رمز پیروزی و غلبه ایرانی‌طلبان بر ویرانی‌طلبان چیست؟
قیام ملی علیه جنگ ترکیبی

خردادماه ۱۴۰۱ بعد از فروکش‌کردن بحران بیماری همه‌گیر کرونا، مردم در حرم مطهر امام خمینی جمع شده بودند تا با حضور رهبر انقلاب و در سالروز رحلت خمینی کبیر ، دوباره پای درس و مکتب امام  بنشینند. اما بین سطور و در میان سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، اشارات روشنی از طرح‌های در دستورکار دشمن وجود داشت که گویا برای اجرایی‌کردن آن، چشم به یک زمان مناسب بسته بودند.
پرچم ایران عزیز

به گزارش سپهر بردسیر، خردادماه ۱۴۰۱ بعد از فروکش‌کردن بحران بیماری همه‌گیر کرونا، مردم در حرم مطهر امام خمینی جمع شده بودند تا با حضور رهبر انقلاب و در سالروز رحلت خمینی کبیر ، دوباره پای درس و مکتب امام  بنشینند. اما بین سطور و در میان سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، اشارات روشنی از طرح‌های در دستورکار دشمن وجود داشت که گویا برای اجرایی‌کردن آن، چشم به یک زمان مناسب بسته بودند: «امروز مهم‌ترین امید دشمنان برای ضربه زدن به کشور، امید بستن به اعتراضات مردمی است. امیدشان به این است که بلکه بتوانند با کار روانی، با فعّالیّتهای اینترنتی و فضای مجازی و انواع و اقسام اینها، با پول، با مزدور‌پروری، مردم را در مقابل نظام اسلامی و جمهوری اسلامی قرار بدهند.» ۱۴۰۱/۳/۱۴ ایشان چهار ماه بعد و در بیاناتی که در جمع دانشجویان دانشگاه‌های نیروهای مسلح در دانشگاه افسری و تربیت پلیس امام حسن مجتبی داشتند، مجدداً به این موضوع اشاره کردند که دشمن از مدت‌ها قبل برای آشوب و اغتشاش و ناامنی در کشور، برنامه‌ریزی کرده بود: «این اغتشاش برنامه‌ریزی داشت؛‌ این اغتشاش برنامه‌ریزی‌شده بود. اگر قضیّه این دختر جوان هم نبود، یک بهانه دیگری درست میکردند برای اینکه امسال در اوّل مهر… در کشور ناامنی درست کنند، اغتشاش درست کنند.» ۱۴۰۱/۷/۱۱ براساس این هشدارها و نشانه‌هایی که جامعه اطلاعاتی کشور آنها را گوشزد کرده بوده است، دشمن برای ایجاد آشوب در پهنه کشور برنامه‌ریزی کرده و از مدت‌ها قبل آماده بود و آنچه او را به طمع انداخت، حادثه‌ای بود که در شهریورماه رخ داد.

گوشه کوچکی از تدارکی بزرگ

بیانیه‌ مشترک وزارت اطلاعات و سازمان اطلاعات سپاه پاسداران، در هفته‌های اخیر ، ترسیم بخشی کوچک از تدارک بزرگی بود که توسط سرویس‌های امنیتی آمریکایی، اسرائیلی و سعودی، برای مختل‌کردن امنیت در ایران برنامه‌ریزی شده بود. اما دشمن برای دمیدن به شعله آشوب و اغتشاش، برخلاف موارد قبلی تنها به یک ابزار و مجرا تکیه نکرده و همه استعدادها و پتانسیل‌هایش را به میدان آورده بود. اقداماتی برای راه‌اندازی یک غائله سراسری در ایران با هدف جنایت، علیه ملت بزرگ ایران و تمامیت ارضی کشور و زمینه‌سازی برای تشدید فشارهای خارجی که بازی‌گردان و طراح اصلی آن، آژانس اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) بود و سرویس اطلاعات خارجی انگلیس، سرویس اطلاعات خارجی رژیم صهیونیستی (موساد)، سرویس اطلاعات خارجی آل‌سعود و چند کشور دیگر هم، در این جریان مداخله کردند. اما این اقدامات چه بود و به چه شکل طراحی و پیاده‌سازی شد؟

