رئیسی رئیس جمهور:
به هیچ مدیری چک سفید امضا نداده‌ام/ دولت‌های قبل از کنار اجرای قانون مولدسازی عبور کردند

رئیس جمهور گفت: دولت مردمی در زمینه مولدسازی قانون‌گذاری جدید نکرد، بلکه صرفا برای اجرای قانونی که دولت‌های قبل از کنار آن عبور کرده بودند و این دولت نمی‌خواست همان رویکرد را ادامه دهد، ساز و کار اجرایی تدوین کرد.
رئیسی رئیس جمهور

به گزارش آسمان‌بردسیر،تسنیم نوشت: آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی شب گذشته در نشست با جمعی از فعالان فرهنگی و اجتماعی، ارتباط خود و دیگر مسئولان با فعالان و نخبگان فرهنگی و اجتماعی و بهره‌مند شدن از نظرات آنان را مغتنم دانست و اظهار داشت: البته فعالان فرهنگی و اجتماعی گمان نکنند که با طرح دغدغه‌هایشان در چنین نشست‌هایی مسئولیت از آنان ساقط شده، بلکه باید با روحیه جهادی و انقلابی این دغدغه‌ها را تا رفع آنها با جدیت دنبال کنند.

 

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه تعاون یکی از سه رکن اقتصاد کشور در کنار بخش دولتی و خصوصی است، اظهار داشت: بخش تعاون یکی از بهترین بخش‌ها برای مشارکت در اجرای قانون مولدسازی اموال مازاد دستگاه‌ها است، اما متاسفانه ساز و کاری که برای اجرای قانون مولدسازی تدوین شده بود، به شکل نامناسبی در افکارعمومی مطرح و گرفتار دیدگاه‌های سیاست‌زده شد.

وی افزود: آنچه در این دولت مطرح شد صرفا یک ساز و کار برای اجرای قانون مولدسازی بود که از گذشته وجود داشته و متاسفانه در دولت‌های قبل از کنار آن عبور شده و اجرا نشد. ما قانون‌گذاری جدید نکردیم، بلکه با توجه به رویکرد این دولت که بنا ندارد از کنار مسائل عبور کند، تلاش داریم این قانون را اجرا کنیم، اما متاسفانه طرح نامناسب این موضوع در جامعه باعث شد که حتی دوستان ما نسبت به آن شائبه پیدا کنند.

 

آیت‌الله رئیسی خاطرنشان کرد: دولت مردمی بنا دارد مسائل و مشکلات انباشه شده کشور را حل و فصل کند و به عنوان مثال علاوه بر تلاش برای اجرای قانون مولدسازی، در یکسال گذشته حداقل 2 میلیون مودی جدید مالیاتی احصا شده‌اند، در حالی که در دولت‌های گذشته اقدام موثری برای جلوگیری از فرار مالیاتی صورت نگرفت.

 

رئیس جمهور در ادامه در پاسخ به برخی مطالب ارائه شده در این جلسه درباره لزوم برخورد با فساد و برکناری مدیران فاسد و ناکارآمد اظهار داشت: از ابتدای دولت تاکید کردم که دولت مردمی به هیچ مدیری چک سفید امضا نداده است و همه مسئولان از سطح وزیر تا دیگر مدیران به شکل دائم تحت نظارت و ارزیابی هستند.

 

رئیس جمهور با استقبال از پیشنهاد ارائه شده برای استفاده از نظرات فعالان فرهنگی و اجتماعی در زمینه ارزیابی عملکرد کارگزاران دولتی، به استاندار خوزستان و دیگر مسئولان دولتی تاکید کرد که از مشارکت فعالان اجتماعی و فرهنگی دغدغه‌مند در کارگروه‌های ارزیابی مدیران بهره بگیرند.

 

رئیس جمهور با تاکید بر ضرورت مقابله با هجمه امپراطوری رسانه‌ای دشمن برای مایوس و ناامید کردن مردم، سهم دولت و مسئولان دولتی را در جهاد تبیین سنگین عنوان و خاطرنشان کرد: مدیران از آنجا که بیشتر در جریان مسائل هستند، بهتر و موثرتر می‌توانند در رفع گره‌های ذهنی افکارعمومی عمل کنند.

 

رئیس جمهور در بخش دیگری از سخنانش با مهم و موثر توصیف کردن خدمات و اقدامات گروه‌های جهادی، ایجاد شورای‌عالی جهادسازندگی را اقدامی در راستای هم‌افزایی و حمایت از گروه‌های جهادی عنوان کرد.

 

آیت‌الله رئیسی نقش دولت را در ارتباط با مجموعه‌های جهادی حمایت، هدایت و نظارت توصیف و تصریح کرد: به هیچ وجه قرار نیست مجموعه‌های جهادی زیر نظر دستگاه‌ها و مدیران آنها باشند. مجموعه‌های جهادی باید با قوت و قدرت فعالیت خود را ادامه دهند چرا که یاری‌گر دولت هستند.

 

رئیس جمهور همچنین درباره مسائل مربوط به اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان گفت: اجرای این طرح 10 هدف داشت که فقط یکی از این اهداف مباحث مالی بود. در واقع این طرح برای ارتقای منزلت و نیز کیفیت کار تعلیم و تربیت اجرا شد که البته به وجه مالی آن بیشتر پرداخته شد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

آخرین اخبار