رییس فدراسیون پرورش اندام در کرمان:
در تلاشیم میزبانی کرمان از مسابقات جهانی پرورش اندام را عملیاتی کنیم

رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام گفت: در تلاشیم با حمایت مسئولان عالی رتبه سیاسی و ورزشی کرمان وعده میزبانی این استان از مسابقات جهانی پرورش اندام را عملیاتی کنیم.
پرورش اندام کرمان
 

به گزارش آسمان بردسیر، عبدالمهدی نصیرزاده رییس فدراسیون پرورش اندام در گفت‌و‌گو با ایرنا گفت: درخواست خود را برای میزبانی کرمان در سال ۲۰۲۱، پس از حضور رییس فدراسیون جهانی در ایران و دیدار با محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور و اعضای فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی، تقدیم فدراسیون جهانی کردیم اما تنها درخواست فدراسیون برای اعطای میزبانی کافی نیست و این اقدام نیازمند حمایت حاکمیت است.

 

وی ادامه داد: بلافاصله در آن زمان وزارت ورزش و کمیته ملی المپیک نامه های حمایتی خود را از میزبانی ما ارسال کردند و قرار بود ایران در سال ۲۰۲۳ میزبان مسابقات پرورش اندام جهان شود اما با توجه به شرایط سیاسی کشور، این میزبانی به سال ۲۰۲۴ موکول شد و در این زمینه نیازمند حمایت مسئولان استان کرمان هستیم تا این مهم جنبه عملیاتی یابد.

 

افتخارات یک ساله ورزش پرورش اندام ایران

رییس فدراسیون پرورش اندام جمهوری اسلامی ایران گفت: ایران سال ۱۴۰۱ توانست عنوان قهرمانی مسابقات پرورش اندام جهان را در مسابقات اسپانیا در بین ۱۰۴ کشور کسب کند که کار بسیار ارزشمندی بود و جوانان برومند ایران اسلامی بار دیگر توانستند پرچم پرافتخار ایران اسلامی را بالاتر از همه دنیا قرار دهند و فکر می کنم این مهم، مهمترین کارکرد فدراسیون در سال گذشته بود.

 

وی اظهار کرد: همچنین توانستیم در مسابقات پاورلیفتینگ قهرمان آسیا شویم و برای نخستین بار در رشته مچ اندازی و پاورلیفتینگ مدال جهانی بگیریم که اینها جزو افتخارات و اتفاقات خوب سال گذشته بود.

 

نصیرزاده با اشاره به میزبانی ایران از مسابقات قهرمانی جوانان جهان یادآور شد: در شرایط سخت سیاسی کشور، خیلی از کشورها بحث ایران‌هراسی را مطرح می کردند و تمایلی برای حضور در کشور ما نداشتند اما توانستیم با حضور ۲۴ کشور و رییس و مسئولان فدراسیون جهانی پرورش اندام میزبان این مسابقات شویم.

 

وی افزود: در زمانی که وزیر امور خارجه اسپانیا علیه ایران سخنرانی می کرد، رییس فدراسیون جهانی که یک اسپانیایی است به ایران آمد و در واقع رقابت های جوانان جهان فارغ از دستاورد فنی توانست یک دستاورد سیاسی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم ایران اسلامی داشته باشد.

 

رییس فدراسیون پرورش اندام کشور تاکید کرد: این موارد جزو کارکردهای خوب فدراسیون طی یک سال گذشته بود و امیدوارم با توان بیشتر در سال جدید، فعالیت های این فدراسیون را گسترش دهیم.

 

کرمان از بهترین میزبانی های تاریخ پرورش اندام را داشت

وی در ادامه با بیان اینکه تقویم ورزشی فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام را طی سال ۱۴۰۱ طبق برنامه انجام دادیم افزود: اردوی انتخابی تیم ملی که در شهر کرمان برگزار شد، به عقیده بسیاری از کارشناسان یکی از بهترین رویدادهای تاریخ میزبانی هایی بود که در کشور اتفاق افتاده است.

 

نصیرزاده با بیان اینکه بیش از یکهزار ورزشکار از سراسر کشور در این اردو شرکت کردند که نشان از سطح بالای رقابت ها داشت بیان کرد: این اردو با نام سردار دل ها مزین شده بود و به برکت نام این شهید، یکی از مسابقات به یاد ماندنی تاریخ پرورش اندام ایران شد.

 

وی در پایان ضمن قدردانی از مجموعه و رییس هیات پرورش اندام استان کرمان، گفت: آرزوی بهبودی برای مدیرکل ورزش و جوانان استان کرمان دارم که امیدوارم (بعداز حادثه سقوط بالگرد در بافت) هرچه زودتر شفای عاجل یابد تا پرقدرت به مسیر خود ادامه دهند زیرا او مردی بااخلاق و کاربلد در ورزش این استان است.

 

 

رییس فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام طی چند روز گذشته در ادامه سفر به کرمان ضمن ادای احترام به مرقد سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و یکهزار و ۳۰ شهید گلگون کفن گلزار شهدای کرمان، با نماینده مردم کرمان که مسئولیت ریاست کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی را نیز برعهده دارد دیدار کرد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

آخرین اخبار