آخرین اخبار از سقوط بالگرد وزیر ورزش و جوانان در کرمان؛
🔴 شرایط وزیر ورزش تثبیت شده است/وضعیت نامساعد 3 مدیرکل ورزش استانی/فوت یک نفر

بالگرد وزیر ورزش در سفر به شهرستان بافت استان کرمان در حین فرود دچار سانحه شد و تمام سرنشینان به بیمارستان منتقل شدند.
بالگرد وزیر ورزش

به گزارش آسمان بردسیر، در پی سقوط بالگرد حامل وزیر ورزش و جوانان در شهر بافت استان کرمان، متاسفانه تا کنون یک نفر فوت کرده و حال سه نفر دیگر منجمله عباسی وزیر ورزش و جوانان مساعد نیست.

 

معاون پارلمانی رئیس جمهور به کرمان رفت

سیدمحمدحسینی معاون پارلمانی رئیس جمهور بعد از سانحه برای بالگرد حامل وزیر ورزش، به نمایندگی از هیئت دولت برای بررسی وضعیت درمانی وزیر ورزش و سایر همراهان به کرمان رفت.

 

وی پس از ورود به کرمان بلافاصله به بیمارستان شهید باهنر کرمان رفت و ضمن بررسی آخرین وضعیت حمید سجادی، در جریان درمان وی قرار گرفت و از مسئولان بیمارستان خواست تمام امکانات را برای درمان سریع مصدومان این سانحه فراهم کنند.

 

همچنین فداکار ا‌ستاندار کرمان به خبرنگار تسنیم گفت که تمام مصدومان سانحه سقوط بالگرد از بافت به کرمان منتقل شده‌اند تا روند درمان آنها به بهترین نحو ممکن انجام شود.

 

وزیر ورزش به ای‌سی‌یو  منتقل شد

رئیس بیمارستان باهنر کر‌مان با اعلام اینکه وضعیت وزیر ورزش پایدار بوده بوده و فعلا به ای سی یو‌  منتقل شده است، اظهار داشت: علی‌رغم اینکه هوشیاری حمید سجادی پایین است اما تا اطلاع ثانوی به جراحی نیاز ندارد.

 

سید محمد صابری رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمان، با اشاره به آخرین وضعیت مصدومان حادثه سقوط بالگرد حامل سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در بافت، اظهار داشت: 3 مصدوم این سانحه شامل وزیر ورزش و مدیرکل ورزش و جوانان استان‌های تهران و آذربایجان شرقی به بیمارستان شهید باهنر کرمان منتقل شدند.

 

وی با بیان اینکه سجادی وزیر ورزش و جوانان خونریزی مغزی داشته و تحت عمل جراحی است، گفت: حال ستوده نژاد مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی و علی جوادی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران نیز خوب نیست.

 

صابری با بیان اینکه نظر متخصصین این است که وزیر ورزش و مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی نیاز به جراحی ندارند و باید در بخش مراقبت‌های ویژه تحت کنترل باشند، اضافه کرد: آنها اندکی خونریزی مغزی داشتند اما روند آن کنترل شده و افزایش نیافته است‌.

 

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به اینکه مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی‌ ضربه مغزی شده و مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران از ناحیه کمر دچار مشکل و ضایعه نخاعی شده است، ادامه داد: 14 مصدوم دیگر این سانحه که وضعیت بهتری دارند نیز در حال انتقال به کرمان هستند.

 

انتقال مصدومان به بیمارستان شهید باهنر کرمان
 
پس از ورود آمبولانس حامل مصدومان سقوط بالگرد به بیمارستان شهید باهنر کرمان، بلافاصله حمید سجادی وزیر ورزش برای انجام عمل جراحی مغز راهی اتاق عمل شد، تا وضعیت وی دقیق بررسی شده تا در صوتر نیاز سریعا عمل جراحی رو وی انجام شود.
 

دو مصدوم دیگر که حال و اوضاع مساعدی ندارند نیز برای بررسی دقیق وضعیت جسمی‌شان به اتاق عمل منتقل شده‌اند.

 

اسامی مصدومان سقو‌ط بالگرد

اسامی و آخرین وضعیت مصدومان سقو‌ط بالگرد حامل سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در کرمان به شرح زیر اعلام شد.

سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان (تروما به سر و شکستگی دنده)

میثم پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان (شکستگی دنده راست)

علی جوادی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران (تروما به کمر)

محسن معتمدکیا، زهرا برفره (تروما به سینه)، طیبه هادی خانی و غلامرضا سعادت خبرنگار

رضا رضاخانی محافظ وزیر (ترومابه سر)

حبیب‌الله ستوده نژاد مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی (تروما به کمر و هد تروما هوشیاری 6)

پرویز علی محمدی خلبان (شکستگی دست راست)

علی بیگ‌زاده معاون استاندار کرمان (تروما به کمر)

علیرضا پورسلمانی مدیرکل ورزش و جوانان استان یزد

محمد رضا محمودی مقدم مهندس پرواز

محمد رضا پشتون فر

حسن قاسمی راینی

ایمان روحانی‌منش مسئول تشریفات وزارت ورزش و جوانان

علی انصاری خلبان

اسماعیل احمدی مدیرکل حوزه ریاست وزیر ورزش  (فوتی)

 

اعزام تیم کارشناس فنی به بافت برای بررسی علل سقوط بالگرد

با دستور رئیس جمعیت هلال‌احمر، تیم کارشناسان فنی و متخصص هلال‌احمر با هدف بررسی علت و یا علل سانحه سقوط بالگرد این جمعیت به کرمان اعزام شد.

 

پیرحسین رئیس جمعیت هلال‌احمر در پی وقوع این حادثه، از اعزام تیم کارشناسان فنی هلال‌احمر به منطقه بافت کرمان به منظور بررسی علت و یا علل سقوط بالگرد جمعیت خبر داد.

 

وضعیت نامساعد 3 مدیرکل ورزش استانی در سقوط بالگرد

رئیس مرکز فوریت‌های پزشکی دانشگاه علوم پزشکی کرمان بیان کرد: حال ستوده نژاد مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی، علی جوادی مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران و پاریزی مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان خوب نیست و به همراه وزیر جهت تکمیل اقدامات درمانی در حال انتقال به بیمارستان شهید باهنر کرمان هستند.

 

 

آخرین وضعیت وزیر ورزش پس از خونریزی مغزی
در پی سقوط بالگرد حامل وزیر ورزش، 16 نفر مصدوم شدند/ 3 مصدوم این سانحه شامل وزیر ورزش، مدیرکل ورزش و جوانان استان‌های تهران و آذربایجان شرقی در ‌حال انتقال به بیمارستان شهید باهنر کرمان هستند.
 

وضعیت این مصدومان‌ نسبتا پایدار است/ 14 مصدوم دیگر وضعیت بهتری دارند و در بیمارستان بافت در حال ارائه خدمات درمانی به آنها هستند/ خونریزی وزیر ورزش صحت دارد و‌لی در حال حاضر وضعیت پایداری دارد/ مدیرکل ورزش و جوانان استان آذربایجان شرقی‌ ضربه مغزی شده است/ مدیرکل ورزش استان تهران از ناحیه کمر دچار مشکل و ضایعه نخاعی شده است.

 

خونریزی مغزی وزیر ورزش

صابری رئیس اورژانس کرمان در گفت وگو با خبرنگار تسنیم گفت: در پی سقوط بالگرد حامل وزیر ورزش، متاسفانه حمید سجادی وزیر ورزش وضعیت مناسبی ندارد و حال وی وخیم ا‌ست.

 

وی با تایید خونریزی مغزی وزیر ورزش گفت: وی با یک بالگرد در حال انتقال به کرمان است تا سریعا عمل جراحی و درمان تخصصی برای وی انجام شود.

 

رئیس اورژانس کرمان درباره وضعیت سایر مجروحان این سانحه نیز گفت: از وضعیت سایر سرنشینان این بالگرد اطلاع دقیقی ندارم اما گزارشات اولیه حکایت از شکستگی دست و پای اکثر مدیران حاضر در این بالگرد دارد.

 

 

توضیحات استاندار کرمان درباره سقوط بالگرد

محمدمهدی فداکار استاندار کرمان در ارتباط با سانحه بالگرد وزیر ورزش در شهرستان بافت گفت: وزیر ورزش و جوانان عصر امروز با همراهی نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس و جمعی از همراهان جهت بازدید از طرح‌های ورزشی از کرمان عازم شهرستان بافت بودند. بالگرد هنگام فرود در ورزشگاه بافت و نزدیکی زمین دچار سانحه شده و تعدادی دچار آسیب می‌شوند.  این بالگرد جمعیت هلال‌احمر، حامل 14 مسافر و 4 عضو کادر پرواز بوده است.

