دبیر علمی دهمین کنگره ادبیات پایداری:
کنگره ادبیات پایداری، شناسنامه مقاومت مردم ایران در طول تاریخ است

دبیر علمی دهمین کنگره ملی ادبیات پایداری گفت: کنگره ادبیات پایداری شناسنامه مقاومت و ایستادگی مردم و نیاکان ما در طول تاریخ است و از گذشته پربار تاکنون، ایران ما بر مسیر حوادث بسیاری بوده است.
دکتر خراسانی
به گزارش آسمان بردسیر، ایسنا نوشت: دکتراحمد امیری خراسانی دبیر علمی دهمین کنگره ادبیات پایداری در نشست خبری اظهار کرد: اجلاسیه نهایی دهمین کنگره ملی ادبیات پایداری، روز چهارشنبه ۱۰ اسفندماه جاری در دانشگاه شهید باهنر کرمان برگزار می شود.

 

وی افزود: استان کرمان مفتخر است مانند بسیاری از کارهای دیگر در زمینه پایداری و مقاومت نیز جایگاه گذشته خود را حفظ کند و در این راستا سال ۸۴ نخستین کنگره ادبیات پایداری برگزار شد و در راستا تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر این بود که فرهنگ دفاع مقدس، ادبیات پایداری و مقاومت را از سطح جامعه به دانشگاه ها و آموزش و پرورش انتقال دهیم و این پیشگامی نصیب دانشگاه شهید باهنر شد.

 

امیری خراسانی بیان کرد: نخستین دوره کارشناسی ارشد ادبیات پایداری را در دانشگاه دایر کردیم و به سایر دانشگاه ها تسری پیدا کرد و اکنون قریب به ۴۰ دانشگاه و مرکز آموزش عالی سراسر کشور این گرایش و رشته را دارند.

 

دبیر علمی دهمین کنگره ملی ادبیات پایداری اظهار کرد: به دلیل اینکه ادبیات پایداری رشته تازه ای بود، نیاز به پشتوانه علمی مناسب داشت و برای فراهم کردن توشه این گرایش، طرح برگزاری دو سالانه کنگره ادبیات پایداری ریخته و نخستین کنگره در سال ۸۴ برگزار شد.

 

وی افزود: دبیرخانه دائمی این کنگره در کرمان است و محصول ۹ دوره قبل مقالاتی است که در مجموعه کتاب “نامه پایداری” منتشر می شود.

 

امیری خراسانی تصریح کرد: ۱۴۱ مقاله از دانشگاه های سراسر کشور به دبیرخانه کنگره واصل و بخش زیادی از آثار داوری انجام شده و هر مقاله ای که تائید دو داور را بگیرد، پذیرفته می شود.

 

وی بیان کرد: کنگره ادبیات پایداری شناسنامه مقاومت و ایستادگی مردم و نیاکان ما در طول تاریخ است و از گذشته پربار تاکنون، ایران ما بر مسیر حوادث بسیاری بوده اما ذات و فرهنگ ایرانی که بعدها به دین اسلام معطر شد، در مقابل تمام هجمه های داخلی و بیرونی مقاومت و آثار بسیار نفیسی پدید آوردند که تحت عنوان ادبیات پایداری به نسل جدید و دانشگاه ها ارائه می کنیم.

 

این استاد دانشگاه تصریح کرد: هیچ کشوری در دنیا نتوانسته مجموعه تاریخ دلاوری هایش را به صورت علمی در مجموعه دانشگاهی ایجاد کند اما در ایران با پیشگامی کرمان این کار محقق شده است.

 

وی بیان کرد: شاهکار مقاومت ایرانی ها در دفاع مقدس صورت گرفت و به تعبیر مقام معظم رهبری، جنگ هشت ساله گنج است که باید بازشناسی و بازکاوی شود.

 

امیری خراسانی در پایان اظهار کرد: در بحث برگزاری کنگره از طریق مجازی ارتباطاتی با کشورهای دیگر و به عنوان مثال مقاله از اندونزی داریم و علاقمندان در این زمینه مرز نمی شناسند و حضور علمی و مجازی را از کشورهای دیگر داریم.

 

دکتر حسین اکبری فرد رئیس دانشگاه شهید باهنر کرمان نیز در این نشست اظهار کرد: دانشگاه باهنر به خود می بالد که افتخار پیدا کرده در موضوعی که نه در دانشگاه های ایران و بلکه دنیا این بحث بی نظیر(ادبیات پایداری) را داشته باشد.

 

وی افزود: گردهمایی صاحب نظران از برکات کنگره ادبیات پایداری و فتح باب برای کارهای علمی بیشتر و ارتباط بین دانشگاه ها باشد که از ضرورت هاست.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

آخرین اخبار