انگاره‌سازی و راهبری جریان تحریف

مؤسسه اعانه ملی برای دموکراسی و نهادهای وابسته نظیر مؤسسه دموکراتیک ملی، مؤسسه بین‌المللی جمهوری‌خواهی، مرکز آمریکایی برای همبستگی کارگران، بنیاد جامعه باز، خانه آزادی و… بخشی از مؤسسه‌ها و اندیشکده‌هایی هستند که در بیانیه مشترک وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه پاسداران مورد اشاره قرار گرفته اند. مؤسساتی که به‌مثابه مغز متفکر جریان تحریف، وارد عمل شده‌اند. نظریه‌‌پردازی و انگاره‌سازی پیرامون نقش زنان در حوادث پیش روی ایران و تئوری‌پردازی برای اعمال خشونت علیه مردم و مقدسات آنان و هجمه به نیروهای امنیتی، ساخته و پرداخته این به‌اصطلاح اتاق فکرهایی است که نسخه جنگ خیابانی و اغتشاش می‌پیچند.

 

آموزش به اغتشاشگران و شبکه‌سازی از آنان

کاری که ۲۵ سال قبل سازمان  سیا به‌صورت پنهانی و با جاسوسی انجام می‌داد، امروز ما از طریق مؤسسات و در بستر آموزش انجام می‌دهیم!” این اظهارات صریح مدیر مؤسسه اعانه‌ ملی برای دموکراسی است که بیانگر کارکرد اصلی و پشت‌پرده کار آن‌ها است.
سرویس‌های جاسوسی، برای اجرایی‌کردن نقشه عملیاتی خود، سال‌هاست که به برگزاری دوره‌های آموزشی، با عناوین جذاب و غالباً جعلی اقدام می‌کنند؛ کلاس‌هایی که تمامی هزینه‌هایش توسط آنها پرداخته می‌شود و در آن، چگونگی جنگ‌های ترکیبی و براندازی نرم آموزش داده می‌شود. شناسایی عناصر مستعد در پوشش فعالیت‌های حقوق بشری و ترویج دموکراسی، اختصاص میلیاردها دلار بودجه به آن عناصر شناسایی‌شده به‌عنوان پیاده‌نظام تغییرات اجتماعی و تحریک عمومی برای ایجاد نارضایتی، از اقداماتی است که در قالب سازمان‌‌هایی موسوم به هم‌دستان، از سوی سرویس‌های اطلاعاتی آمریکایی، علیه ملت ایران سازمان‌دهی شده است.  حتی برای این منظور، با روش‌های  مالی مختلف همچون تهاتر، سوءاستفاده از رمزارزها، بهره‌‌گیری از صرافی‌های غیرمجاز و… برخی افراد حمایت مالی  شده اند که تاکنون، بسیاری از سرشبکه‌های آن‌ها شناسایی و بازداشت شده‌اند. همچنین دشمن دست‌وپای زیادی زد تا دانشگاه را به تعطیلی یا بازار را به اعتصاب بکشاند و یا برخی مطالبات صنفی کارگران و معلمان و… را به اغتشاش پیوند بزند که با درنظرگرفتن حجم برنامه‌ریزی و پول‌پاشی انجام شده، باید گفت این نقشه هم شکست خورد.

مزدورپروری در فضای مجازی

«چرا یک قضیّه خلاف واقع را، یک حادثه دروغین را، در سکّوهای اطّلاعاتی‌شان در اینترنت، هزاران بار تکرار میکنند امّا اسم آرشام را در اینترنت ممنوع میکنند که نیاید در سکّوی اینترنتی؟ چرا؟ اینها طرف‌دار حقوق بشرند؟» ۱۴۰۱/۸/۱۱ اختصاص بودجه‌ ویژه فضای سایبر در زمان آشوب، از سوی سازمان سیا و پرداخت بودجه کمکی معادل حدود ۵۳ میلیون دلاری، چه معنایی به‌جز سرمایه‌گذاری گزاف و پول‌پاشی ایالات متحده علیه افکارعمومی ایرانیان دارد؟
ایجاد ده‌ها هزار حساب کاربری قلابی فارسی زبان، مصادره سوژه‌های کوچک و پراکنده به‌‌نفع اهداف تردیدافکن، ساخت یا جعل سوژه‌های مورد نیاز برای باورپذیرکردن روایت‌های دروغ، ارائه روایت‌های تخیلی برای تحریک هیجانات، مشارکت تحریک‌آمیز برخی ناظران برای ارسال فیلم و عکس، به‌کار‌گیری سخن‌گویانی از سلبریتی‌ها و رسانه‌چی‌ها، انتشار خبرهای جعلی و سانسور تکذیبیه‌ها، تحریک دو‌قطبی‌ها و دامن زدن به شکاف‌ها، از مواردی بود که به‌شکلی وسیع از سوی پیاده نظام دشمن، در فضای مجازی در اغتشاشات اخیر رقم خورد.

