مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان اعلام کرد؛
اختصاص ۷ هزار قطعه زمین برای ‌جوانی جمعیت در سطح استان کرمان

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان از اختصاص ۷ هزار قطعه زمین برای ‌جوانی جمعیت در سطح استان کرمان خبر داد.

به گزارش آسمان بردسیر، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان با اشاره به اینکه هفت هزار قطعه زمین برای بحث جوانی جمعیت و فرزندآوری در سطح استان کرمان اختصاص داده شده است، گفت: استاندار کرمان حمایت جدی از ستاد جوانی جمعیت استان دارند.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کرمان، مریم‌السادات طباطبایی مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان در همایش طلایه‌داران تبلیغ که با حضور آیت‌الله شیخ‌بهایی منتخب مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری برگزار شد با تبریک فرارسیدن ماه رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات بندگان خدا، اظهار داشت: امروز اگر ما دست و پایمان را از دست بدهیم باز هم می‌توانیم حیات داشته باشیم اما اگر قلب را از دست بدهیم، نمی‌توانیم زندگی کنیم.

 

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در بحث فرزندآوری اینگونه دغدغه دارند و در مجالس مختلف این موضوع را مورد تاکید قرار دادند، گفت: ایشان سال گذشته در اوج اغتشاشات فرمودند «من نگران جوانی جمعیت در کشور هستم.»

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان با اشاره به اینکه کشور مسلمان ایران امروز در ابر بحران جمعیتی قرار گرفته است و باید هوشیار باشیم، بیان کرد: باید مراقبت کنیم که در تله جمعیتی نیفتیم و بسیاری از کشورها از جمله ژاپن در این تله گرفتار شدند.

 

وی با بیان اینکه پایین‌ترین نرخ جمعیت 2.5 است و متاسفانه امروز ایران در بین کشورهای اسلامی پایین‌ترین نرخ جمعیتی را دارد و برخی از شهرها حتی زیر عدد دو هستند، افزود: خطر پیری جمعیت بزرگترین خطری است که کشور را تهدید می‌کند.

 

طباطبایی با اشاره به اینکه اقتصاد و امنیت کشور با وجود نیروی جوان تأمین می‌شود و همه ما می‌دانیم در خانه‌ای که فرزند نیست برکت نیست، ادامه داد: شعار فرزند کمتر زندگی بهتر ضربه سنگینی به پیکره جامعه ما زد.

 

وی با بیان اینکه تحقیقات متعددی داشتیم که اکثر خانواده‌هایی که فرزند ندارند از مفرحین جامعه هستند، گفت: بعد هم همین خانواده‌ها گلایه می‌کنند که وضعیت اقتصادی خوب نیست و باید بدانیم که ما مسلمان هستیم و می‌دانیم که فرزند برکت است.

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان با اشاره به اینکه متاسفانه سن ازدواج بالا رفته و این موضوع یک آسیب بزرگ برای جامعه است، بیان کرد: فرصت ماه مبارک رمضان را باید غنیمت شمرد و برای جوانی جمعیت کار فرهنگی انجام داد.

 

وی با بیان اینکه باید جامعه بداند که ازدواج هیچ مانعی برای پیشرفت انسان نیست، گفت: اگر امروز به فکر جمعیت نباشیم ایران به یک سرای سالمندان بزرگ تبدیل خواهد شد و باید جامعه را از خطر جدی جمعیت هوشیار کرد.

 

طباطبایی با طرح این سوال که چگونه عده‌ای حاضرند سگ در خانه داشته باشند و سگ پرورش بدهند اما به فرزند که می‌رسد مشکلات اقتصادی را عنوان می‌کنند، افزود: دشمن به‌شدت تلاش می‌کند تا فرهنگ غلط غرب را در کشور گسترش دهد و مانع ازدواج و فرزندآوری شود.

 

وی با بیان اینکه ازدواج آرامش روانی برای انسان می‌آورد و وجود فرزند به خانواده استحکام می‌بخشد، ادامه داد: متاسفانه شاهد سقط جنین هستیم و افزایش پیدا کرده و این موضوع نباید به فرهنگ تبدیل شود.

 

مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان با اشاره به اینکه هفت هزار قطعه زمین برای بحث جوانی جمعیت و فرزندآوری در سطح استان کرمان اختصاص داده شده است، گفت: خوشبختانه استاندار کرمان نیز حمایت جدی از ستاد جوانی جمعیت استان دارند و شخصاً در جلسات شرکت می‌کنند.

 

وی با بیان اینکه مشوق‌های خوبی برای فرزندآوری در کشور و استان کرمان گذاشته شده است، افزود: امیدوارم همه بتوانیم در این امر مهم و الهی موفق باشیم و رضایت الهی را کسب کنیم.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

بخش خبری آسمان بردسیر
بخش خبری دوشنبه 26 تیر ماه

آخرین اخبار