حسن پور نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی خبر داد :
آغاز عملیات ابر پروژه فولاد بردسیر در آینده نزدیک

 نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی از سرمایه‌گذاری شرکت‌های صنعتی معدنی برای ابرپروژه بی‌نظیر فولاد در شهرستان بردسیر و کلنگ‌زنی عملیات اجرایی این پروژه عظیم در آینده نزدیک خبر داد.
حسن پور

به گزارش سپهر بردسیر، شهباز حسن‌پور درباره جزئیات دیدار مجمع نمایندگان استان با رئیس جمهور و معاونان وی، می گوید: در این دیدار خواستار توجه جدی دولت به مسائل و مشکلات عدیده استان کرمان در بخش‌های مختلف شدیم.

 

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی از گریبان بودن استان کرمان و شهرستان‌های سیرجان و بردسیر با خشکسالی طی دو دهه گذشته خبر داد و گفت: در ابتدای سال جاری مشکل «سرمازدگی»؛ کشاورزان، باغداران و پسته‌کاران این استان را به روز سیاه نشاند و در چند روز گذشته نیز سیل ویرانگر بیش از ۲۵۰ قنات در شهرستان‌های سیرجان و بردسیر را با خاک یکسان کرده است، به شکلی که بعضی از روستاها حتی آب آشامیدن هم ندارند که توجه جدی دولت به این موضوع و جبران فوری ضرر و زیان‌های وارده را می‌طلبد.

 

حسن‌پور با اشاره به سابقه طولانی تأسیس دانشکده علوم پزشکی در شهرستان سیرجان و ظرفیت علمی جوانان و فرهیختگان این خطه، خواستار ارتقای دانشکده علوم پزشکی سیرجان به دانشگاه علوم پزشکی شد.

 

رییس فراکسیون اشتغال و اصناف مجلس شورای اسلامی همچنین در ادامه با اعلام این خبر که بحث افزایش حقوق مابقی بازنشستگانی که تاکنون اقدام نشده بود، قطعی و اجرایی می‌شود و به این ترتیب ۳۸ درصد به حقوق آنها افزوده خواهد شد، گفت: با توجه به اینکه همه زیرساخت‌ها فراهم شده است، در این دیدار از رئیس جمهور خواستار برخورد جدی و قاطع با مقصران تأخیر در اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان شدیم.

 

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این دیدار خواستار اجرای تأمین اعتبار برای احداث پارک علم و فناوری و بازسازی مدارس خسارت دیده از سیل خصوصاً در مناطق عشایری استان کرمان شد، به موضوع تلفات جاده ای نیز اشاره کرد و گفت: روزانه شاهد ۵۴ نفر تلفات جاده‌ای در کشور هستیم که آمار وحشتناک سالانه بیش از ۱۷ هزار کشته در جاده‌های کشور را روی دست ما می‌گذارد و بیش از یک هزار تن از آنها در جاده‌های استان کرمان جان شیرین خود را از دست می‌دهند، که در همین راستا خواستار تأمین بودجه جهت رسیدگی به نقاط حادثه‌خیز در جاده‌های استان و همچنین جهت تکمیل جاده‌های در دست اقدام و احداث و بهسازی جاده‌های موجود استان هستیم.

 

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس ضمن گلایه از این موضوع که با توجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی چرا هنوز اجازه واردات خودرو داده نمی‌شود، اظهار کرد: بعضی از خودروسازان داخلی به جای ساختن خودروهایی امن که وسیله آرامش و آسایش مردم ایران اسلامی باشد، برای آنها ارابه مرگ تولید می‌کنند. این در حالی است که برای مثال قیمت اعلامی کارخانه برای یک «پراید ۱۵۱» حدود ۱۶۵ میلیون و در بازار آزاد حدود ۱۸۰ میلیون تومان است که حتی با نرخ آزاد ارز حدود ۶ هزار دلار است و می‌توان خودروهای بسیار با کیفیت‌تر از «پراید ۱۵۱» را با این قیمت وارد کرده و در اختیار مردم قرار داد که این موضوع نه‌تنها باعث آسایش مردم و کاهش تلفات ناشی از ناایمنی خودرو در هنگام تصادفات می‌شود بلکه باعث می‌شود تولیدکنندگان داخلی نیز ناچار بر کیفیت محصولات خود بیفزایند.

 

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به این موضوع که در حال حاضر روزانه از مجموع ۹۰ میلیون مترمکعب شیرین‌سازی آب دریا در جهان، حدود ۲۲ میلیون مترمکعب شیرین‌سازی آب دریا در خلیج فارس انجام می‌شود که سهم ایران از این مقدار تنها ۲۰۰ هزار مترمکعب است، خواستار حل فوری مشکل تأمین آب بهداشتی و سالم برای روستاهای مسیر خط لوله و مردم شهرستان سیرجان با به‌کارگیری تکنولوژی و شیرین کردن آب دریای خلیج فارس شد.

 

حسن‌پور با اعلام این مطلب که ۶۵ درصد بودجه کشور در تهران و در اختیار مدیران عامل بانک‌های کشور می‌باشد، در این خصوص خواستار تفویض اختیارات به استانداران شد و گفت: کلیه شرکت‌هایی که در استان کرمان فعالیت دارند باید حساب‌های خود را به این استان و شهرستان‌های تابعه آن منتقل کنند و عوارض و ارزش افزوده تبادلات مالی درون استانی در خود استان و شهرستان‌های تابعه پرداخت و هزینه شده و با خاطیان از این امر برابر قانون برخورد شود.

 

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس خواستار اجرایی شدن تبصره‌های ۱۸ قانون در رابطه با پرداخت وام به مردم و تبصره ۱۲ در راستای نوسازی ناوگان حمل و نقل کشور شد و با اعلام اینکه امروزه بیش از ۲۰۰ هزار خودروی اسقاط در جاده‌های کشور در حال تردد هستند تصریح کرد: چه کسی باید فکری به حال این وضعیت کند و چرا دولت به وظایف خود در این خصوص عمل نمی‌کند؟! تنها راه چاره نه‌تنها برای این مشکل بلکه برای اکثر مشکلات موجود، چابک شدن دولت است.

 

رییس فراکسیون اشتغال و اصناف مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود خواستار توجه ویژه و فوری دولت به بحث ساخت سالانه یک میلیون مسکن شد و اعلام کرد: امروز بحث تأمین مسکن در شهرستان سیرجان و بردسیر به یک موضوع بغرنج و کلاف سردرگم تبدیل شده است.

 

حسن‌پور در این دیدار خواستار حمایت واقعی از بخش خصوصی شد و گفت: حمایت از بخش خصوصی بایستی از شعار به عمل تبدیل شود.

 

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی با اعلام خبر سرمایه‌گذاری شرکت‌های صنعتی و معدنی برای ابرپروژه بی‌نظیر فولاد در شهرستان بردسیر گفت: بیش از دو سال مطالعات کامل در خصوص این ابرپروژه انجام شده و هم‌اکنون تجهیز کارگاه صورت گرفته، همه زیرساخت‌ها فراهم شده و مشاور، ناظر و پیمانکار انتخاب شده‌اند و این هدیه‌ای است که از طرف بخش خصوصی در آستانه سفر رئیس دولت در جهت ایجاد اشتغال و تولید و حل همیشگی معضل بیکاری تقدیم مردم شهرستان بردسیر و نیز مردم سایر شهرستان‌های استان کرمان می‌شود.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

بخش خبری آسمان بردسیر

آخرین اخبار