دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بردسیر خبر داد:
ورود مدعی‌العموم بردسیر به قصور مدیریتی در حفظ اراضی دولتی

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان بردسیر گفت: در راستای حفظ حقوق عامه، دادستانی این شهرستان به موضوع نگهداری و واگذاری اراضی دولتی در شهرک اصلی دهستان قلعه‌عسکر از توابع بخش لاله‌زار از مناطق گردشگری استان کرمان ورود کرده است.
اراضی دولتی

به گزارش سپهر بردسیر؛ افشین صالحی‌نژاد اظهار داشت: قصور مدیریتی یکی از مسئولین مربوطه در نگهداری و واگذاری اراضی دولتی شهرک اصلی دهستان قلعه‌عسکر به برخی افراد، موجب نارضایتی عمومی شده و دادستانی مدیرانی که اهمال آنها در نگهداری و واگذاری این اراضی موثر بوده را تحت تعقیب قضایی قرار داده است.

 

وی افزود: منطقه قلعه‌عسکر از مناطق خوش آب و هوا و گردشگری شهرستان است که اراضی یکی از شهرک‌های این دهستان که متعلق به دولت بوده، به لحاظ اهمال مسئولین مربوطه، طی سالیان گذشته به تصرف سایرین درآمده و بخشی از این اراضی نیز توسط یکی از ادارات دولتی به بعضی افراد واگذار شده است که نحوه واگذاری نیز مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

 

دبیر شورای حفظ حقوق بیت‌المال شهرستان بردسیر ضمن بیان اینکه مسئولیت مدیران در حفظ، حراست و نگهداری از‌ اموال عمومی یا بیت‌المال حساسیت زیادی دارد، گفت: به لحاظ درخواست‌های مردم قلعه‌عسکر، شورای حفظ حقوق بیت‌المال به موضوع ورود کرد و جلساتی برگزار که مجدد مسئولین مربوطه منفعل عمل کردند و متأسفانه تنش‌های مرتبط با این شهرک روز به روز بیشتر شد.

 

وی خاطرنشان کرد: اموال عمومی برای کارگزاران دولتی‌ امانت محسوب می‌شود و حفظ ‌و ‌نگهداری آن، نه تنها از لحاظ قانونی تکلیف و وظیفه است بلکه از لحاظ شرعی واجب است، لذا دستگاه‌های اجرایی شهرستان باید در حفاظت از بیت‌المال وظایف خود را به خوبی انجام دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

بخش خبری آسمان بردسیر
بخش خبری دوشنبه 26 تیر ماه

آخرین اخبار