رئیس کل دادگستری استان کرمان:
تشکیل پرونده برای ۹۴ نفر از عاملان و مباشران ترور سردار سلیمانی

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: طی هفته‌های آینده برای ۹۴ نفر از عاملان، مسببان و مباشران ترور سردار شهید سلیمانی که بیشتر آنها آمریکایی هستند کیفرخواست صادر می‌شود و رای نهایی هم صادر خواهد شد.
دادگستری کرمان

به گزارش سپهر بردسیر، حجت‌الاسلام ابراهیم حمیدی در همایش بررسی ابعاد حقوقی ترور سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی اظهار داشت: باید از ملت قدرشناس ایران و مردم قدرشناس کرمان در حماسه‌ای که در روز گذشته در سومین سالروز شهادت سردار سلیمانی خلق کردند، قدردانی کنیم.

 

 

وی بیان کرد: موج جمعیتی که در مسیرهای منتهی به گلزار شهدای کرمان در سالروز شهادت سردار سلیمانی بود و تصاویری که به دنیا مخابره شد یک بار دیگر نشان داد حاج قاسم چه محبوبیتی در بین مردم بزرگ ایران دارد. 

 

 

رئیس کل دادگستری استان کرمان ابراز داشت: مراسم سالروز شهادت سردار سلیمانی در کرمان در امنیت و بدون هیچ حادثه‌ای برگزار شد و این در حالی بود که در بعضی از ساعت‌ها نگران این موج جمعیت بودیم که حادثه‌ای به وجود آید و الحمدالله با تدابیر صورت گرفته مراسم باشکوه برگزار شد.

 

 

حمیدی ادامه داد: از تدبیر مسؤولان و شورای تامین استان کرمان و از حضور ملت شریف و قدرشناس ایران و کرمان در بزرگداشت سومین سالروز شهادت سردار سلیمانی قدردانی می‌کنیم.

 

 

وی ادامه داد: مطالبه رهبری و ملت شریف ایران از حقوقدانان کشور است که پرونده ترور سردار سلیمانی را دنبال کنند و باید ابعاد مختلف این جنایت بزرگ آمریکا را بررسی و تقاضای مجازات عاملان و آمران این جنایت را در دادگاه عادلانه ای پیگیری شود و در تاریخ بماند زیرا به تعبیر رهبری، دوران به زن در رو گذشته است که یک رئیس‌جمهور، کشور و یا ظالمی جنایتی را انجام دهد و برود.

 

 

حمیدی یادآور شد: پرونده ترور سردار سلیمانی باید از ابعاد سیاسی، حقوقی و قضایی پیگیری شود و پرونده‌ای تشکیل شود، هرچند اگر در دادگاه عادلانه‌ای مسببان و عاملان این ترور محاکمه شوند باز هم حق مطلب ادا نمی‌شود زیرا این جنایت با چنین ابعادی را شاهد نبوده‌ایم و در مرحله اول باید انتقام خون شهید و همرزمان او گرفته شود.

 

 

وی بیان داشت: طی سه سال بعد از شهادت سردار سلیمانی، اینکه بنشینیم و دل خوش کنیم، مجامع حقوقی و قضایی بین‌المللی در این مسئله ورود کنند و پرونده‌ای را شکل دهند و به نتیجه برسانند، محقق نمی‌شود زیرا قاضی این دادگاه خودش متهم و عامل این جنایت است.

 

 

این مقام ارشد قضایی عنوان کرد: ما وظیفه داریم، بخش بین‌المللی پرونده سردار سلیمانی را از مجامع بین‌المللی پیگیری کنیم و این مطالبه نباید با مرور زمان فراموش شود حتی اگر ۱۰ یا ۲۰ سال از زمان ترور بگذرد.

 

 

حمیدی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها قبل از هر جنایتی به‌دنبال مشروعیت بخشیدن به جنایت خود بوده‌اند، ابراز داشت: جای تاسف دارد، بعضی از ملت‌هایی که قربانی جنایت‌های آمریکا هستند، این جنایت‌ها را می‌پذیرند، اما ملت ایران هیچ‌گاه توجیه‌های احمقانه آمریکا را نپذیرفته‌اند.

 

 

وی افزود: یک پرونده با موضوع ترور سردار سلیمانی در عراق تشکیل شده است و از جمهوری اسلامی هم مستنداتی دریافت کرده‌اند و در دادسرای تهران هم پرونده‌ای تشکیل شده و مستندات فراوانی جمع‌آوری شده و وکلا و قضات حقوق بین‌الملل در این پرونده کار کرده‌اند.

 

 

حمیدی تصریح کرد: پرونده‌ای برای ۹۴ نفر از عاملان، مسببان و مباشران شهادت سردار سلیمانی تشکیل شده است و تحقیقات نهایی را طی می‌کند و طی هفته‌های آینده برای ۹۴ نفر که بیشتر آنها آمریکایی هستند کیفرخواست صادر می‌شود و رای نهایی هم صادر خواهد شد و نسبت به اکثریت این افراد رای غیابی صادر می‌شود.

 

وی بیان داشت: استان کرمان محل ولادت حاج قاسم است و استان باید نقش خودش را در مستندسازی و جمع‌بندی این پرونده و گرفتن شکایت خانواده‌های شهدای مقاومت و همرزمان این شهید عزیز و ضررهای مادی و معنوی ایفا کند و این مستندات برای رسیدگی در دادگاه تهران ارسال شود.

 

انتهای پیام / 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

بخش خبری آسمان بردسیر

آخرین اخبار