رئیس کل دادگستری استان کرمان تاکید کرد؛
بهره‌گیری حداکثری از زمان برای رسیدگی به پروندها و رفع مشکلات مردم/ 1500 نفر از مشمولان عفو آزاد می‌شوند

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: تعداد مشمولان عفو معیاری اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی در استان کرمان از مرز ۳۰۰۰ نفر گذشته است.
رئیس کل دادگستری کرمان
به گزارش آسمان بردسیر، حجت الاسلام  ابراهیم حمیدی رئیس کل دادگستری استان کرمان در جمع قضات دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان در خصوص عفو رهبری گفت: البته کار بررسی پرونده های متهمان و محکومان همچنان ادامه دارد و پیش بینی می شود که این تعداد به بیش از ۳۵۰۰ نفر افزایش یابد.

 

وی تصریح کرد: براساس عفو اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی بیش از ۱۵۰۰ نفر از زندان ها آزاد می شوند و مابقی مشمول تقلیل مجازات خواهند شد.

 

نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان با اشاره به این مطلب که در عفو اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی سارقان مستثنی شده اند، تصریح کرد: سرقت مشکل جدی جامعه ماست و باید در برخورد با آن جدیت و قاطعیت لازم وجود داشته باشد.

 

وی بیان کرد: در مقابل جرم‌سرقت نباید بی تفاوت باشیم زیرا سرقت امنیت جامعه را خدشه دار می کند و در صدور دستورات قضایی و قرارهای تامین باید به ابعاد و تاثیرات این جرم در جامعه توجه شود.

 

حمیدی با اشاره به انتظار مردم از دستگاه قضایی به منظور رفع مشکلات آنها، تصریح کرد: دادسرا پیشانی دستگاه قضایی در پرونده های کیفری است و این بخش در مرکز استان اهمیت ویژه‌تری دارد.

 

رئیس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر بهره گیری حداکثری از زمان برای رسیدگی به پروندها و رفع مشکلات مردم، عنوان کرد: ۱۳ هدف برای برنامه های سال ۱۴۰۲ دیده شده و با تبیین این برنامه ها، هر فرد باید نقش خود در تحقق این برنامه ها را شناخته و به آن عمل نماید.

 

وی موضوع نظارت بر ضابطین را نیز مورد تاکید قرار داد و اظهار کرد: پرهیز از صدور آراء مبهم به منظور تسریع روند پیگیری پرونده ها در اجرای احکام نیز باید همواره مد نظر قرار گیرد.

 

حمیدی گفت: به منظور بهبود وضعیت معیشتی قضات و کارکنان، فعال کردن تعاونی مسکن کارکنان، فعال کردن تعاونی مصرف و سایر اقدامات رفاهی در دست پیگیری قرار دارد.

 

رئیس کل دادگستری استان کرمان تاکید کرد: اجرای عدالت باید به دست قضات توانمند دستگاه قضایی به بهترین شکل ممکن محقق شود.

 

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

بخش خبری آسمان بردسیر
بخش خبری دوشنبه 26 تیر ماه

آخرین اخبار