با توجه به وجود مزار سیدالشهدای جبهه مقاومت شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در کرمان و زیارتی شدن این شهر، مذاکراتی برای افزایش تعداد پایگاه‌های اورژانس کرمان انجام شده و برای تجهیز اورژانس گلزار شهدا ما کمک می‌کنیم.

 

رئیس اورژانس کشور با اشاره به افزایش تعداد تماس‌ها با اورژانس 115، بیان کرد: سال گذشته در کل کشور حدود 19 میلیون تماس با 115 گرفته شد که از این تعداد حدود 5 میلیون ‌مورد آن منجر به ماموریت و 5 میلیون‌ مورد آن مشاوره پزشکی پرستاری بوده است.

 

وی به کمبود تعداد پایگاه‌های اورژانس کشور نیز اشاره کرد و افزود: 3 هزار و 200 پایگاه اورژانس پیش‌بیمارستانی در کشور وجود دارد و براساس پیش‌بینی‌های انجام شده در کل کشور به حدود هزار و 400 پایگاه دیگر در بخش شهری و جاده‌ای نیاز داریم.

 

میعادفر با بیان اینکه مهمترین مشکل ما تامین زمین است و در شهرها قیمت زمین افزایش پیدا کرده است، گفت: البته خیران در این حوزه به کمک ما آمده‌اند و اگر زمین در اختیار ما گذاشته شود ما در تجهیز پایگاه‌ها کمک می‌کنیم.

[pullquote]رئیس اورژانس کشور با اشاره به وجود ۳ هزار و ۲۰۰ پایگاه اورژانس در کشور گفت: به حدود هزار و ۴۰۰ پایگاه دیگر نیاز داریم و مهمترین مشکل ما تامین زمین است[/pullquote]

وی با اشاره به اینکه اکنون در کلانشهرها پایگاه شهری اورژانس بانوان راه‌اندازی شده و در حال حاضر در تهران چهار پایگاه بانوان وجود دارد، بیان کرد: فضای فیزیکی مشکل ماست و اگر فضای فیزیکی آن تامین شود، این پایگاه در کرمان هم راه‌اندازی می‌شود.

 

سید محمد صابری رئیس اورژانس کرمان نیز با بیان اینکه پایگاه اورژانس گلزار شهدای کرمان، معطل واگذاری زمین است، اظهار داشت: اگر زمین مورد نیاز را به ما واگذار کنند، بلافاصله پایگاه اورژانس پیش‌بیمارستانی در گلزار شهدای کرمان احداث خواهد شد.

 

در همین راستا دو پایگاه اورژانس خیرساز شهید شفیعی و شهید صیاد شیرازی با حضور جعفر میعادفر رئیس اورژانس کشور در مناطق کم‌برخوردار شهر کرمان به بهره‌برداری رسید.

 

پایگاه جدیدالاحداث شهید شفیعی در متراژ 100 مترمربع احداث شده که 10 میلیارد ریال هزینه ساخت این پایگاه و 1.5 میلیارد ریال هزینه محوطه‌سازی و حصارکشی آن توسط خیر فضل‌الله فتحی پرداخت شده است. برای تجهیز پایگاه اورژانس شهید شفیعی، شامل آمبولانس و تجهیزات اداری و رفاهی 45 میلیارد ریال توسط اورژانس هزینه شده و هفت نفر نیروی انسانی به صورت 24 ساعته در آن کار می‌کنند.

 

پایگاه اورژانس شهید صیاد شیرازی دومین پایگاهی بود که صبح امروز و در سفر میعادفر رئیس اورژانس کشور به کرمان افتتاح شد. این پایگاه در متراژی به وسعت 100مترمربع و با اعتبار 8 میلیارد ریال توسط خیر زنده یاد مهندس احمد احمدی‌نژاد احداث شده و اورژانس برای تجهیز آن 4 میلیارد ریال هزینه کرده است.

 

پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی شهید شفیعی در جاده تهران، قبل از پل راه آهن، خیابان ولی عصر(عج) واقع شده و پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی شهید صیاد شیرازی در خیابان سپهبد شهید صیاد شیرازی، حد فاصل کوچه 16 و 17 قرار دارد.

 

لازم به ذکر است رئیس سازمان اورژانس کشور روز گذشته به استان کرمان سفر کرده و در بدو ورود به استان کرمان با حضور در گلزار شهدای بین ‌المللی شهر کرمان به مقام شامخ شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و دیگر شهدای آرمیده در این مکان مقدس ادای احترام کرد. دیدار با هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی کرمان از دیگر برنامه‌های سفر میعادفر به شهر کرمان است.

 

انتهای پیام / 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

آخرین اخبار