رئیس جمهور در کرمان :
دولت مصمم به حذف محرومیت از چهره زیبای کرمان است/ شهید سلیمانی افتخار کرمان و جهان اسلام

 رییس جمهور در بدو ورود به استان کرمان در قالب سفر استانی خود گفت: فقر و محرومیتی که در استان بویژه جنوب کرمان وجود دارد زیبنده نیست و دولت مصمم به زدودن آن از چهره زیبای این استان است.
کرمان

به گزارش سپهر بردسیر، آیت الله سیدابراهیم رییسی در جریان سی و یکمین سفر استانی خود به کرمان در فرودگاه بین المللی هاشمی رفسنجانی اظهارداشت: کرمان ظرفیت های بسیاری در کشاورزی، باغداری، گردشگری و معادن دارد و از آن به عنوان بهشت معادن ایران یاد شده است.

 

وی نیروی انسانی کارآمد، جوان و تحصیل کرده را دیگر ظرفیت مهم کرمان با وجود ۱۰۰ مرکز دانشگاهی آموزش عالی نام برد و گفت: اینها ظرفیت های بزرگی است که باوجود آنها بیکاری در استان معنا ندارد.

 

رییسی در عین حال با اشاره به محرومیت های موجود در این استان افزود: دولت مصمم به تکمیل پروژه های نیمه تمام و محرومیتی است که مردم را رنج می دهد.

 

رییس جمهور تاکید کرد: مصمم هستیم با کمک مردم در رفع فقر و محرومیت که چهره زیبای استان کرمان را بد جلوه می دهد اقدام کنیم.

 

وی گفت: در دولت هرجا موفقیتی بوده در حوزه هایی بوده که مردم مشارکت داشته اند.

 

رییسی افزود: مشارکت مردم در سرمایه گذاری بویژه در جنوب استان بسیار اهمیت دارد زیرا اینجا در استان زمینه های بسیار برای سرمایه گذاری وجود دارد که باید از آنها استفاده کرد.

 

وی با بیان اینکه فعالیت معادن که جزو ذخایر ارزشمند کشور است باید به نفع مردم و حل مشکلات مردم نیز باشد گفت: سهیم کردن مردم در منافع معادن از برنامه های کاری دولت است.

 

رییسی گفت: دولت در این سفر با نظرخواهی از نماینده رهبری در استان، استاندار، مدیران و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و خبرگان برنامه ای را به عنوان مصوبات این سفر در استان پیش بینی و نهایی می کند.

 

به گفته وی با حضور مدیران و اخذ نظر آنان مصوبات سفر در شورای اداری مورد بررسی قرار می گیرد و بعد از آن نیز به همت مدیران در استان و مرکز تلاش می کنیم مصوبات اجرایی شود.

 

وی اظهارداشت: از همینجا از مردم عزیز استان که جا داشت به همه شهرستان ها سر بزنم تشکر می کنم اما در این سفر دو روزه فرصت حضور در همه شهرستان ها نمی شود و در فرصت دیگری در خدمت مردم و خانواده شهدا در شهرستان های دیگر خواهیم بود.

 

رییسی افزود: سفر به کرمان حسن ختام سفرهای استانی است که امیدواریم آنچه خواست مردم است را دراین سفر پیگیری کنیم که در این زمینه بررسی های مشکلات و احصای کمبودهای استان کرمان انجام شده است.

 

وی گفت: کرمان مهد مردان و زنان فرهیخته، شعرا، ادبا، هنرمندان، سیاسیون و چهره های برجسته علمی است که از آنان به نام این استان یاد می شود.

 

شهید سلیمانی افتخار کرمان و جهان اسلام

رییس جمهوری بیان داشت: شهید سلیمانی نماد مقاومت و افتخاری برای کرمانی ها، کشور و جهان اسلام است که مقام معظم رهبری از ایشان به عنوان یک مکتب یاد کردند و مورد توجه همگان قرار دارد.

 

وی با اشاره به وجود ۶ هزار و ۵۰۰ شهید و ۱۹ هزار جانباز و ایثارگر استان کرمان گفت: از این استان به عنوان یکی از محورهای مقاومت یاد می شود و به حقیقت و راستی اینجا را پایتخت مقاومت نامیدند، ضمن آنکه کرمانی ها در دفاع مقدس ایفای نقش داشتند.

 

این دومین سفر رییس دولت سیزدهم به استان کرمان است؛ زمستان پارسال در جریان سیل مخرب جنوب این استان وی در سفری کوتاه با مردم جنوب استان دیدار کرد و از نزدیک در جریان مشکلات ناشی از سیل این منطقه قرار گرفت.

 

دیدار عمومی با اقشار مختلف مردم کرمان، نشست با فعالان اقتصادی و بازدید از برخی طرح ها از جمله برنامه های رییس جمهور در سفر به کرمان اعلام شده است.

 

شماری از وزیران و معاونان رییس جمهور، آیت الله رییسی را در این سفر همراهی می کنند که در سفرهای جداگانه به شهرستان های مختلف از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این مناطق قرار می گیرند.

 

از روز گذشته ۲۹ میز خدمت و ارتباط مردمی با حضور شماری از معاونان وزیران یا دیگر مدیران وزارتخانه ها به عنوان نمایندگان تام الاختیار وزرا  در ادارات مختلف استان کرمان تشکیل شده است تا علاوه بر دیدار چهره به چهره با مردم و بررسی شکایت ها و پیشنهادها، خواسته ها و نامه های مکتوب مردمی نیز دریافت شود.

انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خبرگرافــــ...

آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر
آسمان بردسیر

تماشا کنید...

بخش خبری آسمان بردسیر
بخش خبری دوشنبه 26 تیر ماه

آخرین اخبار