گزارش میدانی جشنواره موسیقی فجر؛
این شد کنسرت/ یک افتتاحیه با آرون افشار

بخش پاپ جشنواره سی و هشتم موسیقی فجر با کنسرت آرون افشار در شب مبعث پیامبر اسلام شروع شد، یکی از خوانندگانی که به نظر می‌رسد طرفداران زیادی دارد.
آرون افشار
به گزارش آسمان بردسیر، ایرنا نوشت: از ازدحام یک ساعت پیش از آغاز کنسرت در خیابان های منتهی به نمایشگاه بین المللی کاملا مشخص بود که این خواننده تا چه اندازه طرفدار دارد، کنسرتی که از تمام سنین مخاطب داشت، تا افتتاحیه ۱۲ کنسرت جشنواره این دوره با یک رونمایی قدرتمند همراه باشد.

 

کنسرت با ۵ دقیقه تاخیر شروع میشود که این از خاصیت های خوب جشنواره فجر است و گرنه در شرایط معمول حداقل میزان تاخیر در اجرای کنسرت چیزی نزدیک به نیم ساعت است.

 

آرون خیلی پرنفس آماده میشود و بارها در طول برنامه اشاره میکند که تلاش کرده تا بهترین آرون افشاری که می توانستند تصور کنند را امشب شاهد باشند.

 

آرون افشار معروف است که در اجرای صحنه ای خود لحظه ای آرام و قرار ندارد اما اجرای شب گذشته این خواننده جوان یک مورد استثناء برای او محسوب میشد چون خیلی فعال و پرنشاط تر ظاهر شد و حتی برای لحظه ای در یک جا نایستاد و مدام در رفت و آمد به بخش های مختلف سن بود.

 

البته آرون به جز یک مورد چندان با مخاطبان صحبت نکرد و مدام آنها را تشویق به جیغ زدن میکرد، آن یکباری که این خواننده جوان با مخاطبانش صحبت کرد به قبل از اجرای ترانه “دلشوره” برمی گشت که او گفت من این آهنگ رو برای دل خودم میخونم چون خیلی زود در مورد هنرمندان قضاوت میشه و کسی از دل این جماعت خبر نداره، همین اظهار نظر کافی بود تا مخاطبان استقبال ویژه ای از این آهنگ به عمل بیاورند به طوری که برخی از مخاطبان به مانند خود آرون در طول اجرای این اثر بغض کرده و برخی دیگر نیز آزادانه گریه کردند.

 

آها؛ این شد کنسرت/ یک افتتاحیه باشکوه با آرون افشار

 

یکی از کارهای جالبی که افشار بعد از هر اجرا انجام میداد پرسش راجع کیفیت آهنگی بود که اجرا کرد. او مدام از تماشاگران میپرسید: این آهنگ چطور بود و سالن یک صدا میگفت عالی، آرون هم میگفت عالی یعنی خوب نبود، باید بگین به به.

 

یکی از اصرارهای آرون در طول اجرای این کنسرت دعوت به سوت زدن بود و با اینکه سالن در طول اجرا تماما روی هوا بود، اما به جز یک مورد رضایت خاطر این خواننده فراهم نشد. آن هم زمانی بود که وی آهنگ “مادر” را اجرا کرد و بعد از تمام شدن این قطعه سالن به طرز عجیبی او را مورد تشویق قرار داد که در اینجا آرون گفت چه عجب بالاخره یک واکنش خوب از شما دیدیم ما.

 

یک حرکت زیبا که آرون افشار در چند کنسرت قبلی خود نیز آن را تکرار کرده بود اجرای قطعه “پدر”، بلافاصله پس از اتمام قطعه مادر بود که این حرکت در تمامی کنسرت های این خواننده با استقبال خوبی از طرف مخاطب مواجه شده است.

 

برای شب گذشته نیز چنین اتفاقی افتاد و مخاطبان با وجودی که حسابی احساساتی شده بودند اما بیشترین میزان تشویق را از بابت اجرای این دو قطعه به عمل آوردند.

 

نکته قابل توجه این کنسرت آمادگی بسیار خوب ارکستر با خواننده بود که همان تیم قبلی آرون افشار را تشکیل میداد و صمیمیت میان آنها بارها در طول اجرای برنامه دیده شد.

 

نکته دیگر این کنسرت تلاش برای شاد کردن فضا بود در این برنامه اکثر آهنگ های محبوب و پرطرفدار خواننده اجرا شد و مخاطبان هم همراهی خوب و منظمی با این قطعات داشتند.

 

این نکته از آن جهت مهم به نظر میرسد که طی ۲ کنسرت قبلی پیش از برگزاری جشنواره که مربوط به گروه ماکان بند و سیروان خسروی بود این دو خواننده برخی از قطعات مورد تقاضا از سوی مخاطبان را نخواندند و ترجیح دادند تا فضای کنسرت به سمت شادی نرود اما در هر ۲ اجرای روز نخست جشنواره خوانندگان نهایت تلاش خود را به عمل آوردند تا تمام قطعات مورد تقاضا خوانده شود و آهنگهای ملایم و غمگین اندکی اجرا شد.

 

آرون افشار، شب گذشته آهنگ های “کجایی جانم”، “باش”، “ساحل آرامش”، “ثانیه خنده هات” و “قربون دلشوره”، “رفتم”، “مادر”، “پدر” و “شب رویایی” را اجرا کرد این خواننده به تقاضای مخاطبان آهنگ “ثانیه” را دو بار اجرا کرد.

 

یکی از کارهای جالب آرون در طول اجرای کنسرت آن بود که پیش از شروع قطعه به مخاطبان می گفت که میخواهد فلان کار را بخواند، اما وقتی میخواند مخاطب متوجه میشد که خوانده محبوب او آدرس غلط داده است و کاری که معرفی کرده بود را نمیخواند.

 

این بامزه بازی های افشار در کنار حرکات دست و چشم های او در تمام لحظات کنسرت حس خوشایندی را رقم زد که سبب واکنش های هیجانی مخاطبان شده بود.

 

اولین اجرای پاپ جشنواره سی و هشتم در شرایطی به پایان رسید که مخاطبان با شادی سالن را ترک کردند و یک تخلیه هیجانی خوب صورت گرفته بود، علی الخصوص آن که آرون افشار به درخواست آنها برای بازخوانی آهنگ “ثانیه” لبیک گفته بود و دیگر کاری نمانده بود که این خواننده جوان بخواهد بر روی سن انجام دهد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

آخرین اخبار