معاون بین‌الملل بانک مرکزی خبر داد؛
توافق ایران و چین برای حذف دلار و انجام مبادلات تجاری بر پایه ‌ریال-یوآن

معاون بین‌الملل بانک مرکزی از توافق بین ایران و چین برای حذف دلار و انجام مبادلات تجاری با ارزهای ملی خبر داد.
ایران و چین

به گزارش آسمان بردسیر، محسن ملاکریمی معاون بین‌الملل بانک مرکزی در حاشیه نهمین همایش بانکداری دیجیتال در جمع خبرنگاران با بیان اینکه کل توافقات بانکی بین ایران و چین که در جریان سفر اخیر رئیس‌جمهور انجام شد محرمانه است، اظهار داشت:‌ در عین حال توافق بانکی بین ایران و چین انجام شده است و حذف دلار از مبادلات تجاری دو کشور در دستور کار قرار گرفته و فعالیت‌های تجاری با ارزهای ملی ریال ایران و یوآن چین در دستور قرار گرفته است.

 

معاون بین‌الملل بانک مرکزی گفت:‌ اتصال سامانه‌ بانک‌های کشور با تعدادی از بانک‌های کشورهای طرف مبادله ایران از جمله روسیه از طریق سامانه‌های بومی در دستور کار قرار داردو دیگر برای تبادل بانکی با روسیه نیاز به پیام‌رسان سوئیفت نداریم.

 

کریمی همچنین تأکید کرد:‌ بانک‌های ایران و روسیه در مبادلات تجاری با پیام‌رسان‌های بومی و ملی ارتباط برقرار می‌کنند و نیاز به سوئیفت در مبادلات تجاری با روسیه رفع شده است.

 

وی با بیان اینکه شبکه میربانک روسیه و شبکه شتاب ایران برای پرداخت‌های کارتی استفاده می‌شوند، تأکید کرد: هنوز این دو شبکه به یکدیگر متصل نشده‌اند اما برای مبادلات بانکی هم نیاز به سوئیفت نداریم.

 

پایان پیام/

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

آخرین اخبار