ناظری فرمانده انتظامی استان کرمان:
طرح ارتقای امنیت اجتماعی در کرمان به مدت پنج روز برگزار شد/دستاوردهای بسیار خوبی داشتیم

فرمانده انتظامی استان کرمان گفت : طرح ارتقای امنیت اجتماعی در کرمان به مدت پنج روز توسط همکاران ما در کلانتری‌ها و پلیس‌های تخصصی و با هماهنگی دستگاه قضائی اجرا شد، این طرح دستاوردهای بسیار خوبی داشته است.
فرمانده انتظامی استان کرمان
  •  

به گزارش آسمان بردسیر، سردار عبدالرضا ناظری فرمانده انتظامی استان کرمان در جمع خبرنگاران با اشاره به دستاوردهای طرح ارتقای امنیت اجتماعی پلیس با اولویت برخورد با سارقین به عنف شهرستان کرمان با اشاره به اینکه طرح ارتقای امنیت اجتماعی در کرمان به مدت پنج روز توسط همکاران ما در کلانتری‌ها و پلیس‌های تخصصی و با هماهنگی دستگاه قضائی اجرا شد، اظهار داشت: فرماندهی انتظامی شهرستان کرمان در این طرح دستاوردهای بسیار خوبی داشته است.

 

وی با اشاره به اینکه مهمترین محور این طرح دستگیری سارقین به عنفی بود که در معابر از جوانان و مردم اخاذی می‌کردند و سرقت گوشی موبایل و اشیا قیمتی همشهریان را داشتند، گفت: در این طرح سه باند سارق به عنف منهدم شده و 18 نفر سارق دستگیر شدند که تا کنون به 20 فقره سرقت اعتراف کرده مالباختگان این افراد را شناسایی کردند.

 

فرمانده انتظامی استان کرمان با بیان اینکه در حوزه برخورد با خرده فروشان مواد مخدر نیز که موجبات نارضایتی مردم را فراهم کرده بودند در این مدت، 179 منزل خرده فروش با هماهنگی قضائی بازرسی و حدود 470 کیلو انواع مواد مخدر از این افراد کشف شده است، افزود: برخی از این منازل با دستور مقام قضائی پلمب شده است.

 

وی با اشاره به توقیف 17 دستگاه موتور سنگینی که در معابر به ویژه در محور هفت باغ علوی در روزهای پایانی هفته برای مردم ایجاد مزاحمت می‌کردند، بیان کرد: استفاده از این موتورسیکلت‌ها هم مصداق قاچاق کالا بوده و هم مصداق تردد غیر مجاز موتورسیکلت‌های ممنوعه است.

 

سردار ناظری با بیان اینکه در حوزه دستگیری سارقان عادی که در معابر سرقت باتری خودروها، لوازم خودروها و موتورسیکلت و همچنین سرقت منازل را داشتند، گفت: 353 فقره سرقت در این حوزه کشف شد و همکاران ما تعداد زیادی موتورسیکلت و خودروی مسروقه را کشف کردند.

 

وی با اشاره به اینکه در حوزه برخورد با اراذل و اوباش، بازداشت 45 نفر از افرادی که ایجاد مزاحمت‌هایی را داشتند در راستای اجرای این طرح انجام شد و از این افراد 18 قبضه سلاح و مقادیر زیادی مهمات کشف شده است، ادامه داد: چند کارگاه تولید مشروبات الکلی نیز در این طرح منهدم شد.

 

فرمانده انتظامی استان کرمان با بیان اینکه تعداد 470 کارگاه ضایعاتی بازدید و بیش از 170 کارگاه با دستور و هماهنگی دستگاه قضائی پلمب شده است، گفت: نزدیک 30 هزار لیتر سوخت قاچاق از این افراد کشف شده و قرار است با این افراد برخوردهای متناسب با خرید لوازم مسروقه‌ای که داشتند انجام شود.

 

وی با اشاره به اینکه بسیاری از سارقین به عنفی که بازداشت شدند سن پایینی داشتند اما با همین سن پایین دارای سوابق متعدد مجرمانه هستند و محکومیت‌هایی را دارند، بیان کرد: عمده این افراد بین 16 تا 25 سال سن دارند و سن ارتکاب به جرم قدری پایین آمده که دلایل خاص خودش را دارد.

 

سردار ناظری با بیان اینکه 491 متهم و محکوم فراری نیز توسط همکاران ما در این طرح دستگیر شدند، افزود: پلیس در خدمت مردم است و همکاران ما به طور شبانه روز برای آسایش و امنیت مردم تلاش می‌کنند.

 

وی از مردم درخواست کرد مشارکت خود را بیشتر کنند، گفت: سهم مردم در موضوعات خور حفاظتی باید بیشتر این‌ها باشد و در مراقبت از اموال و اشیاعی که همراه دارند و در تردد در معابر در نگهداری اشیاء قیمتی خود دقت بیشتری کنند تا سارقان و مجرمان را در رسیدن به اهداف خود ناکام بگذارند.

 

فرمانده انتظامی استان کرمان با بیان اینکه خانواده‌ها باید در مراقبت از جوانان خود دقت بیشتری داشته باشند، افزود: خیلی از متهمانی که بازداشت شدند در سنین پایین بودند و خانواده‌های آنها نظارت کافی را بر روی آنها نداشتند که مرتکب رفتار مجرمانه شدند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

آخرین اخبار