معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان خبرداد:
تیم‌های واکنش سریع کرونا در ۲ شهر کرمان فعال شد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان گفت: تیم‌های واکنش سریع در ۲ منطقه از شهرهای سیرجان و کوهبنان استان که دارای وضعیت نارنجی کرونایی هستند برای کنترل وضعیت و جلوگیری از تغییر رنگ به قرمز فعال شد.
کرونا

به گزارش آسمان بردسیر، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری کرمان، رحمان جلالی در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا به آخرین نقشه رنگ‌بندی کرونایی کرمان اشاره و بیان کرد: تیم‌های واکنش سریع در ۲ منطقه از شهرهای سیرجان و کوهبنان استان که دارای وضعیت نارنجی کرونایی هستند برای کنترل وضعیت و جلوگیری از تغییر رنگ به قرمز فعال شد.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان ادامه داد: شهرستان‌های رابُر و قلعه‌گنج نیز در وضعیت زرد هستند؛ مرکز استان و مابقی شهرهای استان نیز در شرایط آبی قرار دارند.

 

وی با اشاره به پیش‌بینی‌های صورت گرفته در خصوص سویه جدید کرونا و احتمال افزایش آن تصریح کرد: هفته گذشته تنها شهرستان سیرجان در استان کرمان نارنجی بود و موارد ابتلا و رنگ‌بندی مناطق در حال تغییر و افزایش است که تدابیر لازم برای کنترل موج جدید باید اندیشیده شود.

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با بیان اینکه ستاد استانی مقابله با کرونا به صورت ۲ هفته یکبار فعال می شود تصریح کرد: از این هفته کمیته‌های ستاد استانی مقابله با کرونا نیز فعال خواهند شد.

 

وی با اشاره به فرا رسیدن ایام اعتکاف گفت: مراسم مذهبی اعتکاف حتما برگزار می‌شود اما رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و تزریق نوبت یادآور واکسیناسیون باید صورت گیرد.

 

جلالی ادامه داد: تهیه پیوست رسانه‌ای و بسته‌های علمی و آموزشی، آگاهی‌بخشی و حساسیت آفرینی نسبت به سویه جدید، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی، مراقبت در مدارس و فعال کردن انجمن اولیا و مربیان در حوزه سلامت نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

 

وی افزود: همچنین انجام واکسیناسیون و تسهیل تزریق نوبت یادآور برای افراد مسن و خانه‌نشین به صورت خانه به خانه در طرح شهید سلیمانی را باید دنبال کنیم.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز با اشاره به موج احتمالی کرونا و سویه جدید گفت: از ۲ هفته قبل تغییر روند جهانی را در بیماری کرونا داریم و ۲ سویه جدید از زیرگونه‌های اُمیکرون پیدا شده است.

 

سعید صحبتی افزود: ۵۶ مورد بستری این هفته در کل بیمارستان‌های استان اتفاق افتاده و چهار مورد فوت کرونایی در ۲ هفته اخیر در استان به ثبت رسیده است.

 

وی با اشاره به اهمیت واکسیناسیون تاکید کرد: هنوز درگیر موج جدید نشدیم و بهترین کار تزریق نوبت یادآور واکسن‌ها و استفاده از ماسک است.

 

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان اظهار داشت: نیمی از افراد واجد شرایط نوبت سوم واکسن خود را تزریق اما تنها ۱۳ درصد این جمعیت نسبت به نوبت چهارم واکسن اقدام کرده اند.

 

به گزارش ایرنا بر پایه همین گزارش آمادگی استان در حوزه خدمات پرستاری و تامین اکسیژن و دارو، تأکید بر اصول اولیه بهداشت فردی و استفاده از ماسک، پرهیز از عادی انگاری، مراقبت و تدابیر لازم در زمینه ورود مهاجران غیرمجاز از جمله موارد مورد تأکید در ستاد استانی مقابله با کرونا بود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

بخش خبری آسمان بردسیر
بخش خبری دوشنبه 26 تیر ماه

آخرین اخبار