فرمانده انتظامی استان کرمان خبر داد؛
باند سارقان قمه به دست و زورگیر تلفن همراه و اموال قیمتی شهروندان کرمانی دستگیر شد

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: باند سارقان قمه به دست و زورگیر تلفن همراه و اموال قیمتی شهروندان کرمانی شناسایی و دستگیر شدند.
پلیس کرمان

به گزارش آسمان بردسیر، سردار عبدالرضا ناظری فرمانده انتظامی استان کرمان گفت: همزمان با اجرای طرح‌های ارتقاء اجتماعی پایان سال، شناسایی و دستگیری عاملان سرقت و زورگیری با بازجویی دقیق از متهمان جرائم مختلف و واکاوی‌های اطلاعاتی در دستور کار پلیس سراسر استان قرار گرفته است.

 

وی افزود: در همین رابطه اعضای یک باند سرقت و زورگیری که با تهدید سلاح سرد اقدام به سرقت تلفن همراه و دیگر اموال قیمتی شهروندان در نقاط مختلف شهر کرمان کرده بودند توسط ماموران کلانتری ۱۳ شناسایی و رد آن‌ها با انجام اقدامات اطلاعاتی تا جزیره قشم زده شد.

 

سردار ناظری ادامه داد: در همین راستا ماموران کلانتری ۱۳ به سرپرستی فرمانده انتظامی شهرستان کرمان ضمن هماهنگی قضائی راهی جزیره قشم شده و با اشرافیتی که بر محل تردد و حضور سارقان زورگیر داشتند موفق شدند ۳ عضو این باند را در حالی که درون یک فضای متروکه در کانال‌های فاضلاب مخفی شده بودند غافلگیر کنند.

 

فرمانده انتظامی استان کرمان تصریح کرد: در پی دستگیری این ۳ متهم ۳ عضو دیگر باند سارقان زورگیر تلفن همراه در چند عملیات دیگر دستگیر شدند و تا کنون به بیش از ۶۰ مورد سرقت و زورگیری اعتراف کردند که شمار زیادی از تلفن‌های سرقتی کشف و با توجه به اینکه یک تعداد از تلفن‌ها را به مالخر مرتبط با خود در یکی از کشور‌های همسایه شرقی انتقال داده اند با همکاری پلیس اینترپل در تلاش هستیم این گوشی‌های گرانقیمت نیز به کشور مسترد و تحویل مالباختگان شوند.

 

سردار ناظری با اشاره به اینکه اعضای این باند عموما جوان و بین ۱۶ تا ۲۲ سال سن دارند بیان کرد: این متهمان که با تهدید چاقو، قمه و حتی شمشیر تلفن همراه و دیگر اشیای قیمتی شهروندان را با تهدید و زخمی کردن آن‌ها به سرقت می‌بردند پس از فرار به این جزیره دور دست و مخفی شدن در یک مکان کاملا نامشخص تصور نمی‌کردند ظرف ۳ روز از انجام آخرین سرقت‌های خود دستگیر شوند که قطعا چنین غافلگیری‌هایی در انتظار دیگر سارقان و مخلان نظم و امنیت خواهد بود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

بخش خبری آسمان بردسیر
بخش خبری دوشنبه 26 تیر ماه

آخرین اخبار