مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان:
۱۰ قلم کالا باقیمت شهریور ۱۴۰۰ در کالابرگ الکترونیک

در اجرای طرح کالابرگ الکترونیک در استان کرمان، یارانه‌بگیران می توانند به یارانه ماه بعد خودبه صورت اعتبار و خرید از فروشگاه های مشخص دسترسی داشته باشند.
کالابرگ الکترونیک

به گزارش آسمان بردسیر، صداوسیما نوشت: مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان، گفت: طرح کالابرگ الکترونیک  به معنای حذف یارانه نیست بلکه شارژ حساب یارانه بگیران برای ماه بعد است و همزمان با واریز یارانه ها قابل برداشت است.

 

مجتبی مصباح طرح اعطای کالابرگ الکترونیک  برای خانوارهایی اجرا  می شود که اکنون یارانه دریافت می کنند و افراد در هر ماه علاوه بر دریافت یارانه، به یارانه ماه آینده نیز به صورت اعتباری دسترسی دارند و تا زمان واریز یارانه ماه بعد اجازه دارند از آن برای خرید کالا استفاده کنند.

 

وی ادامه داد:افراد می توانند بعد از شارژ شدن حساب یارانه خود به فروشگاه های طرف قرارداد طرح کالابرگ مراجعه و ۱۰ قلم کالای اساسی را با اعتبار موجود از این فروشگاه ها تهیه کنند.

 

وی کالاهای شامل طرح کالابرگ الکترونیک را شامل قند، شکر، برنج، پنیر، ماست، روغن، شیر، مارکارانی، مرغ و تخم مرغ اعلام و تصریح کرد: مزیت این طرح در این است که افراد علاوه بر یارانه هر ماه می توانند از یارانه ماه بعد نیز به صورت خرید کالا استفاده کنند.

 

بیشتر بخوانید: طرح کالابرگ الکترونیکی چیست و چرا نباید از آن ترسید؟

 

مصباح افزود: بهترین مزیت این طرح این است که قیمت ۱۰ قلم کالای اعلام شده در طرح کالابرگ بر اساس قیمت شهریور سال ۱۴۰۰ محاسبه خواهد شد و این امر از افزایش قیمت ها پیشگیری می کند.

 

وی گفت: جمعیت استان کرمان حدود سه میلیون و ۲۷ هزار و ۴۵۳ نفر است که ۲ میلیون و ۸۲۵ هزار و ۷۲۰ نفر از این تعداد یارانه بگیر هستند.

 

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان ادامه داد: البته برای افرادی نیز که از دریافت یارانه محروم هستند بزودی ساز و کاری برای استفاده از این مزیت در نظر گرفته خواهد شد.

 

وی افزود: مردم می توانند  این کالاها را از فروشگاه های بزرگ زنجیره ای طرف قرارداد این طرح تهیه کنند اما این طرح محدود به این فروشگاه ها نخواهد بود و تمام فروشگاه هایی که این اقلام را به فروش می رسانند می توانند با ثبت نام در سامانه “فارا” مجوز شرکت در این طرح را اخذ کنند.

 

علاوه بر یارانه اسفند، یارانه فروردین نیز به صورت شارژ و اعتباری در دسترس یارانه بگیران قرار می گیرد.

 

خانوارهایی که یارانه دریافت می‌کنند برای مشاهده‌ میزان اعتبار، لیست کالاها و فروشگاه‌های مشمول طرح ملّی کالابرگ الکترونیک، با تلفن همراه سرپرست خانوار، کد دستوری #۲۸*۷۸۸* را شماره‌گیری یا به درگاه اینترنتی shoma.sfara.ir مراجعه کنند.

 

اینک فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، افق کوروش، دیلی مارکت، جانبو و برخی فروشگاه‌های خُرد که مجهز به بارکدخوان شده‌اند، به این سامانه متصل و پذیرای هموطنان عزیز در سراسر کشور هستند.

سایر فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز بنا به‌درخواست خود می‌توانند به این سامانه متصل شوند؛ همچنین فروشگاه‌های خُرد به منظور اتصال به طرح ملّی کالابرگ الکترونیک می‌توانند با مراجعه به درگاه اینترنتی shoma.sfara.ir و نصب برنامه کاربردی «شما» در قسمت پنل فروشنده اطلاعات و موقعیت جغرافیایی خود را ثبت کنند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

بخش خبری آسمان بردسیر
بخش خبری دوشنبه 26 تیر ماه

آخرین اخبار