1 فروردین 1402 ساعت 1:26

نرم نرمک می رسد اینک بهار ...

نرم نرمک میرسد اینک بهار
1 فروردین 1402 01:26
مصرف گاز

رئیس بهره‌برداری شرکت گاز شهرستان‌های استان کرمان اعلام کرد؛
مصرف گاز استان کرمان از مرز ۳۰ میلیون متر مکعب گذشت

رئیس بهره‌برداری شرکت گاز شهرستان‌های استان کرمان گفت: مصرف گاز استان از مرز ۳۰ میلیون متر مکعب عبور کرده که ۶۰ درصد آن مربوط به بخش خانگی است.
  •  
 

به گزارش آسمان بردسیر؛ علی ابراهیمی رئیس بهره‌برداری شرکت گاز شهرستان‌های استان کرمان در گفت‌وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه به دلیل برودت و سردی هوا مصرف گاز در بخش خانگی در کشور با چیزی در حدود 700 میلیون متر مکعب، رکورد زده که بی‌سابقه است، اظهار داشت: مصرف گاز در استان کرمان نیز از مرز 30 میلیون متر مکعب عبور کرده است.

 

وی با بیان اینکه 60 درصد مصرف گاز استان کرمان یعنی چیزی در حدود 18 میلیون مترمکعب آن مربوط به بخش خانگی است، گفت: مصرف گاز استان بسیار زیاد است و در این شرایط می‌طلبد هم‌استانی‌های عزیز در حد توان صرفه‌جویی کرده تا با مصرف بهینه آنها استمرار جریان گاز را برای همه هموطنان داشته باشیم.

 

رئیس بهره‌برداری شرکت گاز شهرستان‌های استان کرمان با اشاره به اینکه کاهش یک درجه‌ای دمای محیط باعث صرفه‌جویی 6 درصدی مصرف گاز می‌شود، گفت: با این کاهش یک درجه‌ای دما، تغییرات زیادی در دمای محیط ما ایجاد نمی‌شود اما صرفه‌جویی بسیار زیادی در مصرف گاز استان کرمان خواهیم داشت.

 

وی با بیان اینکه برآورد شده در استان کرمان اگر هر خانواده یک درجه دمای شوفاژ، پکیج و بخاری خود را کاهش دهد چیزی در حدود یک میلیون مترمکعب در 24 ساعت صرفه‌جویی در مصرف گاز داریم، افزود: این یک میلیون مترمکعب مصرف کل صنایع فولادی استان کرمان را که در حال حاضر با کمبود گاز مواجه هستند، جبران می‌کند.

 

ابراهیمی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی کارخانجات ما از جمله صنایع فولادی ما با مشکل کمبود گاز مواجه هستند، بیان کرد: صرفه‌جویی و کاهش مصرف گاز بخش خانگی هم به صنایع و رونق تولید استان کمک می‌کند و هم کمک می‌کند که هموطنان ما در شمال و شرق کشور و مناطقی که با افت فشار گاز مواجه هستند این بحبوحه را پشت سر بگذارند.

 

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در print

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین اخبار

نوشته بیشتری برای نمایش وجود ندارد