مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان خبر داد؛
اجرای سرود و جشن‌های شاد انقلاب در میادین شهر کرمان / افتتاح 100ها پروژه در دهه فجر

مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان با اعلام برنامه‌های ایام‌الله دهه فجر از برگزاری بیش از 5 هزار برنامه در سراسر دیار کریمان خبر داد.
دهه فجر کرمان

به گزارش آسمان بردسیر، حسین انجم‌شعاع مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان در جمع خبرنگاران به‌مناسبت ایام‌الله دهه مبارک فجر اظهار داشت: انقلاب ما یک انقلاب همه‌جانبه فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی بود.

 

دوران تحقیر ایرانی‌ها با پیروزی انقلاب تمام شد

وی بیان داشت: مردم ایران مردمی مسلمان، دین‌باور و معتقد به اسلام و ولایت بودند و فرهنگ اسلامی ایرانی که بیش از یک‌هزار سال در این کشور رشد کرده بود، می‌خواستند با همین فرهنگ زندگی کنند، اما این فرهنگ ایرانی و اسلامی از زمان رضا شاه با کشف حجاب مورد تهاجم قرار گرفت.

 

مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان ادامه داد: سال 57 انقلاب اسلامی روی داد و مردم در برابر تغییر ماهیت و هویتی که ایران را تبدیل به فرهنگ غربی و بی‌بند و باری می‌کرد، ایستادند و آن را کنار زدند.

 

انجم‌شعاع اضافه کرد: ایران همیشه یک کشور قدرتمند و ابرقدرت بوده است اما از زمان قاجار و پهلوی این اقتدار و عظمت ایران را از بین می‌برند و انقلاب صنعتی روی می‌دهد و ایران از این انقلاب صنعتی عقب می‌ماند و ایران، کشوری عقب‌مانده می‌شود و مردم ایران را تحقیر می‌کنند و مردم از این تحقیر ناراحت بودند.

 

وی ابراز داشت: انقلاب اسلامی اقتدار، عزت و عظمت را به مردم ایران برمی‌گرداند و دوران تحقیر و کوچک‌کردن مردم ایران تمام می‌شود و انقلاب اقتصادی نیز روی داد زیرا ما از نظر علمی و تکنولوژی پیشرفتی نداشتیم و مردم و جوان ما اجازه نداشتند در مسائل مهم جهانی پیشرفت کنند و صاحب ایده باشند، اما بعد از انقلاب در همه زمینه‌ها رشد و پیشرفت کرده‌ایم.

 

انجم‌شعاع از رشد 16 برابری رتبه علمی ایران در جهان سخن به‌میان آورد و ادامه داد: این موفقیت‌های ایران در حالی روی داده است که بعد از انقلاب اسلامی با توطئه دشمنان، تحریم‌ها و فشارهای همه‌جانبه مواجه بوده‌ایم، اما انقلاب اسلامی پویا بوده و حرکت کرده است.

 

مردم را با روایت پیشرفت امیدوار کنیم 

وی با بیان اینکه ما بیشتر مشکلات اقتصادی و معیشتی را می‌بینیم و پیشرفت‌ها تحت‌الشعاع این مشکلات اقتصادی قرار می‌گیرد، تصریح کرد: ما نتوانستم پیشرفت‌ها را خوب روایت کنیم تا مردم احساس کنند کشور با وجد تحریم‌ها و فشارها در قله قرار گرفته و کشورها اذعان می‌کنند به‌ویژه در صنایع نظامی جزو کشورهای برتر دنیا هستیم.

 

مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان بر روایت خوب پیشرفت و دستاوردهای ایران بعد از انقلاب اسلامی و اضافه کرد: در اغتشاشات هیچ اتفاقی نمی‌افتاد و کسی کشته نمی‌شد و طرف هم زنده بود، اما به شکل آتشین روایت می‌کردند که فلانی شکنجه شده و فوت کرده است.

 

انجم‌شعاع عنوان کرد: باید با روایت پیشرفت‌ها اجازه ندهیم روایت ساختگی دشمنان در ذهن مردم شکل بگیرد و مردم را با روایت پیشرفت به نظام جمهوری اسلامی و آینده امیدوار کنیم.

 

مردم از مسؤولان جلوتر هستند 

وی تصریح کرد: مردم طی 44 سال گذشته پای نظام، انقلاب اسلامی، ارزش‌ها و کشور ایستاده‌اند و همه‌جوره دفاع کردند و با اعتقادات خود همیشه از مسؤولان جلوتر بوده‌اند.

