از ‌ارتباط با بی‌بی‌سی و اینترنشنال تا فتوشاپ کبودی‌‎های روی بدن؛
جزئیات جدید از پرونده حسن فیروزی

حسن فیروزی می‌گوید که بنا به هدایت و درخواست شبکه‌های رسانه‌ای معاند تصاویر و فایل‌های صوتی جعلی خود را در اختیار آن‌ها قرار می‌داده است.
حسن فیروزی

به گزارش آسمان بردسیر، تسنیم نوشت: هفته گذشته که مرکز رسانه قوه قضاییه، با انتشار خبری اعلام کرد، فردی به‌نام حسن فیروزی که رسانه‌های ضدانقلاب ادعا کرده بودند در زندان شکنجه شده و به کما رفته است، در حال فرار از مرزهای کشور در محدوده آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران نزدیک جزیره قشم بازداشت و شب گذشته با پرواز شماره 1241 به تهران منتقل شده است.

 

فیروزی پس از بازداشت ‌ماجرای ادعاهای پرتعداد پیرامون خود را شرح داد. وی در اولین اظهاراتش بیان کرد در مدت زمانی که به خواست و اراده خود مفقود شده بوده است بنا به هدایت و درخواست شبکه‌های رسانه‌ای معاند تصاویر و فایل‌های صوتی جعلی خود را در اختیار آن‌ها قرار می‌داده است.

 

فیروزی همچنین درخصوص تصاویر و فایل‌‌های صوتی منتسب به خود گفت: فایل‌ها را به درخواست و هدایت ادمین یک صفحه معاند به‌نام فریاد آزادی تهیه و برایشان ارسال می‌کردم. از آن جایی که عکس‌‎های من در شبکه‎های مجازی به‌صورت گسترده منتشر شده بود، سهیل (ادمین یکی از صفحات معاند در فضای مجازی) ادمین صفحه‌ای را که با آن‌ها در ارتباط بودم از من خواست تا دستورات و خواسته‎هایشان را اجرا کنم.

 

فیروزی درباره جزییات ماجرا و بدهی مالی که داشته است، می‌گوید: شریک داشتم و در بازار با برادر خود در میدان‌تره‌بار کار می‌کردم.

 

وی گفت: با کارهایی که انجام دادم خانه و ماشین خریدم، به‌دلیل اینکه شریکم سرم کلاه گذاشت، به مشکل مالی خوردم و تمام طلبکارها به‌سراغم آمدند.

 

حسن فیروزی اظهار کرد: طلبکارها به‌دلیل افزایش بدهی سفته‌های زیادی از من گرفتند، نزدیک به 2 میلیارد سفته دست طلبکارها داشتم.

 

فیروزی ادامه داد: بعد از اینکه فشار طلبکارها و خانواده زیاد شد، تصمیم گرفتم خانه را ترک کنم، به مهمانسرایی در مرکز تهران رفتم و حدود 13 روز در آنجا ماندم بعد تصمیم گرفتم به جنوب کشور بروم.

 

فیروزی مدعی است، در این مدت تلفن همراه خود را خاموش کرده و از جایی خبر نداشته است تا اینکه بعد از مدتی تلفن همراهش را روشن می‌کند و می‌بیند عکسش در فضای مجازی منتشر شده است‌.

 

حسن فیروزی این‌گونه ادامه می‌دهد: «برادرزاده‌ام عکسم را منتشر کرده و گفته بود که “عموی من بیمار است و گم شده است.”»

 

فیروزی ادامه داد: بعد از مدتی دیدم که عکسم همه جا منتشر شده است.

متهم در اینجا توضیح نمی‌دهد که با چه فرایندی و در نتیجه چه‌اتفاقی عکس او به‌عنوان فرد بازداشت‌شده در اغتشاشات و شخصی که در آستانه اعدام است در رسانه‌های معاند پخش شده بوده است.

 

فیروزی گفت: اول خواستم اعاده حیثیت کنم که عکسم پخش شده است و بتوانم پولی دریافت کنم اما با خودم فکر کردم که این کار شدنی نیست.

 

حسن فیروزی اضافه کرد: در یکی از صفحات رسانه‌های اپوزیسیون در بخش‌ کامنت‌ها نوشتم که “این حسن فیروزی آدم گرفتاری هست و خانواده وی به پول نیاز دارند.”، ادمین این صفحه به من پیام داد و گفت “باید ثابت کنی که با حسن فیروزی ارتباط داری و من هم برای همین دلیل 4 تا 5 وُیس برای وی ارسال کردم.

 

فیروزی ادامه داد: تمام مطالبی را که درباره من در فضای مجازی منتشر شده است و گفتند که در کما هستم خود آن افراد به‌واسطه سهیل (ادمین یکی از صفحات معاند در فضای مجازی) در رسانه‌های معاند منتشر کرده‌ بودند. پس از مدتی که از ارتباط من با سهیل گذشت او از من خواست عکس‌هایی را که بدون لباس هستم برای او ارسال کنم تا پروژه وارد فاز جدیدی شود. آن عکس‌ها را ارسال کردم و خود او با استفاده از نرم‌افزار روی بدن من آثار کبودی ایجاد کرد.

 

وی در مورد چگونگی انتشار خبرهای جعلی و تصویر فتوشاپی از وی در بی‌بی‌سی و اینترنشنال گفت: آنها به‌صورت مستقیم مطلبی از من قبول نمی‌کردند، همه موارد و ارتباطات از طریق ادمین صفحه ضدانقلاب «فریاد آزادی» انجام می‌شد و هرچه ادمین این صفحه تأیید می‌کرد بلافاصله در اینترنشنال و بی‌بی‌سی منتشر می‌شد.

 

وی در ارتباط با اینکه آیا در طول مدت مفقود شدنِ خودخواسته بازداشت یا شکنجه شده بوده است یا نه اذعان کرد: در طول مدتی که به‌خواست خودم کسی از من خبر نداشت، اصلاً در بازداشت نبودم که بخواهند من را بزنند. تمام اطلاعات غلطی که درباره من تولید و منتشر می‌شد توسط رسانه‌های ضدانقلاب تهیه و در فضای مجازی بارگذاری می‌شد.

 

ادمین صفحه رسانه ضدانقلاب در توجیه اینکه چرا با عکس‌ها و نام من در حال تولید محتواست به من می‌گفت؛ “عکس‌هایت را ادیت می‌کنم تا به تو کمک کنیم مشهور شوی و بعد بدهی‌هایت را پرداخت کنی”.

 

در زمان حاضر ادعاهای مطرح‌شده از سوی حسن فیروزی مبنی بر اینکه بدهی مالی داشته است و یا اینکه با فردی به‌نام سهیل در ارتباط بوده است در دست بررسی‌های دقیق می‌باشد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

آخرین اخبار