به گزارش آسمان‌بردسیر، شهباز حسن پور نماینده مردم بردسیر و سیرجان در نطق میان دستور گفت: با توجه به مسائل و مشکلات عدیده ای که اتباع بیگانه برای استان کرمان رقم زده اند و ساکن شدن این اتباع غیرقانونی در حاشیۀ شهرها و روستاها، بخشی از اشتغال کشور از سوی این اتباع اشغال شده و باعث بیکاری بیش از ۱۰۰ هزار نفر از جوانان شده است.

 

وی ادامه داد: به دلیل ورود غیرقانونی و نداشتن مجوز، مسائل امنیتی هم اتفاق می افتد بنابراین از مجموعۀ وزارت کشور و شخص رئیس جمهور درخواست می کنم درخصوص ساماندهی و تعیین تکلیف وضعیت حضور اتباع غیرقانونی اهتمام داشته باشند.

 

حسن پور همچنین با بیان این که یکی از مسائل و مشکلات استان کرمان خشکسالی های پی درپی سال های اخیر است، یادآور شد: هم در تامین آب شرب و هم در بحث آب کشاورزی مشکل داریم، از وزیر نیرو می خواهم درخصوص انتقال خط دوم آب خلیج فارس به استان کرمان و سایر استان های کویری اقدام عاجل بکند، از وزیر جهاد کشاورزی نیز می خواهم در خصوص تخصیص اعتبار برای توسعۀ آبیاری زیر سطحی در بخش کشاورزی اقدام کند که توسعه در این بخش راندمان تولید و اشتغال را افزایش می دهد.

 

وی ۳۱ تیرماه در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور بیان کرد: ابتدا از هیات دولت سوال بنده این است با توجه به دستور صریح مقام معظم رهبری به دولت که به معیشت مردم توجه داشته باشید آیا از قیمت های لجام گسیخته خبر دارید؟ آیا دولت برای حل مشکلات مردم برنامۀ مشخص و زمان بندی شده دارد؟ ما نمایندگان برای مردم جوابی غیر از شرمندگی نداریم. از وضعیت واردات خودرو چه خبر؟ مردم می پرسند چرا دولت قانون را اجرا نمی کند. از همسان سازی حقوق و رسیدگی به مسائل و مشکلات بازنشستگان چه خبر؟.

 

حسن پور خطاب به رئیس جمهور و هیات دولت به ویژه تیم اقتصادی دولت ادامه داد: تصمیمات بازار سرمایه باید بر اساس قاعده ای علمی و تخصصی باشد. اقدامات اخیر دولت در خصوص بازار سرمایۀ کشور موجب ضرر و زیان گسترده ای برای سهامداران شده است. از دولت و شخص رئیس جمهور می خواهم نسبت به اصلاح قیمت خوراک پتروشیمی ها، اصلاح نرخ تعرفۀ صادراتی، اصلاح قیمت تعرفۀ ارز صادراتی برای سهامداران بورس که مربوط به کل آحاد جامعه می شود، اقدام عاجل انجام دهد.

 

وی خاطرنشان کرد: از معاون رئیس جمهور می خواهم هرچه سریع تر سفری به دیار کریمان داشته باشد، مردم می پرسند برای واحدهای صنعتی نیمه فعال و راکد که حدود ۵۰ درصد واحدهای صنعتی موجود در شهرک ها و مناطق صنعتی را شامل می شود چه برنامه ریزی ویژه ای دارید؟ از وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس جمهور می خواهم هیاتی را به استان کرمان اعزام کند تا راهکار مناسبی برای حل مشکلات استان ارائه کنند.

 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: از وزیر علوم تقاضا می شود با توجه به عقب ماندگی استان کرمان در حوزۀ شرکت های دانش بنیان و فناور، توجه ویژه به استان داشته باشد تا در همۀ شهرستان ها زیرساخت های فناوری شکل بگیرد.

 

وی اظهار کرد: با توجه به اینکه کرمان پایتخت مقاومت جهان اسلام است وزارت میراث فرهنگی و گردشگری چه برنامه ای برای وضعیت گردشگری استان دارد؟ با توجه به ظرفیت و پتانسیل های بسیاری که در استان وجود دارد از وزیر می خواهم سفری به استان کرمان و شهرستان های سیرجان و بردسیر داشته باشد و نسبت به توسعۀ گردشگری استان اقدام کند.

 

انتهای پیام/