وزیر ارتباطات:
دیگر اینترنت را برای کنکور قطع نمی‌کنیم

به گفته زارع‌پور، تلاش شد تا قطع اینترنت فقط در محدوده‌های برگزاری کنکور باشد، اما در مناطق دورتر نیز این قطعی صورت پذیرفت.
زارع پور وزیر ارتباطات
به گزارش آسمان بردسیر، دیجیاتو نوشت: وزیر ارتباطات بابت مشکلات پیش‌آمده برای مردم در پی قطع اینترنت هنگام برگزاری کنکور، عذرخواهی کرد. به گفته زارع‌پور، این آخرین‌باری بود که اینترنت برای کنکور قطع شد.
 

ماجرای قطع اینترنت هنگام برگزاری کنکور سراسری تبدیل به چالشی بزرگ برای مردم و کسب‌وکارها شده است؛ راهکاری که به‌نظر می‌رسد آنچنان هم در جلوگیری از تقلب موفقیت‌آمیز نیست.

 

عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات، در حاشیه مراسم رونمایی از موتورهای برقی شرکت پست گفت این آخرین‌باری بود که اینترنت در هر سطحی، چه ثابت و سیار، در زمان برگزاری کنکور قطع شد: این مسئله به مسئولان مربوطه گفته شده است تا برای کنکور تیر 1402 باید چاره دیگری بیندیشند و از راهکارهای مناسب‌تری استفاده کنند.

 

او ضمن عذرخواهی از مشکلی که برای مردم در زمان قطعی اینترنت هنگام برگزاری مراسم کنکور پیش آمد، تأکید کرد که آن‌ها اصلاً با این قطعی موافق نبودند و نیستند؛ هرچند سازمان سنجش مخالفت آن‌ها را نپذیرفته است: تلاش کردیم قطعی اینترنت فقط در محدوده‌های برگزاری کنکور باشد، اما در مناطق دورتر نیز قطعی داشتیم.

 

وزیر ارتباطات همواره تأکید دارد روش‌های بسیار پیشرفته‌تر، بهتر و فناورانه‌تری برای مقابله با تقلب وجود دارد که می‌تواند جایگزین قطع اینترنت شود. در همین راستا نیز وزارت آموزش و پرورش هفته گذشته از زارع‌پور خواست تا شیوه‌های جایگزین قطع اینترنت برای حفظ امنیت امتحانات را معرفی کند.

 

گفتنی است در دو روز گذشته اینترنت همراه نقاط نزدیک به حوزه‌های امتحانی به درخواست وزارت علوم و با دستور شورای امنیت کشور برای ساعاتی قطع شد. مشاهدات دیجیاتو نشان می‌دهد اینترنت در بسیاری از نقاط شهرهای بزرگ قطع شده بود و کاربران حتی برای خرید از فروشگاه‌ها توسط دستگاه‌های پوز مشکل داشتند. تاکسی‌های اینترنتی و دیگر خدمات آنلاین نیز تقریباً از کار افتادند و میلیون‌ها کاربر با مشکلات متعددی مواجه شدند.

 

البته با وجود قطعی چند‌ساعته اینترنت، سؤالات کنکور تجربی دقایقی پس از شروع آن، در فضای مجازی منتشر شد؛ بنابراین عملاً قطعی اینترنت بی‌فایده به‌نظر می‌رسد. حال بایستی دید مسئولان چه راهکاری را برای این موضوع در نظر خواهند گرفت.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

آخرین اخبار