سردار قاآنی در گلزار شهدای کرمان:
رزمندگان جبهه مقاومت عرصه را بر آمریکا تنگ کرده‌اند/نیمی از ارتش اسرائیل در کرانه باختری مستقر شده‌اند

فرمانده نیروی قدس سپاه با بیان اینکه رزمندگان جبهه مقاومت عرصه را بر آمریکا تنگ کرده‌اند، گفت: امروز اقتدار حزب‌الله و جبهه مقاومت را می‌بینیم.
سردار قاآنی

به گزارش سپهر بردسیر، سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل قاآنی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران در یادواره شهید سردار حسین پورجعفری در گلزار شهدای بین‌المللی کرمان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان مقاومت به‌ویژه شهید سپهبد قاسم سلیمانی و همرزمانش به ویژه شهید حسین پورجعفری اظهار داشت: در دی‌ماه امسال دو مناسبت مهم داریم که مردم ما به آن عنایت جدی دارند.

 

وی با اشاره به اینکه یکی از این دو مناسبت، 9 دی روز بصیرت و میثاق با ولایت و دیگری 13 دی روز شهادت قهرمان جبهه مقاومت شهید سپهبد قاسم سلیمانی است، گفت: امسال این دو مناسبت بزرگ به دو مناسبت زیبای فاطمی معطر شد.

 

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه در ابتدای دی سالروز شهادت حضرت زهرا (س) و در انتهای دی ماه ایام ولادت حضرت زهرا (س) است، افزود: به این مناسبت‌ها دی‌ماه امسال به نام و وجود حضرت زهرا (س) معطر شده است.

 

وی با اشاره به اینکه فردا روز فاطمه‌ای دیگر است که انصافاً راه حضرت زهرا (س) را ادامه داد، بیان کرد: آن حضرت ام‌البنین (س) مادر حضرت ابوالفضل (ع) است که با امیرالمومنین (ع) همراهی کرد و در کربلا مادری شد که چهار پسر خود را در کنار حضرت اباعبدالله الحسین (ع) تقدیم اسلام کرد.

 

سردار قاآنی با بیان اینکه این روزها از شهید سلیمانی حرف و مطلب زیاد عنوان شده است و هر چه در فضائل این شهید بیان شود هنوز جا دارد، گفت: صحبت از یارانی که همراه او زندگی کردند هم اهمیت دارد.

 

وی با اشاره به اینکه شهید پورجعفری حدود چهل سال همراه شهید سلیمانی به‌طور مستمر بود و با اخلاص و شجاعت و محبت عمیق در حق شهید سلیمانی برادری کرد، افزود: او هم برادر و هم یار و یاور حاج قاسم و تمام رزمندگان جبهه مقاومت بود.

 

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با بیان اینکه شهید سلیمانی ارتباط عمیقی با جبهه مقاومت داشت اما به دلیل مشغله کاری امکان صحبت با همه را نداشت و شهید پورجعفری حلقه ارتباطی وی با این رزمندگان بود، گفت: شهید پورجعفری این اتصال مداوم رزمندگان با فرمانده و مسئولان با فرمانده را برقرار می‌کرد.

 

وی با اشاره به اینکه شهید پورجعفری آنقدر با‌صفا و با‌محبت بود که اگر روزی می‌گذشت و شهید سلیمانی حسین را نمی‌دید آن روز شب نمی‌شد، ادامه داد: در بزرگداشت شهید سلیمانی توجه به ستارگان پرفروزی که در کنار حاج قاسم حرکت کرده و زمینه پیروزی جبهه مقاومت را فراهم کردند، بالا بردن ارزش جایگاه شهید سلیمانی است.

 

سردار قاآنی با بیان اینکه وقتی یاد شهیدانی که همراه حاج قاسم بودند را گرامی می‌دارید و آنها را تکریم می‌کنید روح شهید سلیمانی را هم شاد می‌کنید، گفت: شهید حسین پورجعفری، شهید ابومهدی المهندس و ‌دیگر شهدا فداکارانه پا به پای حاج قاسم رفتند و این مسیر را تقویت کردند.

 

وی با اشاره به اینکه وقتی مجلس بزرگداشت برای شهدا می‌گیریم مجلس عزاداری نیست و این مجالس مجلس بازخوانی عزت و عظمت جمهوری اسلامی ایران و اقتدار انقلاب است، افزود: مجلس شهدا مجلس بیان اقتدار و ارزش‌های الهی است که در مکتب اسلام و شیعه وجود دارد.

