روایت رئیس جمعیت هلال احمر از مظلومیت زلزله‌زدگان سوریه
کمک ۳ کشور به سوریه و ۸۰ کشور ‌به ترکیه

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: زلزله‌زدگان سوریه خیلی مظلوم واقع شدند؛ در حالی‌که فقط سه کشور به زلزله‌زدگان سوریه کمک می‌کنند، ۸۰ کشور در حال کمک به ترکیه هستند.
هلال احمر

به گزارش آسمان بردسیر، پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر در گفت وگو با تسنیم، با اشاره به اینکه حدود 4 روز از زلزله ترکیه و سوریه می‌گذرد، اظهار داشت: همکاران ما در این دو کشور حضور دارند و تا کنون توانستند کمک‌های زیادی به زلزله‌زدگان کرده، افراد زیادی را نجات داده و خیلی از اجساد را از زیر آوار خارج کنند.

 

وی با بیان اینکه تا کنون دو تیم از جمعیت هلال احمر ایران به ترکیه اعزام شده، افزود: یک گروه روز اول یک گروه حدود 50 نفره از همکاران ما به ترکیه اعزام شدند و روز قبل هم یک گروه دیگر برای کمک به راه‌اندازی بیمارستان سیار به ترکیه اعزام شدند.

 

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه تیم‌های جمعیت هلال‌احمر به همراه کمک‌های امدادی ما از همان دقایق اول به ترکیه و سوریه اعزام شده، بیان کرد: تیم درمان جمعیت هلال احمر ایران نیز در بیمارستان‌های ترکیه در حال کمک به زلزله‌زدگان است.

 

وی با بیان اینکه تیم‌های جمعیت هلال‌احمر ایران جزو تیم‌های خیلی خوب هستند، ادامه داد: رئیس جمعیت هلال احمر ترکیه در تماسی که داشت از ما تشکر کرد و گفت “با توجه به اینکه خود شما درگیر زلزله هستید، همین که به ما هم کمک کردید، خیلی ارزشمند است.”

 

کولیوند با ابراز اینکه کمک‌های خوبی هم برای زلزله‌زدگان سوریه اعزام شد و با تمام توان در کنار مردم زلزله‌زده سوریه هستیم، گفت: در زلزله اخیر زلزله‌زدگان سوریه خیلی مظلوم واقع شدند؛ در حالی‌که فقط سه کشور به زلزله‌زدگان کشور سوریه کمک می‌کنند، 80 کشور در حال کمک به ترکیه هستند.

 

وی با اشاره به اینکه نگاه ما در کمک به حادثه‌دیدگان نگاه بشر دوستی و کمک به همنوعان است، تصریح کرد: هر جای دنیا که اتفاقی بیفتد، نیاز و درخواست کمک داشته باشند، با قوت و توان به آنها کمک می‌کنیم و با هر چه که داشته باشیم در کنار عزیزان حادثه‌دیده حضور پیدا می‌کنیم.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

آخرین اخبار