حجت الاسلام شیخ الاسلامی:
حضرت زینب(س) الگوی زنان در شکل‌دهی سبک زندگی اسلامی در جامعه است

حجت الاسلام شیخ الاسلامی گفت: حضرت زینب(س) نشان داد اگر اقتضائات جامعه بطلبد و فضای سبک زندگی در حال انحراف باشد، زنان باید ورود کرده و از موضع دین مطالبه‌گری کنند تا زندگی انسان‌ها به اصل خود بازگردد.
حضرت زینب س
  •  

به گزارش آسمان بردسیر، تسنیم نوشت: حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد شیخ الاسلامی، کارشناس سبک زندگی اسلامی، طی سخنانی به مناسبت رحلت حضرت زینب سلام الله علیها به نقش اثرگذار زنان در بحران‌های اجتماعی اشاره کرد.

 

شیخ الاسلامی با نگاهی متفاوت به نحوه رفتار زنانه در جامعه، اظهار داشت: در سبک زندگی انسان‌ها هیچ عنصری به اندازه زن اثرگذار نیست. درواقع زنان شکل‌دهنده سبک زندگی انسان‌ها در جوامع هستند.

او با بیان اینکه حضرت زینب سلام الله علیها نماد کامل از یک پیشران در سبک زندگی افراد در جامعه اسلامی است، تصریح کرد: نظام اولویت‌دهی در سبک زندگی و تاریخ جامعه انسانی با کنش حضرت به طور کامل تغییر کرد.

 

کارشناس سبک زندگی اسلامی ادامه داد: حضرت زینب سلام الله علیها در بحث ملاک‌های اولویت نشان دادند اموری وجود دارند که با  روی دادن آنها بر همه آنچه پیش از این به عنوان تعالیم دین گفته شده، می‌توانند حاکم باشند و وظیفه یک انسان مسلمان را به طور کامل تغییر دهند.

شیخ الاسلامی خاطرنشان کرد: حضرت زینب سلام الله علیها شخصیتی بود که معدود افرادی ایشان را می‌شناختند، با وجود آنکه شخصیتی فاضله، عالمه و برجسته بودند. اما به مرور اقتضائات نشان داد که اگر جامعه بطلبد و فضای سبک زندگی اجتماع در حال انحراف از آموزه‌های اسلام باشد، باید زنان ورود کرده و از موضع دین بخواهد و مطالبه‌گری کند تا نوع زندگی انسان‌ها به اصل اسلامی خود بازگردد.
 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

بخش خبری آسمان بردسیر
بخش خبری دوشنبه 26 تیر ماه

آخرین اخبار