 

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با ابراز اینکه شهدای ما تابلوی زیبایی برای ملت فداکاری شدند که با تمام وجود خود برای دفاع از انقلاب ایستادند، بیان کرد: کرمان ثابت کرده که در راه دفاع از اسلام و انقلاب فداکارانه پای کار است.

 

وی با بیان اینکه شهدا در دو بخش برای ما پیام دارند، گفت: بخش اول ویژگی‌های ارزشمند آنها‌ست که توانسته آنها را به مرحله “عند ربهم یرزقون” برسانند و بخش دوم ویژگی‌های شهدا آن است که در پرتو ولایت راه سخت را انتخاب کردند.

 

سردار قاآنی ابراز کرد: شهدا در میان دشمنان جنایتکار از جمله آمریکا و اسرائیل، این راه را آنچنان طی کردند که علاوه بر اینکه نظام مقدس اسلامی را حفظ کردند از فرزندان معنوی رسول‌الله در سرتاسر عالم که مورد ظلم استکبار قرار گرفتند نیز مردانه دفاع کردند.

 

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران به حول و قوه الهی با وجود 40 سال جنایت‌های آمریکا سربلند ایستاده است، گفت: انقلاب اسلامی درس با عزت زندگی کردن را به دنیا داد و شهدا جلودار این درس هستند.

 

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی هر تهدیدی را تبدیل به فرصت کرده‌ و دست فرزندان رسول‌الله(ص) در سراسر عالم را گرفته و از جای بلند کردند، افزود: از فلسطین و یمن و سوریه و هر کجا که علم مقاومت برافراشته شده ‌رزمندگان جبهه مقاومت از شهدای ما مانند شهید سلیمانی الگو گرفته و عرصه را بر آمریکا تنگ کردند.

 

وی با بیان اینکه در یک دوماهه گذشته جریان مقاومت در حزب‌الله که نه کشور است و نه ناو هواپیمابر دارد اما فرهنگ مقاومت را از انقلاب اسلامی گرفته، با دو جلسه صحبت و بدون هیچ تیراندازی حق خود را در تقسیم مرز دریایی گرفتند که در دنیا بی سابقه است، تصریح کرد: ممکن بود برای گرفتن این حق سال‌ها جنگ اتفاق می‌افتاد اما امروز اقتدار حزب‌الله و جبهه مقاومت را می‌بینیم.

 

سردار قاآنی با اشاره به اینکه مکتب شهید سلیمانی، مکتب شجاعت و اقتدار و ایستادن مقابل استکبار و زورگویی در عالم است، گفت: در فلسطین با جنگ می‌جنگیدند اما امروز می‌بینیم نسل پنجم فلسطین که حدود 75 سال اجداد آنها جنگیده‌اند هیچوقت مانند امروز قوی و با صلابت نبودند.

 

وی با بیان اینکه در جنگ سیف‌القدس که ماه رمضان سال قبل انجام شد رژیم اسرائیل از جبهه مقاومت اخطار گرفت که “اگر تا دو ساعت دیگر از مسجدالاقصی خارج نشوید ما شما را خواهیم زد”، ادامه داد: بیش از سه هزار موشک به سمت آنها شلیک شد.

 

فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران افزود: در جنگی که در ماه محرم اتفاق افتاد فقط یک گروه از مقاومت فلسطینی با اسرائیل وارد جنگ شد و روز دوم تمام نشده بود رژیم صهیونیستی که خودش شروع‌کننده جنگ بود، درخواست آتش بست داشت.

 

وی با بیان اینکه هم اکنون و برای اولین بار در طول عمر رژیم نحس صهیونیستی بیش از نیمی از ارتش آن در کرانه باختری مستقر شده است، گفت: کرانه باختری یک منطقه محدود به اندازه نیمی از استان کرمان است که نیمی از ارتش اسرائیل در آن مستقر شده است.

 

سردار قاآنی با اشاره به اینکه بچه‌های مقاومت فلسطین مقابل این ارتش ایستادند و اجازه ندادند که حرکتی داشته باشد، افزود: تمام سیستم امنیتی رژیم صهیونسیتی بسیج شد که جوانی که به سمت آنها شلیک و تیراندازی کرد را پیدا کند، اما نتوانست و بعد از یک هفته که دوباره به سمت آنها تیراندازی کرد، او را شهید کردند.

 

انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

آخرین اخبار