مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان کرمان:
بهره‌برداری از ۲۰۰۰ میلیارد تومان پروژه انتقال توزیع برق در استان کرمان

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان کرمان گفت: در دهه فجر امسال ۸ پروژه انتقال توزیع برق با اعتبار دو هزار میلیارد تومان در استان کرمان به بهره‌برداری می‌رسد.
برق کرمان

به گزارش آسمان بردسیر، نشست خبری مدیران عامل صنعت برق استان کرمان به مناسبت ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی ظهر امروز با حضور حبیبی، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان کرمان، مهدوی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان و سلیمانی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان در سالن پیامبر اعظم (ص) استانداری کرمان برگزار شد.

 

حمیدرضا حبیبی، مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان کرمان در این جلسه با تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: صنعت برق یک صنعت پیشرانه در توسعه کشور بوده و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی رشد بسیار خوبی در کشور داشته است.

 

وی با بیان اینکه ظرفیت نصب شده نیروگاهی استان 4 هزار و 200 مگاوات و نیاز مصرف استان 3 هزار و 313 مگاوات برق است، گفت: 45 درصد مصرف برق استان کرمان در بخش صنعت و 23 درصد در بخش کشاورزی است.

 

مدیرعامل شرکت برق منطقه‌ای استان کرمان با اشاره به اینکه تراز انرژی استان کرمان مثبت است، ادامه داد: 8 پروژه انتقال توزیع برق در دهه فجر امسال با اعتبار دو هزار میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد.

 

وی با بیان اینکه وزیر نیرو فردا به کرمان سفر می‌کند، گفت: در سفر وزیر نیرو به استان نیروگاه 500 مگاواتی سیکل ترکیبی در شهرستان زرند به بهره‌برداری می‌رسد.

 

عبدالوحید مهدوی‌نیا، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان نیز در این جلسه با تبریک ایام پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی اظهار داشت: از ابتدای سال تامین برق بیست روستا با 212 خانوار با اعتبار 21 میلیارد تومان انجام شده و در دهه فجر امسال افتتاح می‌شود.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق جنوب استان کرمان با بیان اینکه از ابتدای امسال 512 کیلومتر شبکه سیمی توزیع به کابل خودنگهدار تجهیز شده است، گفت: 17 هزار و 512 کنتور هوشمند برق از ابتدای امسال تعویض و نصب شده است.

 

وی با اشاره به اینکه دو هزار و 745 پایه برق از ابتدای امسال با اعتبار 5.5 میلیارد تومان مقاوم‌سازی شده است، افزود: 792 نیروگاه زیر 7 مگاوات انرژی خورشیدی در سطح جنوب استان کرمان احداث شده که امسال به بهره‌برداری رسیده است.

 

محمد سلیمانی، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان نیز در این جلسه با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی و تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی، اظهار داشت: در ایام دهه فجر امسال 215 میلیارد تومان پروژه در حوزه برق شمال استان کرمان افتتاح می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه 100 کیلومتر شبکه 20 کیلو ولت در دهه فجر افتتاح می‌شود، گفت: برق‌رسانی به 4 هزار مشترک فاقد شبکه نیز در سال جاری انجام شده است.

 

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق شمال استان کرمان با بیان اینکه در مجموع 17 هزار مشترک جدید به برق شمال استان کرمان اضافه شده است، افزود: 167 میلیارد تومان پروژه در دست اقدام است که تا تابستان سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

 

وی با اشاره به اینکه 873 نیروگاه خورشیدی کوچک مقیاس داریم که از این ظرفیت برای تولید برق در سطح شمال استان کرمان استفاده می‌شود، گفت: بیش از 5 هزار و 300 روستا در کل استان از نعمت برق برخوردار هستند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

بخش خبری آسمان بردسیر
بخش خبری دوشنبه 26 تیر ماه

آخرین اخبار