معاون میراث فرهنگی کرمان خبر داد؛
بازدید رایگان موزه‌ های کرمان برای دانش‌آموزان و دانشجویان

معاون میراث‌فرهنگی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با اشاره به ۲۸ اردیبهشت، روز جهانی موزه و آغاز هفته میراث‌فرهنگی گفت: در این هفته بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی استان کرمان برای دانش‌آموزان و دانشجویان رایگان است.
موزه های کرمان

به گزارش آسمان‌بردسیر، مجتبی شفیعی معاون میراث فرهنگی استان کرمان با اشاره به اینکه به مناسبت روز جهانی موزه، بازدید از موزه‌ها و اماکن تاریخی برای همگان رایگان است، اظهار کرد: امسال براساس تصمیمات اتخاذ شده دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند به مدت یک هفته از اماکن مذکور به صورت رایگان بازدید کنند.

 

وی به برگزاری کارگاه آموزشی آشنایی با میراث‌فرهنگی برای کودکان اشاره کرد و افزود: اجرای برنامه‌های مرتبط با میراث‌فرهنگی توسط کودکان به عنوان روایتگران موزه‌ها نیز با همکاری کانون پرورش فکری استان را در هفته میراث‌فرهنگی خواهیم داشت.

 

شفیعی با بیان اینکه استان کرمان دارای ۲۰ موزه مشارکتی، غیرمشارکتی و خصوصی است که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده در هفته میراث‌فرهنگی بر تعداد آنها افزوده خواهد شد، تاکید کرد: از علاقمندان درخواست می‌شود از فرصت به‌وجود آمده استفاده کنند و در روز جهانی موزه از موزه‌ها و اماکن تاریخی استان کرمان دیدن کنند.

 

معاون میراث فرهنگی استان کرمان خاطرنشان کرد: ساعت بازدید موزه ها از ۹ تا ۱۹ به صورت یکسره است.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

بخش خبری آسمان بردسیر
بخش خبری دوشنبه 26 تیر ماه

آخرین اخبار