 

انتقال مصدومان سقوط بالگرد به بیمارستان‌های کرمان و سیرجان

حمید سالخورده مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان در گفت‌وگو با تسنیم با اشاره به اینکه برای انتقال مصدومان حادثه سانحه سقوط بالگرد وزیر ورزش، چهار دستگاه آمبولانس از اورژانس کرمان به بافت اعزام شده است، اظهار داشت: سه دستگاه آمبولانس هم از حوزه سیرجان به بافت اعزام شده است.

 

وی با بیان اینکه حال سیدحمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در حال انتقال به کرمان است، گفت: مصدومان این حادثه به بیمارستان شهید باهنر کرمان و بیمارستان سیرجان منتقل می‌شوند.

 

اسماعیل احمدی ساعتی قبل از سقوط بالگرد

سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان پیش از سفر به بافت با حضور در گلزار شهدای کرمان به مقام شامخ شهید سلیمانی سیدالشهدای جبهه مقاومت ادای احترام کرد.

 

‌‌سقوط بالگرد 16 مجروح داشت

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان کرمان با بیان اینکه بالگرد حامل وزیر ورزش حین نشستن در ‌ورزشگاه سقوط کرد، گفت: در این حادثه 16 نفر شامل 12 سرنشین بالگرد و ‌‌4 کادر پروازی‌ مجروح شدند.

 

وی با بیان اینکه این بالگرد از ارتفاع 10 تا 15 متری ‌سقوط کرده است،  افزود: مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان و نماینده بافت در مجلس و جمعی از معاونان و مسئولان وزارت ورزش در این پرواز حضور داشتند.

 

مدیرکل حوزه ریاست وزارت ورزش جان باخت

اسماعیل احمدی مدیرکل حوزه ریاست وزیر ورزش  از مصدومین سانحه بالگرد حامل وزیر ورزش بوده که در این حادثه جان باخت.

 

تایید فوت یک نفر در سقوط بالگرد وزیر ورزش

معاون سیاسی ا‌ستاندار کرمان با ا‌شاره به سقوط بالگرد حامل وزیر ورزش گفت: متاسفانه پس از‌ بررسی نهایی، یکی از مدیران حاضر در این بالگرد بر اثر سانحه‌ای که پیش آمد جان باخته است.

 

وی با بیان اینکه اسم این فرد جان باخته هنوز مشخص نیست، افزود: به محض مشخص شدن اسم این مدیر، اطلاع‌رسانی لازم انجام خواهد شد.‌

 

وی درباره علت سانحه برای این بالگرد گفت: در این بالگرد 12 حضور داشتند  که متاسفانه بالگرد به علت عدم تعادل در هنگام فرود دوباره دچار سانحه و سقوط می‌شود.‌

 

برخی ‌مدیران ‌دچار شکستگی دست و پا شده‌اند
حمید سالخورد مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان با بیان اینکه ‌وزیر ورزش برای ادامه درمان به کرمان منتقل می‌‌شود، گفت: سایر سرنشینان به بیمارستان بافت منتقل شده‌اند که طبق آخرین اطلاعات دریافتی برخی از مدیران حاضر در این بالگرد دچار شکستگی از ناحیه دست و پا شده‌اند و خوشبختانه این سانحه هیچ فوتی نداشته است.
 

وی افزود: در حال اعزام یک بالگرد به منطقه بافت برای انتقال مجروحان به مرکز استان هستیم تا اقدامات تخصصی و بهتر برای مجروحان انجام شود.

 

سانحه برای بالگرد وزیر ورزش

بالگرد وزیر ورزش در سفر به شهرستان بافت استان کرمان در حین فرود دچار سانحه شد و تمام سرنشینان به بیمارستان منتقل شدند.

 

رضا فلاح فلاح رئیس جمعیت هلال احمر استان کرمان با تایید این خبر گفت: این بالگرد متعلق به هلال احمر بوده که در هنگام فرود دچار سانحه می‌شود و تمام سرنشینان به بیمارستان اعزام شده‌اند.

 

در ادامه تصاویر این سقوط را که خبرگزاری تسنیم منتشر کرده است را مشاهده می کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

آخرین اخبار