وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد؛
“شبکه ملی اطلاعات” تا پایان دولت راه‌اندازی می‌شود/ بهره‌مندی ۲.۵ میلیون ایرانی از شبکه فیبر نوری

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: شبکه ملی اطلاعات اکنون ۵۳ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان دولت راه‌اندازی می‌شود.
وزیر ارتباطات

به گزارش آسمان بردسیر، تسنیم نوشت: عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه افتتاح کارخانه کاغذ در جمع خبرنگاران با اشاره به افتتاح تعدادی طرح‌ ارتباطی و فناوری اطلاعات در کرمانشاه با اعتبار بیش از 120 میلیارد تومان اظهار داشت: یکی از مهمترین طرح‌ها آغاز پروژه فیبر نوری کسب و کارهاست که در چند استان آغاز شده است.

 

زارع‌پور با ابراز امیدواری از اینکه با این طرح‌ها زیرساخت اینترنت پرسرعت و باکیفیت برای استان فراهم شود افزود: این فناوری با سرعت 800 مگابایت بر ثانیه و 80 برابر سرعت فعلی است و امید داریم طی 6 ماه آینده امکان استفاده از این طرح برای همه مردم شهر کرمانشاه و استان فراهم شود.

 

وی با اشاره به اینکه یکی از برنامه‌های اصلی برای ارتقای سرعت اینترنت فیبر نوری است عنوان کرد: در حوزه زیرساخت ارتباطی مشکلاتی وجود دارد و سال‌ها غفلت شده است و با شروع این طرح از یکسال گذشته در تلاش هستیم 80 درصد خانوارهای ایرانی معادل 20 میلیون خانوار پوشش داده شوند و اکنون 2.5 میلیون خانوار تحت پوشش هستند.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: این طرح از امروز به شکل رسمی در استان کرمانشاه آغاز شد و بخش خصوصی در این بخش در حال فعالیت است.

 

زارع‌پور با اشاره به اینکه تمام ظرفیت ارتباطات برای تقویت زیرساخت‌ها به کار گرفته شده است افزود: در پنج ماه گذشته با توجه به اتفاقات کشور تمام ظرفیت وزارت ارتباطات پای کار آمد تا مردم تجربه خوبی از پیام‌رسان‌های داخلی داشته باشند.

 

وی با اشاره به اینکه اینکه شبانه‌روز برای تقویت پیام‌رسان‌های داخلی تلاش شد افزود: هرچند در سال 97 برخی سکوها دچار مشکل شدند اما در چند ماه اخیر با وجود استفاده میلیونی مشکلی ایجاد نشد.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه بیش از 35 میلیون نفر از این سکوها استفاده می‌کنند بیان کرد: در گذشته این جزو آرزوها بود که این پیام‌رسان‌ها بتوانند پذیرای میلیون‌ها نفر باشند.

 

زارع‌پور با اشاره به پیشرفت شبکه ملی اطلاعات گفت: براساس ارزیابی مرکز ملی فضای مجازی به عنوان ناظر طرح بیش از 50درصد پیشرفت دارد که در ابتدای دولت سیزدهم این پیشرفت 23 درصد بود و روند پیشرفت با سرعت ادامه پیدا می‌کند تا زیرساخت برای کشور فراهم شود.

 

وزیر ارتباطات افزود: شبکه فیبر نوری بخشی از شبکه ملی اطلاعات است زیرا باید سرعت و زیرساخت را فراهم کنیم و در تلاش هستیم تا آخر دولت این شبکه راه‌اندازی شود.

 

زارع پور با اشاره به افتتاح طرح‌هایی در استان همچون گازرسانی و کارخانه کاغذ گفت: مجتمع دانش‌بنیان تولید کاغذ برای نخستین بار در کشور کاغذ را از محصولات سنگی تولید می‌کند و با افتتاح این پروژه کرمانشاه به یکی از قطب‌های تولید کاغذ تبدیل می‌شود و علاوه بر اینکه بخشی از نیاز کشور تأمین می‌شود، امکان صادرات نیز وجود دارد.

 

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات عنوان کرد: وعده داده شده که با حمایت استانداری ظرفیت تولید افزایش یابد و در این صورت این کارخانه می‌تواند به قطب تولید کاغذ در غرب آسیا تبدیل شود.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

بخش خبری آسمان بردسیر
بخش خبری دوشنبه 26 تیر ماه

آخرین اخبار