رئیس بهره‌برداری شرکت گاز شهرستان‌های استان کرمان:
افزایش ۲۰ درصدی مصرف گاز خانگی در استان کرمان

رئیس بهره‌برداری شرکت گاز شهرستان‌های استان کرمان با اشاره به افزایش ۲۰ درصدی مصرف گاز خانگی در استان، گفت: مصرف گاز بخش خانگی کرمان به ۲۰ میلیون مترمکعب رسیده است.
مصرف گاز

به گزارش آسمان بردسیر، علی ابراهیمی رئیس بهره‌برداری شرکت گاز شهرستان‌های استان کرمان در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به کاهش شدید دما در دو هفته گذشته در استان کرمان، اظهار داشت: در دو هفته گذشته نسبت به هفته‌های قبل‌تر حدود 20 درصد افزایش مصرف گاز استان را بخش خانگی داشتیم.

 

وی با بیان اینکه در روزهای گذشته چیزی در حدود 20 میلیون مترمکعب مصرف گاز ما در بخش خانگی بوده است، گفت: فصل سرد سال همچنان ادامه داشته و از همه مشترکان درخواست داریم صرفه‌جویی را در مصرف گاز در اولویت قرار دهند.

 

رئیس بهره‌برداری شرکت گاز شهرستان‌های استان کرمان با اشاره به اینکه به دلیل برودت هوا دو هفته قبل شاهد افزایش بسیار زیاد مصرف گاز در بخش خانگی بودیم، افزود: نزدیک 70 درصد مصرف گاز استان کرمان در روزهای قبل در بخش خانگی صرف شده است.

 

وی با بیان اینکه در شرایط فعلی صرفه‌جویی در مصرف گاز بسیار اهمیت دارد، ادامه داد: با تلاش‌های انجام شده خوشبختانه در روزهای گذشته قطعی گاز را در سطح استان نداشتیم، البته با افت فشار گاز در برخی خطوط انتقال گاز روبه‌رو بودیم.

 

ابراهیمی با اشاره به اینکه هر یک درجه کاهش دمای محیط باعث صرفه‌جویی 6 درصدی در مصرف گاز می‌شود، بیان کرد: این کاهش یک درجه‌ای دما، تغییرات زیادی در دمای محیط ما ایجاد نمی‌کند، اما چیزی در حدود یک میلیون مترمکعب در 24 ساعت صرفه‌جویی در مصرف گاز را به همراه دارد.

 

وی با بیان اینکه کمبود گاز در استان در هفته‌های قبل باعث شده که در بخش‌هایی از صنایع اعمال محدودیت را داشته باشیم و حتی بخش‌هایی از صنایع فولادی ما به تعطیلی کشیده شده، گفت: با این صرفه‌جویی یک درجه‌ای نیاز صنایع ما به گاز تامین می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه صرفه‌جویی مشترکان در مصرف گاز خانگی هم به صنایع و رونق تولید استان کمک می‌کند و هم کمک می‌کند که استمرار جریان گاز را برای همه هموطنان داشته باشیم، افزود: در این حوزه فرهنگ‌سازی را در دستورکار قرار دادیم.

 

رئیس بهره‌برداری شرکت گاز شهرستان‌های استان کرمان با اشاره به اینکه کنترل دمای ادارات به شدت در دستور کار است، بیان کرد: کاهش ساعات کار ادارات استان نیز توسط استانداری انجام شده است.

 

وی با بیان اینکه شناسایی مشترکان پرمصرف انجام شده و مرتب به آنها اخطار داده می‌شود، گفت: هر 15 روز یک بار به مشترکان پرمصرف مراجعه داشته و قرائت کنتور آنها انجام می‌شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

آخرین اخبار