شهردار کرمان خبر داد:
معرفی 100 ساختمان ناایمن توسط مردم / 10 ساختمان را به دادگستری معرفی کردیم

شهردار کرمان گفت: بخشی از ساختمان‌های ناایمن در سطح شهر کرمان، متعلق به مردم و بخشی اماکن عمومی و دولتی است که ساختمان‌های ناایمن به دادگستری معرفی شدند.
ساخمتان ناایمن

به گزارش سپهر بردسیر، سعید شعرباف در جمع خبرنگاران با اشاره به وجود ساختمان‌های ناایمن در شهر کرمان، اظهار داشت: بعد از اتفاقی که در متروپل افتاد، وزارت کشور آیین نامه‌ای برای ساختمان‌ها در سطح شهر ابلاغ کرد و شناسایی ساختمان‌هایی که شبه ناامنی داشتند در فاز اول انجام شده است.

وی با بیان اینکه در شهر کرمان ساختمان‌هایی با احتمال ناایمنی از سوی مردم پیشنهاد شد، ادامه داد: حدود 100 ساختمان ناایمن در سطح شهر توسط مردم پیشنهاد شده که احتمال ناایمنی دارند و 10 مورد از این ساختمان‌ها به دادگستری معرفی شدند.

شهردار کرمان با اشاره به اینکه به برخی ساختمان‌ها مهلت داده شد که مشکل ناایمنی خود را برطرف کنند، بیان کرد: موارد ساختمان‌های ناایمن به شورای تامین استان نیز ارسال شده است و در حال حاضر امکان اعلام اسامی این ساختمان‌ها وجود ندارد اما چنانچه مشکل آنها برطرف نشود حتما اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه بخشی از ساختمان‌های ناایمن در سطح شهر، متعلق به مردم و بخشی اماکن عمومی و دولتی هستند، گفت: حدود 90 ساختمان دولتی بااهمیت زیاد در سطح شهر کرمان داریم که نیاز به بررسی ایمنی ساختمان دارند که لیست آنها احصا شده است.

شعرباف با اشاره به اینکه در این ساختمان‌ها تردد مردم وجود دارد و از دید شهرداری حداقل 25 مورد آنها ایمنی لازم ندارند، ادامه داد: اخطاریه برای آنها صادر شده است که ظرف 45 روز این ناایمنی را برطرف کنند و اگر اقدامی در این ارتباط انجام نشود، حتماً به دادگستری معرفی خواهند شد.

وی با بیان اینکه در مقررات ملی ساختمان شاخص‌های ایمنی عنوان شده است و نظام مهندسی ساختمان نیز در زمان ساخت آن را تایید می‌کند، افزود: معمولاً مشکلاتی که در ایمنی ساختمان داریم بعد از صدور پروانه بوده و بعد از آن اقدام به عملیات ساختمانی شده است.

شهردار کرمان با اشاره به اینکه در شهر کرمان متاسفانه ساختمان‌هایی داریم که بدون اخذ پروانه ساخته شده است، بیان کرد: ابزار قانونی برای مقابله با تخلفات ساخت و ساز، بعد از صدور پروانه کمیسیون ماده 100 است.

وی با بیان اینکه نمای نازیبای مجتمع صالح المهدی یک نمونه از ساختمان‌هایی است که ناایمنی هم ایجاد کرده است و وضعیت امروز آن بسیار خطرناک است، گفت: تمام ساختمان‌هایی که نمای کامپوزیت دارند در خطر آتش‌سوزی هستند.

شعرباف با اشاره به اینکه در مورد برخی ساختمان‌ها فشارهایی از سوی افراد و ادارات وجود دارد که برای ما قابل قبول نیست و حتماً باید وضعیت ایمنی این ساختمان‌ها تعیین تکلیف شود، افزود: در ارتباط با برخی از ساختمان‌ها در فضای مجازی عنوان می‌شود که ناایمن هستند، در حالی‌که تشخیص ناایمنی ساختمان‌ها با مراجع ذیصلاح است و هر کسی نمی‌تواند اظهار نظر کند.

وی با بیان اینکه در برخی از ساختمان‌ها مسیر نظام مهندسی برای نظارت طی نشده است، ادامه داد: این نگرانی از بابت ایمنی ساختمان آنها نیز وجود دارد که باید پیگیری شود.

شهردار کرمان با اشاره به مشکلات آرامستان جدید شهر کرمان نیز، گفت: زیرساخت‌های لازم در زمان افتتاح آرامستان جدید کرمان وجود نداشته است که یکی از آنها روشنایی مسیر آن است که فرآیند روشنایی مسیر آرامستان انجام شده و امسال روشن خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه احداث مسیر دوم جاده آرامستان حدود چهل تا پنجاه میلیارد تومان اعتبار لازم دارد که در اولویت سال 1402 قرار گرفته است، ادامه داد: امسال اعتبار خوبی برای ایجاد زیرساخت‌های آرامستان جدید کرمان گذاشته شده است.

شعرباف با اشاره به اینکه بالغ بر 55 میلیارد تومان در سال جاری برای آرامستان جدید کرمان هزینه شده، بیان کرد: هنوز حدود 100 میلیارد تومان اعتبار لازم است و کارهای زیادی وجود دارد.

وی با بیان اینکه در ورودی جاده زرند و جاده تهران که دو ورودی اصلی شهر کرمان است، مشکلات زیاد داریم، گفت: امسال تمرکز خود را در ورودی جاده تهران در محدوده شهری گذاشته‌ایم که از میدان آزادی تا فرودگاه است و سال 1402 تمرکز خود را بر ورودی ابتدای جاده زرندی گذاشته‌ایم که امیدواریم بتوانیم رضایت‌مندی مردم را ایجاد کنیم.

شهردار کرمان با اشاره به اینکه یکی از مشکلات ما در شهر کرمان برای ایجاد فضای سبز، کمبود آب و در برخی نقاط کیفیت آب و شوری آن است، بیان کرد: شبکه آب خام کرمان در حال تکمیل است.

وی با بیان اینکه متاسفانه توسعه فضای سبز کرمان نامتوازن انجام شده است، گفت: 25 هزار متر مربع فضای سبز جدید در یکسال گذشته در کرمان احداث شده و در حال حاضر 50 فضای سبز جدید نیز در دست اقدام است.

شعرباف با اشاره به اینکه بیش از 108 دستگاه اتوبوس و ون جدید توسط شهرداری کرمان خریداری شده است، افزود: این خودروها به ناوگان حمل و نقل عمومی شهر کرمان اضافه خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

بخش خبری آسمان بردسیر
بخش خبری دوشنبه 26 تیر ماه

آخرین اخبار