همه علیه ایران

بازی‌کردن رسانه‌های معاند در جورچین سرویس‌های امنیتی آمریکا و انگلیس و سعودی در ایام اغتشاشات در ایران، بار دیگر ثابت کرد که ادعای بی‌طرفی رسانه‌های غربی تا چه اندازه کذب است. ده ‌ها هزار حساب کاربری که توسط ارتش سایبری سرویس‌های امنیتی آمریکایی و اسرائیلی و وابستگان منطقه‌ای آنها ایجاد شده است، با فعالیت ۲۴ ساعت خود در حال پمپاژ دروغ و محتوای غلط هستند تا تصویر دیگری را از واقعیت، به افکار عمومی ارائه کنند. هدف یک چیز است: دامن‌زدن به ناامنی در ذهن و روان مخاطب و جوان ایرانی. حتی اگر در خیابان هم خبری نباشد، اما باید در ذهن مخاطب ایرانی این تصویر ساخته شود که اوضاع «عادی» نیست. حتی وقتی که به‌مدد تلاش نهادهای امنیتی و انتظامی، آشوب‌های خیابانی مهار می‌‌شود، باز باید به هر قیمتی، رویداد جدید خلق کنند تا بتوانند در رسانه به این پروژه بدمند. اینجاست که سرشاخه‌های میدانی سرویس‌‌های امنیتی اجنبی وارد میدان شده و حوادثی را مانند حادثه اخیر بزرگراه کرج، حادثه تروریستی شاهچراغ در شیراز یا اصرار بر تعطیلی و ناآرامی دانشگاه‌ها، کشته‌سازی‌های دروغین، تخریب اموال عمومی و حتی تهییج نوجوانان و دانش‌آموزان برای حضور در خیابان را  رقم می‌زند. هدف ماشین رسانه‌ای درغگوی دشمن ادامه پروژه ناامنی و آشوب در ذهن مخاطب، به هر قیمتی است.

یک بار دیگر مردم

مقابل پروژه تمام‌عیار ویرانی‌طلبان اما نشانه‌های روشن و دل‌گرم‌کننده‌ای هم وجود دارد. حضور معنادار مردم در راهپیمایی‌های ۱۳ آبان، محکومیت اغتشاشگران و تشییع پیکر شهدای حوادث اخیر در شهرهای مختلف کشور نشان از آن دارد که ویرانی‌طلبان در همراه‌کردن بدنه مردم ناکام مانده‌اند؛ اما توده عظیم ملت ایران حتی با وجود برخی گلایه‌ها، همچنان زیر پرچم سه‌رنگ ایران به پروژه‌های ضدایرانی نه گفته‌اند و دست دشمن غدار ایرانی را خوب خوانده‌اند. حالا شاید بهتر بتوان بیانات رهبر انقلاب را در تشکر از ملت ایران فهم کرد: «این محاسبه غلط است که خیال کنند میتوانند ملّت ایران را در مقابل نظام اسلامی قرار بدهند.» ۱۴۰۱/۳/۱۴ «برنامه هم این است که بلکه بتوانند ملّت ایران را با خودشان همراه کنند، کاری کنند که ملّت ایران عقیده‌اش بشود عقیده سران انگلیس و آمریکا و امثال اینها؛ نقشه این است، مقصود این است. البتّه ملّت ایران زد توی دهنشان؛ بعد از این هم توی دهنشان خواهد‌زد.» ۱۴۰۱/۸/۱۱

 

انتهای پیام / منبع : khamenei.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

بخش خبری آسمان بردسیر

آخرین اخبار