 

انجم‌شعاع اظهار کرد: در اغتشاشات اخیر به فرموده مقام معظم رهبری دشمنان همه توان خود را گذاشتند و برنامه‌ریزی آنها نمره 20 داشت، اما موفق نشدند زیرا مردم همراهی نکردند و اینها جنگ رسانه‌ای بود که جایی را آتش بزنند و یا پول بدهند و شعار بنویسند و بلوا و آشوب درست کنند، اما توده مردم با وجود مشکلات معیشتی و اقتصادی به میدان نیامدند و این به علت اعتقاد مردم به اسلام و اهل بیت (ع) است و مسؤولان که در زمینه اقتصادی و معیشتی کار می‌کنند باید قدر این مردم فهیم و خوب را بدانند.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود از روایت پیشرفت در دهه فجر به‌شکل باورپذیر برای مردم به عنوان یک اصل مهم نام برد و ادامه داد: جهاد تبیین مورد تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی باید در دهه فجر اتفاق بیفتد.

 

اجرای ۵۰۰۰ برنامه در دهه فجر 

انجم‌شعاع از تشکیل ستاد دهه فجر استان کرمان طی یک ماه گذشته خبر داد و عنوان کرد: کمیته‌های 26گانه ستاد دهه فجر اقشار مختلف مردم را در برمی‌گیرد و بیش از یک‌هزار برنامه فرهنگی هنری قرآنی و مراسم در شهر کرمان و بیش از 5 هزار برنامه در سراسر استان کرمان طی دهه فجر برگزار می‌شود.

 

وی از مهمترین برنامه‌های ایام‌الله دهه فجر سخن به‌میان آورد و ابراز داشت: اهدای جهیزیه به زوج‌های جوان توسط کمیته همیاری ستاد دهه فجر در ششم بهمن‌ماه و برگزاری همایش آشنایی با دستاوردهای جدید و جهاد تبیین با حضور طلاب و روحانیون نیز امشب دهم بهمن‌ماه برگزار می‌شود.

 

مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان از نواختن زنگ انقلاب در مدارس، رژه موتوری، ویژه‌برنامه صنوف، مهمانی لاله‌ها در گلزارهای شهدا، جشن سالروز ورود حضرت امام راحل در 12 بهمن و به‌عنوان دیگر برنامه‌های ایام‌الله دهه فجر خبر داد.

 

انجم‌شعاع از نورافشانی شب 22 بهمن، برگزاری همایش طلایه‌داران انقلاب اسلامی، مصاحبه با اندیشمندان کشورهای محل تبعید امام خمینی (ره)، افتتاح و کلنگ‌زنی 924 پروژه دولتی، اجرای مسابقات تلویزیونی، مراسم جشن انقلاب در سالن خواجه‌نصیر، برگزاری مسابقات ورزشی به‌عنوان دیگر برنامه‌های ایام‌الله دهه فجر نام برد.

 

وی ادامه داد: نمایشگاه دستاوردهای فرهنگی توسط سازمان‌های مردم‌نهاد در دانشگاه آزاد، جشن بزرگ خانواده ورزش، ویژه‌برنامه‌های جشن انقلاب در 10 مسجد محوری، افتتاحیه باغ‌موزه فرش، جشنواره روستایی و عشایری و نمایشگاه کارآفرینان، شب شعر انقلاب و دیدار با خانواده معزز شهدای انقلاب از جمله برنامه‌ها در دهه فجر انقلاب اسلامی است.

 

مسؤول شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کرمان همچنین ویزیت رایگان در درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های نیروهای مسلح، صبح‌گاه مشترک نظامی، استقرار گروه موزیک و سرود در میادین شهر، طراحی 13 پوستر ایران سرافراز، جشنواره هنرهای تجسمی فجر، تبلیغات و فضاسازی شهری، جشن انقلاب و جشن میلاد حضرت علی (ع) از دیگر برنامه‌های دهه فجر برشمرد.

 

انجم‌شعاع از برگزاری ویژه‌برنامه جشن پیروزی انقلاب اسلامی در سه نقطه مسیر راهپیمایی 22 بهمن در کرمان خبر داد و اظهار داشت: غرفه‌های تبلیغی، فرهنگی و پذیرایی در مسیر راهپیمایی ایجاد می‌شود و با حضور مردم جشن انقلاب را برگزار می‌کنیم.

 

وی خاطرنشان کرد: اجرای برنامه‌های شاد و با نشاط در ایام دهه فجر با توجه به همزمانی با اعیاد رجبیه و نبود همه‌گیری کرونا مورد تاکید است.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

آخرین اخبار