مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران:
۶۷ درصد از کارت سوخت شخصی استفاده می‌کنند / قطع سهمیه سوخت خودروهای اینترنتی

مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران با تأکید بر الزام قانون بودجه سال ۱۴۰۳ کشور مبنی بر استفاده ۹۵ درصدی از کارت سوخت شخصی، گفت: این تعداد تا پایان بهمن‌ماه سال ۱۴۰۲ به ۶۷ درصد رسیده است.
کارت سوخت

او با بیان اینکه به‌منظور خدمات‌رسانی مناسب در ایام نوروز امسال به مسافران به‌صورت موقت، تعداد کارت‌های آزاد جایگاه‌ها از ۲ تا ۴ برابر افزایش یافت که این حجم باتوجه‌به پایان سفره به روال پیش بازگشته و این طور نبوده است که تعداد کارت‌ها کاهش یابد، گفت: هم‌اکنون تعدادی کارت آزاد در جایگاه‌ها باتوجه‌به تعداد نازل‌های هر جایگاه موجود است تا افرادی که سهمیه آن‌ها به اتمام رسیده یا نوپلاک هستند، از آن برداشت کنند که سقف برداشت این کارت‌ها باتوجه‌به میانگین سوخت‌گیری خودروها در کشور (۳۰ تا ۳۵ لیتر) ۴۰ لیتر است.

 

ردیابی کارت‌های مفقودشده از طریق سامانه ردیابی کارت‌های گم‌شده

عرب‌عامری درباره روند پیگیری وضع کارت‌های سوخت مفقودی گفت: افراد می‌توانند در صورت مفقودی کارت در جایگاه‌ها، تازه‌ترین وضعیت کارت سوخت خود را از طریق سامانه ردیابی کارت‌های گم‌شده ردیابی کنند.

 

تخلفات عرضه بنزین سوپر را گزارش دهید

او درباره موجودی بنزین سوپر جایگاه‌ها توضیح داد: باتوجه‌به مصرف بالای بنزین سوپر نیاز است که به‌منظور تولید بیشتر بنزین، از ظرفیت بنزین سوپر نیز استفاده کنیم؛ کیفیت بنزین یورو که در کلان‌شهرها توزیع می‌شود با بنزین سوپر تطابق دارد و هم‌وطنان در این باره نگرانی نداشته باشند. عرضه بنزین سوپر به خودروهای مدل‌بالا غیرقانونی است و هم‌وطنان تخلفات احتمالی در این باره را به سامانه ۰۹۶۲۷ گزارش کنند.

مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره برخی گزارش‌ها درباره کاهش سهمیه بیش از حجم سوخت دریافتی افزود: اگر سوخت‌گیری صحیح انجام نشود، ممکن است یک مقدار جزئی از سهمیه افراد در هنگام سوخت‌گیری کاهش یابد؛ بنابراین لازم است که هم‌وطنان در این باره دقت داشته باشند که بعدازاین که نازل را در جای خود باز می‌گردانند، صبر کنند تا سامانه پیام برداشتن کارت را اعلام کند و بعد کارت خود را بردارند.

 

قطع سهمیه سوخت خودروهای اینترنتی در سال ۱۴۰۳

عرب‌عامری درباره قطع سهمیه سوخت خودروهای اینترنتی در سال ۱۴۰۳ گفت: طبق مصوبه‌های جدید اعلام شده است که این سهمیه امسال اختصاص پیدا نکند که شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در این باره مجری بوده و تصمیم‌گیر نیست.

 

اجرای طرح پایلوت سهمیه برخط کامیون‌داران از اردیبهشت‌ماه

او درباره حجم سهمیه نفت گاز کامیون‌داران گفت: این سهمیه بر اساس پیمایش، تعداد بارنامه‌ها و مشخصات خودروها اختصاص می‌یابد و سهمیه به‌صورت آفلاین و آنلاین شارژ می‌شود که البته به‌تازگی به‌منظور توزیع عادلانه، به‌جای سهمیه ماهیانه، سهمیه پانزده‌روزه محاسبه و تخصیص می‌یابد.

 

 مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی همچنین از اجرای طرح پایلوت اختصاص سهمیه کامیون‌داران به‌صورت برخط از ابتدای اردیبهشت‌ماه امسال خبر داد و افزود: بر اساس این طرح پس از دریافت بارنامه، بسته به مسیر، سهمیه متناظر به کامیون‌داران اختصاص خواهد یافت که مشکل کمبود سهمیه را نیز مرتفع خواهد کرد.

 

 کیفیت بنزین جایگاه‌های سطح شهرها یکسان است

 عرب‌عامری درباره برخی شایعات مطرح شده درباره تفاوت کیفیت بنزین جایگاه‌های مختلف در شهرها گفت: کیفیت بنزین جایگاه‌های سطح شهرها یکسان است و چنین شایعاتی درباره متفاوت‌بودن کیفیت بنزین برخی جایگاه‌ها، بی‌پایه‌واساس است.

 

 او همچنین با تأکید بر اجرای بازدیدهای منظم دوره‌ای در جایگاه‌های سوخت سراسر کشور ادامه داد: همه ۵۷ هزار نازل کشور به صور ماهیان چک می‌شود و افزون بر آن سازمان استاندارد نیز به‌صورت منظم بازرسی‌های خود را انجام می‌دهد.

 

 خودروهای فرسوده یکی از دلایل مصرف سوخت در کشور

 مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به این که یکی از دلایل مصرف سوخت در کشور ما خودروهای فرسوده است، تصریح کرد: در این باره باید دولت تسهیلاتی ارائه کند که افراد بتوانند خودروها را جایگزین کنند.

 

عرب‌عامری تأکید کرد: افرادی که رمز کارت سوخت خود را فراموش کرده‌اند، به نواحی مراجعه کرده و با ارائه مدارک، رمز تازه را دریافت کنند. افرادی نیز که کارت سوخت خودروی صفر خود را تاکنون دریافت نکرده‌اند، با سامانه ۰۹۶۲۷ تماس بگیرند. درصورتی‌که کارت سوخته است، هم‌وطنان برای ثبت درخواست کارت سوخت المثنی به دفاتر پلیس مراجعه کنند.

 

مدیر عملیات شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اظهار کرد: افرادی که کارت سوخت خود را دریافت نکرده‌اند، می‌توانند از طریق کد شناسایی خود، تازه‌ترین وضع کارت سوخت خود را در سامانه اینترنتی شرکت پست یا پلیس ردیابی کنند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

آخرین اخبار