مدیرکل راهداری استان کرمان خبر داد؛
15 هزار تابلو کامپوزیتی در جاده های استان نصب می شود/ این تابلوها هیچ ارزش ریالی ندارد

مدیرکل راهداری استان کرمان با بیان اینکه جاده‌های استان به تابلوهای کامپوزیت مجهز می‌شود، گفت: این تابلوها از جنس فلز نیست و هیچ ارزش ریالی برای سارقین ندارد.
تابلوهای کامپوزیتی جاده ای

به گزارش آسمان‌بردسیر، تسنیم نوشت: احسان عراقی‌زاده مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه سرقت تابلو و علایم جاده‌ای در استان زیاد شده است، اظهار داشت: با کمک نیروهای امنیتی و انتظامی استان کرمان تمام تلاش خود را گذاشتیم تا جلوی این سرقت‌ها را بگیریم.

 

وی با اشاره به اینکه از استاندار کرمان و پیگیری استانداری و دادگستری تشکر می‌کنیم که با اقدامات انجام شده از سرقت تابلوها و علایم جاده‌ای در طول محورهای استان پیشگیری خیلی خوبی شد، گفت: سارقین زیادی در این حوزه دستگیر شدند، اما این افراد بعد از دستگیری و مجازات دوباره اقدام به سرقت کرده‌اند.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با بیان اینکه اکثر سرقت‌ها در پایه تابلوها و علایم جاده‌ای، نرده پل‌ها و گاردریل‌ها بوده است، ادامه داد: حتی روشنایی‌ها و چراغ‌های راهنما نیز به سرقت رفته است.

 

وی با اشاره به اینکه علایم راهنمایی و رانندگی در ایمنی رانندگان نقش بسیار مهمی دارد و با جان مردم در ارتباط است، گفت: متاسفانه در مواردی حتی دوربین‌های جاده‌ای هم به سرقت رفته است و تقریباً هر سال 10 میلیارد تومان قرارداد خسارت بابت سرقت تابلوها و علایم جاده‌ای داریم.

 

عراقی‌زاده با بیان اینکه یک شرکت دانش‌بنیان تابلو و علایمی تولید کرده که از جنس کامپوزیت است، ادامه داد: این جنس تابلو هیچ ارزشی ندارد و برای سارقین نیز فایده‌ای ندارد، چرا که نه فلز است و نه پلاستیکی است که از محل فروش آن بتوانند درآمدی داشته باشند.

 

وی با اشاره به اینکه امسال 15 هزار تابلو به ارزش 10 میلیارد تومان از این شرکت خریداری شده که در جاده‌های استان کرمان نصب می‌شود، تاکید کرد: برای جرم سرقت تابلوها و علایم رانندگی باید مجازات سنگینی در نظر گرفته شود، چرا که با جان مردم در ارتباط است.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان با بیان اینکه برای نگهداری جاده‌ها به سمت شرکت‌های دانش‌بنیان رفتیم تا با هوشمندسازی و ارتقای بهره‌وری هم در مصرف برق صرفه‌جویی شده و هم از سرقت تابلوها جلوگیری شود، افزود: جایگزینی نرده‌های بتنی به جای نرده‌های فلزی در جاده‌ها نیز در دستور کار است.

 

عراقی‌زاده با اشاره به اینکه نرده‌های بتنی هم ایمنی را بالا می‌برد و هم از سرقت نرده‌های فلزی جلوگیری می‌شود، ادامه داد: از پوشش گیاهی نیز به جای گاردریل‌ها در برخی کشورها استفاده می‌شود که این موضوع نیز در آیین نامه جدید در دستور کار راهداری است.

 

وی با بیان اینکه متاسفانه در مواردی تابلوهای کامپوزیتی تازه نصب شده هم توسط سارقان بریده شده و زمانی که متوجه شده این تابلو از فلز نیست و هیچ ارزش ریالی ندارد آن را رها کرده و رفته است، گفت: به هر حال این تابلو هم تخریب شده است.

 

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمان بیان کرد: از رسانه‌های استان درخواست داریم که این موضوع را شفاف‌سازی کنند که این تابلوها ارزش ریالی برای سارقین ندارد پس هم وقت خودشان را هدر ندهند و هم تابلوهای نصب شده در سطح جاده‌ها را تخریب نکنند.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

بخش خبری آسمان بردسیر
بخش خبری دوشنبه 26 تیر ماه

آخرین اخبار