|تماشاکنید| با اسکیت حرکت می‌کند پشتک می زند؛
دیزنی از ربات جدیدی با قابلیت اسکیت‌سواری و پشتک‌زدن رونمایی کرد

وقتی به ربات‌ها فکر می‌کنید، احتمالاً ذهن شما به‌سمت شرکتی مثل دیزنی نمی‌رود. اما این شرکت در جدیدترین رویداد خود از ربات جدیدی رونمایی کرده است که ابعادی شبیه به کودکان (و درواقع شخصیت‌های دیزنی) دارد، با اسکیت حرکت می‌کند و البته می‌تواند پشتک بزند.
ربات دیزنی
به گزارش آسمان بردسیر، دیجیاتو نوشت: وقتی به ربات‌ها فکر می‌کنید، احتمالاً ذهن شما به‌سمت شرکتی مثل دیزنی نمی‌رود. اما این شرکت در جدیدترین رویداد خود از ربات جدیدی رونمایی کرده است که ابعادی شبیه به کودکان (و درواقع شخصیت‌های دیزنی) دارد، با اسکیت حرکت می‌کند و البته می‌تواند پشتک بزند.

دیزنی در رویداد SXSW 2023 در خلال ارائه Art & Science of Storytelling اشاره‌ای به تلاش‌های خود درزمینه توسعه ربات‌های پویا داشت؛ ربات‌هایی که می‌توانند کارهای مختلفی انجام دهند. یکی از این ربات‌ها می‌تواند 20 متر به هوا پرتاب شود و در حین پرواز پشتک بزند. ربات دیگری که این شرکت توسعه داده، شبیه به یک فرودگر است که می‌تواند از ارتفاع بالا رها شود و به‌سلامت روی زمین فرود بیاید. اما یک ربات دیگر هم بود که نمایش طولانی‌تری را از آن دیدیم.

 

این ربات در مراسم مذکور به‌تنهایی از داخل یک جعبه خارج شد و خودش را به تماشاچیان نشان داد. ربات دیزنی در زیر پاهای خود اسکیت داشت تا به‌راحتی بتواند حرکت کند. البته این ربات می‌تواند پشتک هم بزند و اگر زمین بخورد، خودش قادر است دوباره روی پا بایستد.

 

ربات دیزنی می‌خواهد احساسات داشته باشد

«مورگان پاپ»، از مهندسان ارشد دیزنی روی صحنه درباره تلاش‌های این شرکت گفت: «این جدیدترین تلاش ما درزمینه ساخت ربات‌هایی است که می‌توانند با مهمانانمان ارتباطی عاطفی برقرار کنند.»

 

دیزنی برای ساخت این ربات و ربات‌های مشابه آن از مواد پربازده و جلوه‌های مکانیکی خاصی استفاده می‌کند تا محصولاتش پویاتر شوند. بااین‌حال، آن‌ها برای ایجاد احساس در حرکات ربات خود از داده‌های حاصل از موشن کپچر هم استفاده کرده‌اند. در این تکنیک معمولاً حرکات انسان‌ها از طریق لباس‌های مخصوصی که قابلیت ردیابی دارند، به کامپیوتر داده می‌شود.

 

تمام این فاکتورها در ساخت شخصیت کلی این ربات تأثیر داشته‌اند. با توجه به اینکه قرار است پارک تفریحی جدیدی با الهام از انیمیشن Zootopia در سال 2023 در شانگهای افتتاح شود، این احتمال داده می‌شود که این ربات هم به آنجا برود. اما دیزنی هنوز این موضوع را تأیید نکرده است.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

بخش خبری آسمان بردسیر
بخش خبری دوشنبه 26 تیر ماه

آخرین اخبار