رییس پلیس راه شمال استان کرمان:
کرمان جزو استان های پرتصادف به شمار می رود/۵۶ درصد از این حوادث از نوع واژگونی است

رییس پلیس راه شمال استان کرمان نتایج بررسی های مربوط به وقوع سوانح برون شهری حیطه مسئولیت خود در دیار کریمان را اعلام و بیان کرد: بیشتر تصادف ها بین ساعت های ۱۲ تا ۲۰ شب در ۳۰ کیلومتری شهرها یا مقصد رخ داده است.
سانحه رانندگی
به گزارش آسمان بردسیر، به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ علی رضایی رییس پلیس راه شمال استان کرمان گفت: بیش از ۵۶ درصد از این حوادث از نوع واژگونی و ۶۰ درصد آن هم در ۳۰ کیلومتری شهرها یا مقصد به وقوع پیوسته اند.

 

وی اظهارداشت: برابر بررسی های یک ماه گذشته بی توجهی به جلو ناشی از خستگی و خواب آلودگی با ۵۳ درصد و تخطی از سرعت مطمئن با ۱۳ درصد از علل عمده وقوع تصادفات در سطح راه های استان بوده اند.

 

رییس پلیس راه شمال استان کرمان افزود: برابر برنامه ریزی های انجام شده تیم های گشت پلیس راه در ساعاتی که بیشترین سوانح را شاهد بوده ایم با حضور خود در محورهای پرتردد و نقاط حادثه ساز مستقر می شوند تا بتوانیم در ایام آخر سال شاهد کاهش حوادث و سوانح در استان باشیم.

 

سرهنگ رضایی همچنین به رانندگان توصیه کرد همواره رعایت سرعت مطمئن و فاصله طولی با خودرو جلویی را مد نظر قرار دهند و هر زمان که احساس خستگی و خواب آلودگی به آنان دست داد در یک مکان مناسب متوقف شوند و پس از استراحت کافی و رفع خستگی مجدد به رانندگی ادامه دهند.

 

کرمان جزو استان های پرتصادف به شمار می رود و این درحالی است که اواسط آبان ماه امسال در نشست شورای راهبردی تصادفات استان کرمان ضمن ریشه‌یابی روند افزایشی حوادث رانندگی، دیگر چالش‌های ایمن‌سازی جاده ها نیز مورد واکاوی قرار گرفت.

 

براساس آمارها طی هفت ماه امسال درحالی شاهد افزایش ۳۰ درصدی در میزان ترددهای محورهای ارتباطی استان کرمان بوده ایم که تلفات این محورها هشت درصد رشد داشته اند.

 
 
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

بخش خبری آسمان بردسیر
بخش خبری دوشنبه 26 تیر ماه

آخرین اخبار